• Головна
  • Общественники Мариуполя потребовали от Президента ввести военное положение (Дополнено)
11:45, 30 жовтня 2014 р.

Общественники Мариуполя потребовали от Президента ввести военное положение (Дополнено)

Активисты волонтерского движения ("Мариупольская дружина", "Новый Мариуполь") Мариуполя написали письмо Президенту Украины Петру Порошенко с просьбой ввести военное положение на территории Мариуполя.

Как заявила на сессии городского совета общественница Галина Однорог, обстановка, которая сложилась в Мариуполе и вокруг города, говорит о том, что введение военного положения крайне необходимо.

«Депутаты принимают различные решения, но не затрагивают тему войны, - отметила волонтер. - А ведь практически каждый день окраины города подвергаются обстрелам».

Секретарь городского совета Андрей Федай подчеркнул, что не только общественники являются патриотами: «Мариупольский горсовет тоже у нас патриотический. Патриотическими являются и депутаты».

«Президент Украины — умный человек, я думаю, он примет правильное решение», - подчеркнул Федай.

Обращение Президенту Украини Петру Порошенко

Шановний пане Президенте! Патріотичні громадські організації Маріуполя в черговий раз раз звертаються до вас , як до гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України та захисту прав , свобод і життя нашого народу.

В Маріуполі на протязі двох місяців гинуть військові та мирні мешканці . Знову незаконними формуваннями ДНР проводяться обстріли міста Маріуполя в районі с. Сартана та с. Талаковка, інших населених пунктах - практично постійно. Тому громада міста Маріуполя вимагає від вас як Президента України негайно ввести воєнний стан у місті Маріуполь, та прилеглих до ньго районах.

Ми вважаємо що ви маєте всі правові підстави для введення цього стану. В законі "Про оборону Україні" є кілька визначень збройної агресії проти України, яка є підставою для введення воєнного стану. Серед них є наступне: “...збройною агресією проти України вважається будь-яка з наступних дій: засилання іншою державою або від її імені озброєних груп регулярних або нерегулярних сил, що вчиняють акти застосування збройної сили проти України ....”

Присутність російських комбатантів на території України вже підтверджено однозначно і багаторазово, про що Україна регулярно доповідає документально до Ради безпеки ООН. Також причетність російских військ підтверждено спостерегачами ОБСЄ.

Серед цих організованих військових підрозділів виявлені військовослужбовці спеціальних підрозділів Росії. Хоча таких осіб небагато, проте саме вони складають ядро цих добре озброєних загонів незаконних формувань і часто є головними командирами в них.

Ми глибоко переконані, що введення цього стану не порушить громадські та конституційні права жителів міста Маріуполя, а навпаки: зміцнить верховенство права, захистить мещканців міста і не спричинить ніякого резонансу, в тому чіслі міжнародного.

Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, Закони України «Про введення режиму воєнного стану», «Про Збройні сили України», «Про оборону України» та інші нормативно-правові акти.

З метою недопущення розбалансованості усіх гілок влади у місті Маріуполі, недопущення розколу держави просимо ініціювати та ввести воєнний стан у місті Маріуполь з метою збереження миру, безпеки громадян та оборони міста, а також недопущення проявів сепаратизму та тероризму у місті Маріуполь та прилеглих до нього населених пунктах.

Розраховуємо на розуміння даної ситуації та чекаємо від вас адекватних дій.


                                                           Патріотичні громадські організації міста Маріуполь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь
live comments feed...