• Головна
  • 1520 день повномасштабної війни. Принц Гаррі – в Києві. Ворог атакував Дніпро. В РФ палає Самарська область
08:47, Сьогодні

1520 день повномасштабної війни. Принц Гаррі – в Києві. Ворог атакував Дніпро. В РФ палає Самарська область

Фото - 67 окрема механізована бригада

Фото - 67 окрема механізована бригада

Сьогодні 23 квітня. Триває 1520 доба повномасштабного російського вторгнення.

І знов вночі – масований обстріл. РФ атакувала Дніпро. Двоє людей загинули, 10 людей отримали поранення. Четверо – госпіталізовані в стані середньої тяжкості. Серед них двоє дітей – дівчата 9 та 14 років.

Понівечені 13-поверхівка, магазин, авто, адмінбудівля, будівля, що не експлуатувалася.

1520 день повномасштабної війни. Принц Гаррі – в Києві. Ворог атакував Дніпро. В РФ палає Самарська область, фото-1

Крім того, ворог вдарив по Кривому Рогу. Пошкоджений об’єкт критичної інфраструктури, зайнялася пожежа. Про постраждалих не повідомляють.

Росіяни вночі атакували Новгород-Сіверський на прикордонні Чернігівщини. У місті зафіксували влучання по приватному сектору.

Про це повідомив начальник Новгород-Сіверської РВА Олександр Селіверстов на своїй сторінці у Facebook.

«Із 1:45 до 1:51 зафіксовано влучання трьох ворожих БпЛА, попередньо типу «Герань», у межах Новгорода-Сіверського. Удар завдано по приватному сектору міста. Внаслідок вибуху знищено жилий будинок, також пошкоджень зазнали прилеглі будівлі». Інформація щодо травмованих уточнюється.

Ніч в РФ

У Кстово Нижегородської області виникла пожежа після нічної атаки БПЛА, повідомляють місцеві жителі. Як встановив OSINT-аналіз ASTRA, це атакована і горить нафтовоперекачувальна станція «Гіркий» під Кстово Нижегородської області.

1520 день повномасштабної війни. Принц Гаррі – в Києві. Ворог атакував Дніпро. В РФ палає Самарська область, фото-2
1520 день повномасштабної війни. Принц Гаррі – в Києві. Ворог атакував Дніпро. В РФ палає Самарська область, фото-3

НПС "Гіркий" - це один з найбільших вузлів у структурі АТ "Транснафта-Верхня Волга", входить до системи магістральних нафтопроводів компанії.

В Самарі вірогідно безпілотник врізався у багатоповерхівку.

1520 день повномасштабної війни. Принц Гаррі – в Києві. Ворог атакував Дніпро. В РФ палає Самарська область, фото-4

«У Новокуйбишевську РФ в результаті атаки на промислові підприємства, за попередніми даними, є постраждалі. Одна людина загинула. Уламки одного з дронів ЗСУ потрапили) на дах багатоквартирного будинку в Самарі. Внаслідок падіння уламків на вулиці є постраждалі, одна людина госпіталізована», — повідомив губернатор Самарської області про підсумки атаки українських БПЛА.

Як зв’язувалося, промислове підприємство, яке було атаковане, - це Новокуйбишевський нафтохімічний комбінат.  

1520 день повномасштабної війни. Принц Гаррі – в Києві. Ворог атакував Дніпро. В РФ палає Самарська область, фото-5

Як повідомляється на сайті «Роснафти», АТ «Новокуйбишевська нафтохімічна компанія» є одним з найбільших виробників продукції газопереробки, нафтохімії та органічного синтезу на території Росії та Східної Європи. На підприємстві функціонують основні виробництва базової нафтохімії: зріджених вуглеводнів, МТАЕ та бензолу, виробництво фенолу, ацетону, альфаметилстиролу, олефінів.

Ситуація на фронті

За повідомленням Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби зафіксовано 159 бойових зіткнень.

  • На Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби ворог завдав чотирьох авіаційних ударів, застосувавши 12 керованих бомб, здійснив 121 обстріл позицій наших військ та населених пунктів, п’ять з яких – із застосуванням реактивних систем залпового вогню.
  • На Південно-Слобожанському напрямку ворог чотири рази намагався прорвати оборонні рубежі наших захисників у районі населеного пункту Лиман та в напрямку населених пунктів Бочкове та Охрімівка.
  • На Куп’янському напрямку агресор сім разів атакував у районах населених пунктів Петропавлівка та Ківшарівка.
  • На Лиманському напрямку противник п’ять разів намагався вклинитися в нашу оборону, атакуючи в районах населених пунктів Новосергіївка, Дробишеве та Діброва.
  • На Слов’янському напрямку протягом вчорашньої доби наші захисники зупинили дві спроби окупантів просунутися вперед у районі Ямполя.
  • На Краматорському напрямку загарбники два рази атакували в районі Никифорівки.
  • На Костянтинівському напрямку ворог здійснив 20 атак поблизу Костянтинівки, Плещіївки, Олександро-Шультиного, Іванопілля, Іллінівки та в бік Новодмитрівки.
  • На Покровському напрямку наші захисники зупинили 36 штурмових дій агресора в районах населених пунктів Софіївка, Новопавлівка, Торецьке, Родинське, Філія, Шевченко, Мирноград, Гришине, Муравка, Котлине, Удачне та в бік Кучерового Яру.
  • На Олександрівському напрямку, за уточненою інформацією, противник атакував вісім разів у районах населених пунктів Січневе, Тернове, Олександроград, Вороне та Калинівське.
  • На Гуляйпільському напрямку відбулося 16 атак окупантів у районах населених пунктів Добропілля, Гірке, Залізничне, Зелене, Староукраїнка та Цвіткове.
  • На Оріхівському напрямку противник наступав у напрямку населеного пункту Новоандріївка.
  • На Придніпровському напрямку ворог проводив чотири штурмові дії в бік Антонівського мосту, поблизу островів Білогрудий та Круглик.
  • На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.

Українські захисники продовжують чинити ефективний спротив на всіх ділянках фронту.

Загалом минулої доби втрати російських загарбників склали 1100 осіб. Також наші воїни знешкодили три танки, п’ять бойових броньованих машин, 58 артилерійських систем, три реактивні системи залпового вогню, один засіб протиповітряної оборони, 1941 безпілотний літальний апарат, 202 одиниці автомобільної та дві одиниці спеціальної техніки.

Україна і світ

Принц Гаррі прибув до Києва з неанонсованим візитом. Про це повідомив у Х журналіст телеканалу ITV News Кріс Шип, що спеціалізуються на висвітленні життя та діяльності Британської королівської сім'ї.

1520 день повномасштабної війни. Принц Гаррі – в Києві. Ворог атакував Дніпро. В РФ палає Самарська область, фото-6

12 вересня 2025 року принц Гаррі також відвідував  Київ. Тоді він та команда його фонду Invictus Games обговорювали нові ініціативи щодо підтримки реабілітації поранених українських військових.

23 квітня очікується остаточне рішення щодо розблокування кредиту на 90 мільярдів євро від ЄС для України. Питання зрушило з «мертвої точки» після того, як Україна відремонтувала нафтопровід «Дружба».

Іспанія передасть Україні 100 броньованих машин VAMTAC цього року, а також партію 155-міліметрових артилерійських боєприпасів. Про це оголосила міністерка оборони Роблес, перебуваючи у Києві. Постачання розпочнеться у травні.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
#Маріуполь #Україна #війна