
1287 доба повномасштабної війни. ЗСУ звільнили Новоекономічне. Армія РФ обстріляла Суми та Білу Церкву

Фото Генштабу ЗСУ, Фейсбук
Сьогодні 2 вересня. Триває 1287 доба повномасштабного російського вторгнення.
Вночі російська окупаційна армія здійснила масований обстріл Білої Церкви та Сум.
За словами в.о. міського голови Білої Церкви Геннадія Вовкотруба, внаслідок удару одна людина загинула, також попередньо є постраждалі.

У місті виникли пожежі. Через задимлення у деяких районах мешканців закликали зачиняти вікна та дотримуватися правил безпеки.
У Сумах у ніч на 2 вересня російські військові атакували безпілотниками місцевий ринок. Сталася масштабна пожежа. За інформацією начальника Сумської ОВА Олега Григорова, російські ударні дрони влучили по нежитлових будівлях у Зарічному районі міста.

Внаслідок обстрілу зруйновано приміщення торгового ряду. Пошкоджено чотири житлові будівлі, вибито близько 50 вікон. Є постраждалі, які звернулися за амбулаторною допомогою, серед них – дитина. Пожежу ліквідовано, повідомив начальник МВА Сергій Кривошеєнко.
Також цієї ночі російські війська здійснили чергову атаку безпілотниками по припортовій інфраструктурі Ізмаїльського району Одеської області.
Про це повідомила Ізмаїльська районна державна адміністрація в Telegram.
«Завдяки своєчасному реагуванню на загрозу вдалося запобігти значним руйнуванням та людським жертвам», — йдеться у повідомленні РДА. Пожежі, що виникли внаслідок удару, оперативно ліквідовані.
Загалом у ніч проти 2 вересня ворог атакував 150-ма ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків. За попередніми даними, станом на 08.00, протиповітряною обороною збито/подавлено 120 ворожих БпЛА типу Shahed і дронів-імітаторів різних типів на півночі, півдні, сході та в центрі країни.
Зафіксовано влучання 30 ударних БпЛА на 9 локаціях, а також падіння уламків на 5 локаціях.
Українські БПЛА намагалися бити по енергетичному об’єкту в Ростові-на-Дону, але потрапили в житлову будівлю. За інформацією російських медіа, ніхто з мешканців не постраждав, проте в будинку зайнялася пожежа.

Ситуація на фронті
Поблизу Покровська та Мирнограда українські штурмові підрозділи з 425 полку "Скеля" звільнили селище Новоекономічне Покровського району.
Про це 1 вересня повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
"Штурмові групи полку "Скеля" звільнили селище Новоекономічне на Донеччині. Два тижні знадобилось для того, щоб поступово, крок за кроком пройти кожну вулицю", — йдеться у повідомленні.

За інформацією Генштабу ЗСУ сьогодні вранці, протягом минулої доби зафіксовано 172 бойових зіткнення.
- На Північно-Слобожанському і Курському напрямках українські оборонці відбили 11 атак росіян.
- Минулої доби противник завдав 8 авіаційних ударів, загалом скинув 20 керованих авіаційних бомб, та здійснив 204 обстріли, зокрема три – із реактивних систем залпового вогню.
- На Південно-Слобожанському напрямку наші війська зупинили сім атак окупанта в районах населених пунктів Глибоке, Вовчанськ та у бік Нової Кругляківки, Новоплатонівки.
- На Куп’янському напрямку вчора відбулося 14 атак загарбників. Наші оборонці відбивали штурмові дії противника у районах населених пунктів Куп’янськ, Петропавлівка та Степова Новоселівка.
- На Лиманському напрямку ворог атакував 20 разів, намагаючись вклинитися в нашу оборону у районах населених пунктів Колодязі, Зарічне та у бік населених пунктів Карпівка, Шандриголове, Ямпіль, Дронівка та Серебрянка.
- На Сіверському напрямку наші воїни успішно зупинили 11 атак противника поблизу Григорівки та в напрямку Серебрянки, Виїмки.
- На Краматорському напрямку окупанти сім разів атакували в районі Часового Яру та у напрямку населених пунктів Міньківка, Миколаївка, Ступочки.
- На Торецькому напрямку ворог здійснив вісім атак у районі Щербинівки на в бік Плещіївки, Неліпівки та Русиного Яру, Полтавки.
- На Покровському напрямку наші захисники зупинили 46 штурмових дій агресора у районах населених пунктів Володимирівка, Заповідне, Новоекономічне, Миролюбівка, Лисівка, Звірове, Котлине, Удачне, Дачне у напрямках Балагану, Променя, Мирнограду, Родинського, Покровська.
- На Новопавлівському напрямку противник вчора здійснив 24 атаки у районах населених пунктів Зелений Гай, Толстой, Піддубне, Мирне, Перебудова, Маліївка, Шевченко та у напрямку населених пунктів Філія, Іванівка, Іскра, Олександроград, Новоселівка, Комишуваха.
- На Гуляйпільському напрямку бойових зіткнень не зафіксовано.
- Один раз загарбницькі підрозділи атакували на Оріхівському напрямку – окупанти намагались просунутися у бік населеного пункту Плавні.
- На Придніпровському напрямку наші оборонці успішно зупинили три ворожі атаки.
- На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 800 осіб.
Також українські воїни знешкодили один танк, чотири бойових броньованих машини, 53 артилерійських системи, реактивну систему залпового вогню, 170 безпілотних літальних апаратів, 89 одиниць автомобільної техніки та важку вогнеметну систему окупантів.
Міжнародна допомога Україні
Велика Британія висловила підтримку зусиллям президента США Дональда Трампа, спрямованим на завершення війни в Україні та зміцнення гарантій безпеки для європейських союзників.
Про це заявив міністр оборони Великої Британії Джон Хілі під час виступу у Палаті громад, повідомляє Sky News.
«Британія вітає прагнення президента Трампа завершити цю жахливу війну та активно працювати над надійними гарантіями безпеки для союзників України», — наголосив Хілі.
За його словами, нині тривають переговори щодо того, як країни-партнери зможуть забезпечити виконання майбутньої мирної угоди. Очікується підтвердження внесків від союзників.
Хілі зазначив, що формат можливої «коаліції добровольців» залежатиме від умов угоди. Деталі переговорів свідомо не розголошуються, щоб «не робити росіян мудрішими» та не посилювати позиції російського диктатора Володимира Путіна.
Польський виробник розвідувальних безпілотників FlyEye у відповідь на зростаючий попит розгорнув нове виробництво на території України.
Про це у своєму пресрелізі повідомили представники WB Group.
На початку 2025 року компанія запустила повноцінне виробництво безпілотників на одному зі своїх українських підприємств, яке упродовж десятиліття займалось обслуговуванням польських виробів для українських військових.
Болгарська оборонна промисловість від початку російського вторгнення виготовила третину від поставленого озброєння та боєприпасів для України.
Таку заяву зробила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн разом із прем’єр-міністром Болгарії.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube