
Дитяче приниження: діти окупованої Донеччини записали звернення до Путіна. Просять води, - ВІДЕО
Ситуація із водою на Донеччині наближається до катастрофічної. Новини з окупації щоденно повідомляють про погіршення стану справ.
Люди мають отримувати воду 4 години один раз на три доби, в Маріуполі – 4 години на дві доби. Але на практиці вони не отримують і цього. Графік не витримується. Декілька десятків цистерн, які прислали із Москви на допомогу регіону, не можуть вирішити проблему.
В Маріуполі вже виникають конфлікти на ґрунті того, що деякі будинки мають окремі насоси і подають воду мешканцям, коли все місто сидить без води. Через це у місті починаються бунти.
Мешканці зневоднених міст вже дійшли до того, що змушують своїх дітей принижуватися і записувати відеозвернення до «дяді Вови», і це окрема межа сорому, за яку раніше мешканці окупації ще не заходили.
Колишній очільник департаменту житлово-комунального господарства адміністрації псевдореспубліки Сергій Наумець дав велике інтерв’ю одному з російських пропагандистських медіа, в якому відверто каже, що проблему з водою окупанти спустили на гальмах, і тепер швидко її не вирішити. Не робили нічого, окрім як просто викачували воду із водосховищ та ґрунтів, ну і докачалися до дну.
Будівництво водогону з Дону зробили без технічної документації, з чисельними порушеннями, через що водогін постійно в ремонтах і не забезпечує обіцяний потік води. Керував будівництвом Тимур Іванов, екс-заступник міністра оборони РФ. Зараз він у тюрмі за розкрадання грошей. На місці, тобто на Донеччині, йому допомагав реалізовувати проєкт Денис Пушилін, очільник окупаційної адміністрації.
Ось тепер цей вдогін – без документів, без генплану, з порушеннями під час будівництва – намагаються передати на баланс компанії «Вода Донбасу» і не можуть цього зробити. Як наслідок - є проблеми з ремонтом та обслуговуванням водогону.
Крім того, окупанти хотіли побудувати альтернативний канал із Сіверського Донцу – з тієї частини ріки, яка протікає окупованими територіями Луганщини. Але так і не знайшли на це грошей.
Цитата Сергія Наумця:
«На жаль, дуже багато часу втрачено, і ми дійшли критичної ситуації. Криза мала розпочатися ще раніше, але цього року літо трохи не таке, як зазвичай у наших краях: травень був прохолодним, червень практично весь з дощами та низькою температурою – це й допомогло протриматися до липня.
За фактом, спека у нас триває трохи більше двох тижнів, і за цей короткий час чисто фізично не могли висохнути водосховища. Тому всі ті фотографії із сухими руслами річок, які зараз активно поширюються в Мережі, не відбивають істину. Так, русла річок та водосховища пересохлі, але від того, що вода з них давно випита, а вже її залишки випарувалися від спеки. Тобто винна аж ніяк не спека, як нам намагаються представити ситуацію ті, хто займається відбілюванням влади та зняттям з неї відповідальності за катастрофу. Тому не варто перекладати всю провину на спекотну погоду, правильніше говорити про неспроможність та некомпетентність місцевих керівників».
Додамо, що безглуздо звинувачувати лише місцевих чиновників. Проблеми з водою почалися разом із російською агресією. Своїми агресивними діями диктатор Путін не тільки вбиває людей і руйнує українські міста, а і створює екологічну катастрофу. Підрив Каховського, Карлівського водосховищ, руйнування каналу Сіверський Донець – Донбас, відкачка ґрунтових вод – все це порушило, зламало гідросистему регіону. Водойми перестали наповнюватися – ось в чому проблема, немає ґрунтових вод, пересохли джерела, немає притоку води через канал. Паралельно рівень споживання води збільшився через присутність величезного військового російського контингенту.
Тож і маємо ситуацію, коли зневоднення розповзається по регіону і вже торкнулося Бердянська та Мелітополя.
Вода – дорожчає. Місцеві магазини піднімають ціни на пластикову тару для води. Тобто на цьому ще й намагаються заробити.
Окупанти сподіваються на захоплення Слов’янську і доступ до насосних станцій каналу Сіверський-Донець - Донбас. Але вони за вихід до Слов’янська б’ються вже 11 років, і все ніяк. Проте навіть у разі захоплення міста, для Донецька, Макіївки, Єнакієво це не вирішить проблему – каналу немає. Вода по ньому не піде. Потрібні мільйоні доларів на реконструкцію, а містами – фактично будівництво каналу з нуля. На це у Путіна грошей точно немає, тому що є справи набагато важливіші – це війна, яка, власне, і привела до катастрофи.
ДИВІТЬСЯ також інші ВІДЕО: Соціальне житло та іпотека: як отримати