• Головна
  • Уряд дав добро на використання "мелітопольського експерименту": власники зруйнованого в окупації житла можуть отримати компенсацію
ВІДЕО
16:36, 7 липня
Надійне джерело

Уряд дав добро на використання "мелітопольського експерименту": власники зруйнованого в окупації житла можуть отримати компенсацію

ВІДЕО
Уряд дав добро на використання "мелітопольського експерименту": власники зруйнованого в окупації житла можуть отримати компенсацію

Внутрішньо переміщені особи, які мають на окупованих територіях зруйноване житло, зможуть претендувати на компенсацію за програмою єВідновлення.

Про це повідомив очільник уряду Денис Шмигаль у телеграм-каналі.

"Сьогодні Уряд ухвалив рішення, яке дозволить дистанційне обстеження житла там, де державні комісії фізично не можуть цього зробити. Зокрема, на території активних бойових дій та окупованих територіях.

Завдяки продуктам дистанційного спостереження, фото- і відеоматеріалам комісії зможуть зафіксувати знищення житла. Відповідальним міністерствам дано завдання запустити послугу якнайшвидше", - повідомив голова Кабміну.

Нагадаємо, що метод дистанційного обстеження зруйнованого житла був випробуваний ще навесні 2023 року у Мелітополі. 

Пілотний проєкт завершився в 2023  році. Олена Шуляк, депутатка Верховної Ради від «Слуг народу», голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, в коментарі 0629 підтвердила успішність експерименту.

«Експеримент у Мелітополі підтвердив, що технічно все працює, можна підтверджувати факт пошкодження або повного знищення будинку, вносити дані у всі необхідні реєстри. На сьогодні немає жодних причин, чому не можна розповсюдити цей експеримент і на інші окуповані міста України, в тому числі Маріуполь та Бахмут. Немає нічого, що технічно не дозволяло б розповсюдити цей експеримент на всі постраждалі міста України. Але уряд не ухвалює відповідного рішення. Чому? Це і взагалі ставлення до програми єВідновлення, і брак коштів. Нагадаю, що в початковому проєкті бюджету на єВідновлення не заклали жодної копійки, і мені довелося битися, щоб гроші були закладені, інакше як ми взагалі збираємося повертати людей. 4 млрд грн. запланували на 2025 рік на цю програму. Це дуже і дуже мало, але вже що є», - відповіла на питання 0629 Олена Шуляк.

Проте знадобилося півтори роки, щоб уряд ухвалив відповідне рішення і дозволив використовувати дистанційне обстеження для всіх окупованих міст України.

На жаль, за цей час на місці деяких зруйнованих будинків окупанти встигли побудувати нові, і це позбавляє маріупольців отримувати компенсації.

Тож кількість тих, хто міг би скористатися дистанційним обстеженням для отримання компенсацій, за останні два роки суттєво скоротилося.

"Цього року Уряд виділив рекордні та безпрецедентні 15 млрд грн на підтримку родин ВПО, чиє житло було знищене. Програма працює, і вже тисячі родин придбали нову оселю", - оптимістично коментує ситуацію Денис Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Все через гроші. Чому не працює мелітопольський експеримент, і коли надійдуть компенсації за майно на окупованих територіях

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
#Маріуполь
live comments feed...