
1098 день повномасштабної війни. Дві резолюції ООН щодо України. Масштабна військова допомога Україні від ЄС

Фото 53 ОМБр ім князя Володимира Мономаха
Сьогодні 25 лютого. Триває 1098 доба повномасштабного російського вторгнення, пішов четвертий рік повномасштабки і 12-тий рік війни Росії проти України загалом.
Сьогодні вночі, як і всі попередні ночі, російська армія здійснила масований обстріл українських міст. За інформацією Сил Протиповітряної оборони, ворог запустив безпілотники, а також балістичні ракети. За попередніми даними, чотири російські стратегічні бомбардувальники Ту-95МС здійснили пуски крилатих ракет з району міста Енгельс.
Через небезпеку свою бойову авіацію підіймали в небо війська Польщі.
Вибухи лунали на Київщині, Сумщині, Харківщині, Черкащині, Херсонщині.
Під цю ворожу канонаду Рада безпеки ООН схвалила запропоновану США резолюцію щодо України. Резолюцію підтримали 10 країн, утримались — 5. Російську поправку про "припинення українського конфлікту" шляхом усунення "його першопричин" не врахували.
Цей варіант не називає Росію агресором, а закликає "негайно припинити конфлікт".
В американському проєкті Росія не вказана як країна-агресорка. Резолюція від США називає війну РФ проти України "російсько-українським конфліктом", та "закликає якнайшвидше припинити конфлікт і надалі закликає до тривалого миру між Україною та Росією".
Генеральна Асамблея ООН 24 лютого 2025 року підтримала дві резолюції щодо війни Росії проти України – спільну від понад 50 країн, включно з Україною, та окрему американську. Обидві отримали по 93 голоси "за".
Ситуація на фронті
За інформацією Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби зафіксовано 98 боєзіткнень.
За уточненою інформацією, вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 85 авіаударів, скинувши 117 КАБ. Крім цього, здійснив близько п’яти тисяч обстрілів, зокрема 108 - із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 2438 дронів-камікадзе.
Агресор завдавав авіаударів, зокрема в районах населених пунктів Галаганівка Чернігівської області; Гуляйполе, Кам’янське Запорізької області.
За минулу добу ракетні війська та артилерія Сил оборони завдали ураження по трьох районах зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, пункту управління та ворожому зенітному ракетному комплексу “Бук-M3”.
На Харківському напрямку ворог двічі намагався прорвати оборонні рубежі наших захисників поблизу Вовчанська.
На Куп’янському напрямку вчора відбулося 11 атак загарбників. Наші оборонці відбивали штурмові дії противника неподалік Петропавлівки, Загризового та Нової Кругляківки.
На Лиманському напрямку ворог атакував шість разів. Намагався вклинитися в нашу оборону поблизу населених пунктів Зелена Долина, Борівська Андріївка, Новолюбівка, Діброва та Катеринівка.
На Краматорському напрямку окупанти двічі атакували у районах Часового Яру та Ступочок.
На Торецькому напрямку ворог здійснив 11 атак в районах Торецька та Кримського.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 28 штурмових дій агресора у бік населених пунктів Водяне Друге, Промінь, Покровськ, Леонтовичі, Котлине, Удачне, Молодецьке, Надіївка, Троїцьке, Андріївка, Тарасівка та Улакли.
На Новопавлівському напрямку противник протягом минулого дня здійснив 13 атак в напрямку Костянтинополя та Бурлацького.
На Гуляйпільському напрямку наші оборонці відбили одну атаку поблизу Новополя.
На Оріхівському напрямку окупаційні війська тричі штурмували позиції Сил оборони в районах Малих Щербаків та Кам’янського.
Сили оборони докладають зусиль для недопущення просування противника в глибину української території та успішно відбили дві наступальні дії ворога на Придніпровському напрямку, у бік населеного пункту Садове.
На Сіверському напрямку минулої доби ворог активних дій не проводив.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
Сили оборони України продовжують операцію в Курській області. Минулої доби ворог завдав 34 авіаударів, скинувши при цьому 43 КАБ, здійснив 375 обстрілів, 17 з них - із РСЗВ. Українські захисники відбили 11 штурмових дій загарбників.
Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат в живій силі, техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога у тилу.
Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1300 осіб. Також українські воїни знешкодили 5 танків, 11 бойових броньованих машин, 26 артилерійських систем, два засоби ППО, 122 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 138 автомобілів та дві одиниці спеціальної техніки окупантів.

Замість гучних заяв – перелік допомоги західних партнерів України
Естонія надала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшли боєприпаси та продуктові набори для військових.
Про це повідомив прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал на своїй офіційній сторінці у мережі X.
У межах цього пакету військової допомоги Естонія передала Україні 10 тисяч артилерійських боєприпасів.
Японія розширює програму медичної допомоги пораненим українським військовим. Міністерство оборони Японії буде приймати на лікування поранених українських військових у ще одному госпіталі.
Про це Міністерство оборони Японії повідомило у своєму пресрелізі.
На додаток до реабілітаційного лікування поранених українських військовослужбовців у Центральному госпіталі Сил самооборони, Міністерство оборони та Сили самооборони вирішили також надавати реабілітаційне лікування пораненим українським військовослужбовцям у госпіталі Національного військово-медичного коледжу Міністерства оборони Японії.
Уряд Швеції закупив для України системи протиповітряної оборони RBS 70 та Tridon на 113 млн доларів.

Про це повідомляє видання Omni з посиланням на правлячі партії у SvD Debate.
Передані системи мають покращити можливості протиповітряної оборони, насамперед проти невеликих повітряних цілей, таких як ударні безпілотники, а також крилаті ракети.
Канада надасть Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійдуть 25 БМП LAV III, тренажери для F-16 та боєприпаси.
Про це повідомляє Суспільне з посиланням на виступ прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо на саміті “Підтримуй Україну”, що відбувся сьогодні у Києві.
Він додав, що ця допомога доповнює мільйони додаткових компонентів боєприпасів, безпілотників і аптечок.
Уряд Іспанії виділить 1 мільярд євро військової допомоги для України у 2025 році.
Про це повідомило видання «Бабель» із посиланням на слова прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса під час Міжнародного саміту підтримки України в Києві.
Новий пакет військової допомоги включатиме військову техніку, артилерійські боєприпаси та інше військове обладнання, яке Україна отримає у 2025 році.
Президенти Фінляндії, Латвії, Литви та прем’єр-міністри Данії, Естонії, Ісландії, Норвегії та Швеції оголосили про те, що надають обладнання та навчатимуть українську бригаду.
Про це йдеться у спільній заяві лідерів країн.
Ірландія оголосила про передачу Україні радіолокаційних станцій Giraffe Mark IV.

Про це пише видання The Irish Times, передає Мілітарний.
Повідомляється, що передача радіолокаційних станцій є частиною зобов’язань уряду Ірландії перед Україною у наданні нелетальної військової допомоги.
Протягом 2025 року Німеччина передасть Силам оборони України 370 тисяч артилерійських боєприпасів.
Про це повідомив очільник Штабу планування та командування Міністерства оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг.
Зазначається, що порівняно з 2024 роком обсяг запланованих до передачі боєприпасів зріс на 30 тисяч одиниць.
Уряд Норвегії виділить 3,5 млрд норвезьких крон (300 млн євро) на закупівлю військового обладнання для України в української оборонної промисловості.
Про це повідомляє урядовий сайт Норвегії.
Крім того, Норвегія виділяє додатково 600 мільйонів норвезьких крон (51,5 млн євро) на закупівлю різних типів безпілотників та фінансування розвитку безпілотних технологій для Збройних сил України.
У 2025 році передбачено отримання 1,5 млрд євро на закупівлю озброєння українського виробництва для української армії по «данській моделі» від країн партнерів.
Про це повідомив Міністр оборони України Рустем Умеров.

Окрім того, міністр оборони України разом з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном та міністром з питань стратегічних галузей промисловості Германом Сметаніним підписали Лист про наміри «який виведе нашу співпрацю у сфері оборонної промисловості на новий рівень».
Також, міністр повідомив що Данія зобов’язалася виділяти щороку 2.2 млрд євро упродовж 2025-2028 років на забезпечення пріоритетних потреб Сил оборони України.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube