
Він був занадто кривавим навіть для СРСР, але не для Путіна. В Маріуполі відкрили музей вбивці Жданову, - ФОТО, ВІДЕО
Окупанти відновили роботу музею кривавого чекиста Жданова, чиє ім’я колись носило місто Маріуполь. Музею не існувало 36 років! Постать Жданова була аж занадто кривавою навіть для радянської влади, яка визнала Жданова злочинцем і видала наказ про перейменування всього, що носило його ім’я.
Проте сучасні росіяни виявилися гіршими за радянських комуністів. Вони повертають те, що викликає жах у будь-якої цивілізованої людини.
Музей Жданова, а разом з ним – в одному приміщенні – і музей блокади Ленінграду розмістився в колишньому приміщенні Музею народного побуду.

Знищуючи музей, який розповідав про культуру греків, українців, інших народів, що жили у Приазов’ї, російська пропаганда вирішила знищити пам’ять маріупольців про власну культуру та історію. Замість власної історії людям підсовують те, до чого вони не мали жодного стосунку – історію блокади Ленінграду.
А от про маріупольську блокаду окупанти воліють не нагадувати.
А знаєте, як і чому був у Маріуполі у 1990 році з’явився Музей народного побуту?
Радянській владі треба було терміново заспокоїти протестний рух, який виник у Маріуполі через прізвище Жданова. Це сталося ще до падіння Радянського Союзу.
Протестний рух в Маріуполі був дійсно потужним і впливовим.
За перейменування міста Жданов у Маріуполь боролися маріупольські історики, краєзнавці, художники, музиканти, журналісти, викладачі. Більша частина маріупольської інтелігенції. Вони писали звернення, відкриті листи на всі рівні влади – від місцевої жданівської до московської.
Це були часи відлиги, коли тони документів про злочини сталіністів стали доступними для суспільства. І природно, що найбільш прогресивна його частина жахнулася.
На фото - диктатор Сталін і кат Жданов

Протести за перейменування Жданова у Маріуполь були такими наполегливими, і такими нетиповими для Радянського Союзу, що хтось розумний у Москві вирішив погасити пожежу і в результаті 13 січня 1989 року з’явилося рішення Совєта Міністрів СРСР про скасування всіх попередніх рішень щодо вшанування пам’яті Андрія Жданова.
Протягом тижня в Жданові демонтували всі пам’ятники кривавому посіпаки Сталіна. А місту повернули назву Маріуполь.
На фото - гауляйтер Маріуполя Моргун разом із колаборантшею Божко оглядають музейний дворик, де стоять демонтовані радянські бюсти, в тому числі і бюст Жданова

То навіщо зараз росіяни повертають Жданова назад у Маріуполь?
Історик Павло Артимишин в інтерв’ю Радіо Свобода розповів, що Росія веде цілеспрямовану політику перейменування вулиць на окупованих територіях. Це є частиною концепції так званої «денацифікації» України. Для окупантів важливо апелювати до періоду Радянського Союзу, а не сучасної України, вважає дослідник. За допомогою політики перейменувань російська окупаційна влада намагається впливати на свідомість місцевого населення. Артимишин назвав це «грою з незнанням суспільством історії» та нав’язуванням кліше 80-річної давності й до сучасності.
У випадку з Маріуполем, ця концепція «денацифікації», на нашу думку, накладається ще і на тупість місцевих чиновників-колаборантів, які намагаються вислужитися перед Кремлем, але не мають достатньо розуму та освіти, щоб робити це грамотно.
Тож доводиться спостерігати знищення музею народного побуту, пам’ятника жертвам голодомору, і повернення культу кривавого Жданова.
До речі, перші паспорти РФ, які деякі маріупольці отримували в Ростові влітку 2022 року, одразу стали видавати з жданівською пропискою. Але потім це зупинили. Бо почався справжній хаос і плутанина з документами. Тож росіяни просто перелякалися соціального вибуху у 2022 році, і призупинилися з перейменуванням міста.

Але ми впевнені, що момент перейменування Маріуполя у Жданов ще настане. І відкриття музею кату – ще один доказ цієї стратегії ворога.
Нагадаємо, з 1948 року Маріуполь за часів радянської влади називався Жданов на честь місцевого уродженця і одного з комуністичних діячів СРСР Андрія Жданова.
У роки перебудови (80-90-і роки минулого століття) ім'я Жданова було офіційно засуджено керівництвом Комуністичної партії Радянського Союзу (КПРС). Його назвали одним із організаторів масових репресій 30—40-х років щодо ні в чому невинних радянських громадян. У КПС заявили, що Жданов "несе відповідальність за допущені у той період злочинні дії, порушення соціалістичної законності".
13 січня 1989 року коли вийшла ухвала «Про відміну правових актів, пов'язаних з увічненням пам'яті А.А. Жданова», багато з найбільших об'єктів було в рекордні терміни перейменовано. Місту Маріуполь повернули історичне ім'я. Протягом тижня у місті було демонтовано три пам'ятники Жданову, його меморіальний музей перетворено на музей народного побуту.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube