• Головна
  • Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про множинне громадянство в Україні
14:57, 17 грудня 2024 р.

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про множинне громадянство в Україні

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про множинне громадянство в Україні

Сьогодні, 17 грудня, Верховна Рада підтримала за основу законопроект №11469 про введення інституту множинного громадянства в Україні.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Законопроєкт підтримали 247 парламентарів.

“До другого читання мають врахувати пропозиції і зауваження, зокрема Світового Конгресу Українців. Також доручили окремим голосуванням (150 голосів) запитати думку Конституційного суду щодо закону”, - зазначив нардеп.

Очікується, що ухвалення відповідного закону забезпечить втілення європейських принципів функціонування інституту громадянства. У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що документ має на меті спростити порядок набуття громадянства України та удосконалити регулювання правового статусу іноземців та осіб без громадянства. 

Зокрема документі, поданим президентом Володимиром Зеленським, пропонується допускати множинність громадянства у таких випадках:

  • одночасне набуття дитиною за народженням громадянства України та громадянства іншої держави;

  • набуття дитиною, яка є громадянином України, громадянства своїх усиновлювачів-іноземців;

  • автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок одруження з іноземцем;

  • автоматичне набуття громадянином України, який досяг повноліття, іншого громадянства внаслідок застосування законодавства про громадянство іноземної держави, якщо такий громадянин України не отримав документ, який підтверджує наявність у нього громадянства іншої держави;

  • набуття громадянства України у спрощеному порядку для іноземців, що є громадянами держав, які входять до переліку тих, хто може отримати громадянство у спрощеному порядку;

  • набуття громадянином України громадянства держав з переліку тих, чиї громадяни набувають громадянство України у спрощеному порядку.

Водночас множинність громадянства не допускатиметься щодо людей, які мають громадянство росії або держави, яка не визнає територіальну цілісність і суверенітет України. 

Тим часом співголова фракції “Європейська Солідарність” нардепка Ірина Геращенко вважає цей законопроєкт несправедливим і навіть антиукраїнським. 

“Подвійне громадянство надає політичні права, у тому числі виборче право, що створює загрозу національній безпеці! У той час несправедливим виглядає те, що іноземці матимуть право мати два громадянства, а громадяни України, які набули громадянство іншої країни, втрачатимуть українське”, - пише нардепка у своєму Телеграм-каналі.

Ірина Геращенко також вважає, що у законопроєкті Володимира Зеленського є відверто антиукраінські норми, які дозволяють претендентам на українське громадянство не здавати іспити з української мови, історії України і Конституції. 

“Це множить кількість населення, яке уявлення не мають про Україну, але отримає виборче право! Там же дика норма, про визнання громадянства онлайн! Й дається право забирати громадянство у засуджених за злочини, що  посилює  тоталітарну державу і створює значні зловживання!”, - наголосила Ірина Геращенко.

Нагадаємо, Президент подавав законопроєкт про подвійне громадянство у грудні 2019 року, а у грудні 2021-го — законопроєкт про множинне громадянство.

У 2021 році президент під час звернення до депутатів сказав, що вносить законопроєкт про множинне громадянство, і що українців у світі – 65 млн. 

“Я знаю, наскільки важливим для українців, що мешкають у США, Канаді, ЄС є питання множинного громадянства. Сьогодні я вношу відповідний законопроєкт на розгляд парламенту. Нас 65 мільйонів. Вперше українці з усього світу будуть відчувати себе не діаспорою. Не просто людьми українського походження, а українського громадянства. Рівними українцями", – сказав тоді Зеленський.

7 серпня 2024 року президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, який передбачає визнання Україною множинного громадянства.

19 листопада 2024 року президент України Володимир Зеленський, представляючи у Верховній Раді План внутрішньої стійкості, заявив, що Україна потребує інститут множинного громадянства.

Читайте також: Кого в Маріуполі та за його межами можуть позбавити українського громадянства, - ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Засуджую. Ми маємо боротися за свою країну, а не лише чекати від неї допомоги
22,6%
Засуджую, коли це стосується дітей. Дітям не можна залишатися в окупації категорично
14,6%
Неприємно, що так відбувається, але намагаюся зрозуміти людей
32,6%
Важко сказати, не маю власної позиції
4,5%
Правильно роблять, що повертаються. Держава має допомогти переселенцям, а вона цього не робить
25,8%
#закон про множинне громадянство #ВР
live comments feed...