• Головна
  • Маріупольці і окупація. Про наслідки маніпулятивних заяв влади, - ВІДЕО
14:23, 27 листопада
Надійне джерело

Маріупольці і окупація. Про наслідки маніпулятивних заяв влади, - ВІДЕО

Маріупольці і окупація. Про наслідки маніпулятивних заяв влади, - ВІДЕО

Останніми днями хайп несеться країною – «який жах, люди масово повертаються в окупацію». Розголос дістався вже і Європи. Деякі європейські медіа почали ставити питання і досліджувати проблему.

Люди дійсно повертаються, але не масово. Багато хто – включно у справах – вирішити майнові питання. Дехто їде відвідати старих батьків. А потім повертаються на підконтрольну територію чи за кордон. Звісно, що частина людей залишається. Це переважно літні люди, яким важко знайти житло, гроші на життя поза домом. Голодні і бездомні люди шукають де їм легше вижити. І це точно не привід для осуду з боку тих, хто не голодний і не бездомний.

Тож проблема є – люди їдуть в окупацію. Держава, дійсно, не допомагає своїм громадянам вижити

Але як влада комуні кує проблему? Маніпулятивними заявами про масове повернення людей під російські прапори. 

Нагадаємо, що ніякої статистики немає і поки що не може бути. Джерела в окупації, або джерела в центрах «ЯМаріуполь» фізично не можуть знати те, чого не існує. Навіть дані про кількість виданих російських паспортів в окупованому місті не може свідчити про кількість людей, які залишаються в окупації. Тож припущення влада спробувала видати за факти.

В 2022 році екс-омбудсманка Людмила Денісова вигадувала кількість зґвалтувань. Притому що фактів зґвалтувань і так було багато. Вона мала на меті привернути увагу до реальної проблеми, натомість брехнею підірвала довіру суспільства та західного світу.

Брехня завжди поганий інструмент для вирішення проблеми. Вона може створити хайп і ми це добре бачимо на темі немов би масового повернення маріупольців в окупацію. Але вона не допомагає покращити ситуацію.

Сьогодні мер Маріуполя Вадим Бойченко звернувся із заявою про те, що дійсно, за їхніми даними від 30 до 50 тисяч повертались в Маріуполь. Але чи залишилися люди там – не відомо.

Шкода, що слова «приблизно», «припускаємо», «точно не знаємо» з’явилися тоді, коли скандал вже розгорівся. Маріупольці, які пережили жахи блокади, які втратили все своє майно і рідне місто, зараз опинилися під хвилями потужного хейту. «Ага, зрадники, самі у всьому винні». Від цього хейту страждають дорослі, від цього хейту страждають діти в школах. Погані наслідки необачних маніпуляцій.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Не хочу повертатись в окупований Маріуполь». Їй 76 років, її будинок вцілів, вона хоче додому, але не може взяти в руки російський паспорт

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
#Маріуполь
live comments feed...