• Головна
  • Знайшли зброю - задекларуйте. Роз’яснення МВС про новий закон, - ІНФОГРАФІКА
09:31, 26 листопада
Надійне джерело

Знайшли зброю - задекларуйте. Роз’яснення МВС про новий закон, - ІНФОГРАФІКА

Громадяни України з понеділка, 25 листопада, мають змогу протягом місяця задекларувати отриману та знайдену зброю й уникнути кримінальної відповідальності за незаконне її зберігання.

Заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна наголосив, що наявність зброї на руках в українців - велика відповідальність. 

"Тому маємо тримати цей баланс: з одного боку у нас є розуміння, що людям потрібна зброя, її дійсно багато, а з іншого боку маємо контролювати цю зброю і створити для людей такі умови, за яких вони не будуть безпричинно застосовувати вогнепальну зброю", - сказав він.

За словами заступника міністра, 25 листопада введено в дію закон № 3899-IX щодо удосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. "Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають незареєстровану отриману або знайдену вогнепальну зброю, повинні задекларувати її протягом місяця, щоб уникнути кримінальної відповідальності за незаконне зберігання", - пояснив він.

Ця норма, як уточнив заступник міністра, поширюється не тільки на зброю, а й на боєприпаси до неї.

Тимченко додав, що після закінчення місячного терміну, тобто після 25 грудня, знайдена цивільними особами вогнепальна зброя також підлягає декларуванню.

"Закон чітко регламентує дії на випадок знайдення зброї, прописує порядок: кого необхідно інформувати, яким є проходження огляду зброї, закріплення зброї за громадянином", - наголосив заступник міністра.

За його словами, передбачений порядок написання заяви, форма повідомлення, яке отримує громадянин, якщо йдеться про знайдену зброю. "У більшості випадків ми говоримо саме про таку зброю", - уточнив він.

Заступник голови МВС пояснив, що отримана зброя - це стрілецька зброя, яку українці отримали на початку повномасштабної війни для захисту держави від окупантів. Зброя, видана підрозділами Нацполіції, вся врахована.

"Поняття "знайдена зброя" - це зброя, виявлена як у схронах на деокупованих територіях, так і знайдена умовно в парку під кущем в інших містах України", - додав він.

"Наприклад, громадянин повертається після деокупації до себе додому. А в його будинку валяється автомат або цілий схрон зі зброєю. Що він має робити? Зателефонувати на 102, повідомити, що знайшов зброю. А далі він може її задекларувати та за наявності законних підстав залишити собі", - розповів заступник міністра.

За словами Тимченка, декларуванню підлягає зброя, яка наразі дозволена в обігу, а також автомати і пістолети.

Говорячи про цілі декларування зброї, заступник міністра наголосив: "Щоб почувати себе в безпеці і при цьому не порушувати законодавство".

Водночас Тимченко зазначив: "Можна ж було набагато простіше зробити: є інформація, що в когось в помешканні є зброя, отримується дозвіл на обшук, виявляється зброя і особа притягується до кримінальної відповідальності. Але ми даємо громадянам можливість самим поінформувати нас, задекларувати зброю та уникнути кримінальної відповідальності".

"Хочете мати зброю в мирних містах для власної безпеки - тоді декларуйте її", - підсумував заступник міністра.

Детальніше про те, як задекларувати знайдену зброю та що для цього необхідно на інфографіці МВС.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #МВС #зброя #декларування #закон
live comments feed...