• Головна
  • Як китайські журналісти сайт 0629.com.ua читали, а потім високо оцінили мужність маріупольського історика Вадима Джуваги
14:41, 11 листопада
Надійне джерело

Як китайські журналісти сайт 0629.com.ua читали, а потім високо оцінили мужність маріупольського історика Вадима Джуваги

Китайське видання написало текст про радянського льотчика Антонова, який ймовірно був похований на німецькому кладовищі в Театральному сквері Маріуполя. В своїй публікації китайські журналісти використали матеріали статті, яку історик, краєзнавець та військовослужбовець ЗСУ Вадим Джувага написав спеціально для 0629.

Чому саме Китай цікавить тема радянських льотчиків і взагалі тема Другої світової війни у частині протистояння СРСР з Німеччиною – не питайте. Нам китайські комуністичні ідеологічні концепції не відомі. Але те, що в Китаї читають 0629 – дійсно, здивувало.

Стаття описує долю радянського льотчика Якова Івановича Антонова, героя Другої світової війни.

Антонов народився в 1908 році і став командиром 84-го винищувального авіаполку Червоної армії. За час служби в радянських ВПС він зарекомендував себе як видатний пілот, зокрема під час радянсько-фінської війни (1939-1940) та у бойових діях на Кавказі в 1942 році. За свої заслуги він отримав звання Героя Радянського Союзу.

Як китайські журналісти сайт 0629.com.ua  читали, а потім високо оцінили мужність маріупольського історика Вадима Джуваги , фото-1

У серпні 1942 року під час повітряного бою з німецькими літаками, його літак був підбитий, і він змушений був стрибнути з парашутом. Після приземлення Антонов потрапив у полон до німців. Згідно з різними джерелами, він був оточений німецькими солдатами після того, як спробував втекти, але залишався живим і здоровим. Згадка про його долю тривалий час була неясною, і навіть у радянських документах довго вважалося, що він загинув в бою.

Проте, на основі досліджень, зокрема в книзі «Червоний Фенікс» американського журналіста Вона Хардесті, було з'ясовано, що Антонов пережив полон, а після цього втік з німецького табору. Є також згадки про те, що після втечі він переховувався в Україні, де пізніше став жертвою фашистів.

У 2017 році український історик Вадим Джувага зробив припущення, що останки Антонова були знайдені на німецькому військовому кладовищі в Маріуполі, де він, ймовірно, загинув при спробі перейти лінію фронту після втечі.

Як китайські журналісти сайт 0629.com.ua  читали, а потім високо оцінили мужність маріупольського історика Вадима Джуваги , фото-2

Саме про це Вадим Джувага написав статтю для 0629. Ось ця стаття: «Версия: На немецком кладбище мог быть захоронен летчик - герой Советского союза».

Джувага наводить свідчення людей, які пережили німецьку окупацію Маріуполя, а також спирається на опис могил на німецькому кладовищі, які потрапили до рук дослідника.

Ця історія про Антонова є не лише прикладом особистої мужності, але й символом складної і трагічної долі багатьох радянських героїв, які пережили полон та боротьбу на різних фронтах війни, зазначають вже китайські журналісти.

"Останнє, на що варто звернути увагу, це те, що 55-річний український історик і журналіст Джувага, який розкрив таємницю загибелі героя СРСР майора Антонова, але під час війни Росії з Україною у 2022 році він добровільно пішов служити в армію і став на бік українських сил. Наразі він знаходиться в напрямку Авдіївки, де нещодавно відбувся важкий бій, і займається спостереженням за повітряною безпекою, контролюючи численні російські безпілотники та крилаті ракети. Побажаємо цьому чоловікові удачі! Текст вказує на людину, яка не тільки має наукові заслуги, але й проявляє героїзм, борючись за свою країну під час війни», - йдеться у статті.

Як китайські журналісти сайт 0629.com.ua  читали, а потім високо оцінили мужність маріупольського історика Вадима Джуваги , фото-3

Пишаємося досягненнями Вадима Джуваги. В блогах 0629 ви можете знайти тексти Вадима про поточну війну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Сподіваюсь на фінансову компенсацію від держави
21,2%
Сподіваюсь отримати репарації від Росії
9,4%
Розраховую (чи вже отримав/отримала) на компенсацію або житло від окупаційної адміністрації
3,5%
Розраховую тільки на себе - заробляю, відкладаю гроші на житло
21,1%
Планую взяти пільгову іпотеку
2,8%
Планую залишатися за кордоном - тут надають соціальне житло
10,9%
Мабуть доведеться йти в соціальні гуртожитки або хостели. Іншого виходу немає
3,9%
Куплю стару хатинку у селі
4,0%
Не знаю що робити
23,1%
#Маріуполь #Антонов #Джувага
live comments feed...