Що треба зробити з територією Курської області. Думки маріупольців
6 серпня Збройні Сили України атакували територію країни-агресорки і увійшли в Курську область.
Ця військова операція Сил оборони України мала дуже велике значення. За словами багатьох експертів, перенесення військових дій на територію Російської Федерації змінило настрої в колі західних партнерів України, які перестали боятися ядерного удару та інших можливих ескалаційних дій з боку РФ і стали більш рішучими в ухваленні рішень щодо допомоги Україні.
Це поповнило обмінний фонд, вочевидь, цінними для російської влади представниками, бо вперше с початку повномасштабного вторгнення Кремль першим вийшов на українську сторону з пропозицією обговорити обміни.
Це змінило настрої в українському війську. Після багатьох місяців оборонної операції українські військові нарешті відчули, що не втратили потенціал наступальних дій.
І, звісно, Курська операція змінила настрої в українському тилу, що також має великий вплив на ситуацію на фронті.
Після невдалого літнього контрнаступу 2023 року, люди, які були підігріті завищеними очікуваннями швидкої перемоги, провалилися у депресію.
Згідно з опитуванням соціологічної Групи Рейтинг у лютому 2024 року, кількість тих, хто перестав вірити в можливість української перемоги, збільшилася до 7%.
Курська операція підняла настрій навіть песимістів.
За оцінками військового експерта, колишнього військовослужбовця батальйону «Айдар» Євгена Дикого, перед початком Курської операції стан українського суспільства був таким, що дозволив диктатору Путіну ухвалити рішення про «дотискання» Сил оборони України на Донеччині.
Курська операція, умовно кажучи, перевернула шахову дошку на столі Кремля.
«Перемога ще не завтра і не за «два-три тижні», але її світло вже замаячило в кінці довжелезного тунелю, - зазначає Євген Дикий в коментарі для Укрінформу. - Замаячило саме з-під Суджі, хоч водночас і зі свічок палаючих нафтобаз, і навіть із втрачених нашими підрозділами, але перед тим засипаних ворожими тілами окопів під Покровськом. Це світло все сильніше та ближче, але втома та зневіра заважають нам його роздивитись. Якщо ми побачимо його зараз і почнемо відповідно поводитись – доживемо до часу, коли не бачити його не зможе навіть сліпий. Не побачимо, поведемось на хибну картинку, яку нам малюють ФСБшні ілюзіоністи – світло може згаснути, бо ми «здуємось» раніше за ворога. Саме оце «здуємось раніше» – єдиний шанс рашки на перемогу, останній шанс, після втрати якого наша перемога стане лише питанням часу», – резюмував Євген Дикий.
Тож ми вирішили поцікавитися, які сподівання пов’язують з Курською операцією маріупольці.
Коли ми формулювали питання, як саме Україна має розпорядитися захопленими російськими територіями, очікували більш жорстокого ставлення від тих, хто пережив блокаду Маріуполя. Проте маріупольці виявилися напрочуд мудрими та практичними людьми.
Більшість – більше 50% респондентів – вважає, що захоплені території варто обміняти на захоплені Росією території Донеччини та Луганщини, а можливо, і Криму.
11% респондентів сподобався варіант створити на тих територіях «Курську народну республіку». Тобто людям прийшлася до душі ідея зробити на російських землях те саме, що робили росіяни – провести незаконний референдум і оголосити про створення нової держави.
Або доєднати Курщину, наприклад, до Сумської області. Такий варіант підтримали 22% читачів сайту 0629. Створення КНР або доєднання Курщини до Сумщини могло б мати не тільки провокативну, а і практичну мету, бо сильно б змінило переговорні позиції диктатора.
Зазначимо, що 14% читачів, які відповіли на питання сайту, все ж таки обрали варіант помсти за Маріуполь, Бахмут, Волноваху, Лисичанськ, Куп’янськ, Ізюм , Вовчанськ і інші зруйновані міста України. Вони вважають, що краще зруйнувати Курську область так, як росіяни зробили з українськими містами.
Але з цією задачею, схоже, росіяни впораються і без допомоги Збройних Сил України. Саме зараз, в ці хвилини, вони скидають з літаків КАБи на російські селища Курської області, перетворюючи їх на попелище. І навіть не приховують цього.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube