• Головна
  • Лайно і Маріуполь. Про що збрехав Моргун, - ВІДЕО
10:30, 10 липня
Надійне джерело

Лайно і Маріуполь. Про що збрехав Моргун, - ВІДЕО

Лайно і Маріуполь. Про що збрехав Моргун, - ВІДЕО

Окупаційна влада терміново вирішила подбати про роботу каналізаційної системи Маріуполя. Два з гаком роки вона про це не думала, брехала людям, що проблеми немає, і раптом ось така заява.

«Данный вопрос требует незамедлительного решения. Его озвучу на ближайшем Штабе по восстановлению Маріуполя. Крайне важно, чтобы работы по восстановлению инженерных сетей и сооружений [канализации]  были начаты уже в этом году», - заявив гауляйтер Маріуполя Олег Моргун.

А далі почалась брехня. Моргун звинуватив Україну в тому, що це вона ще з радянських часів не ремонтувала каналізаційні насосні станції. 

«Подавляющее большинство коллекторов в Мариуполе не ремонтировалось с советских времен, некоторые еще и получили повреждения в результате боевых действий. Их состояние не позволяет должным образом очищать сточные и канализационные воды в точках сброса, что, в свою очередь, сказывается на экологической ситуации», - заявив Моргун.

Фактично, ця терміновість може бути пов’язана лише з одним – холерний вібріон у воді, а також багатократне перевищення допустимої норми кишкової палички в міських водоймах і катастрофічне зростання кількості кишкових отруєнь у Маріуполі. У своїх зведеннях санітарні лікарі лише повідомляють, що зростання є, і воно щотижневе. Але бояться назвати цифри цього зростання. 

Ми добре пам’ятаємо спалах холери у Маріуполі в 2011 році. Тоді першочерговою задачею було осушити і очистити всі вигребні ями в приватному секторі, перекрити всі можливі несанкціоновані скиди каналізації в люки. Зараз в Маріуполі склалася ситуація, коли вся каналізаційна система міста  – одна велика вигребна яма.

І ця брехня окупантів про застарілі радянські системи каналізаційної очистки – це просто спроба окупантів та колаборантів зняти з себе відповідальність за ту екологічну катастрофу, в яку вони занурили Маріуполь своєю некомпетентністю.

Дійсно, непоінформована частина мешканців може в це повірити. Але ми зараз постараємось зрозуміло розповісти вам, що насправді сталося з каналізацією у місті, і чому так багато кишкових хвороб.

Ще влітку 2022 року ми поговорили з начальником Маріупольського міськводоканалу Володимиром Антоненко.

Він заявив, що якщо мати на руках всі необхідні матеріали, обладнання і фахівців, працювати щодня без вихідних по 12 годин на добу, то через два роки водопровідна-каналізаційну систему Маріуполя можна відновити в повному обсязі.

За словами фахівця, окупаційна адміністрація підійшла к питанню відновлення водопостачання не з того боку. 

За інформацією Володимира Антоненка, в Маріуполі – 22 каналізаційні станції. Всі вони були затоплені нечистотами. Це відбулось ще на початку весни. 2 березня в Маріуполі окупанти підірвали всі електричні вводи у місто, насоси, які перекачували нечистоти, перестали працювати. І всі фекалії пішли прямим ходом в КНС і затопили обладнання.

До того моменту, поки у місто не подали воду, відкачати всі ці фекалії було реально. Але після того, як окупанти пустили воду на місто, зараз це зробити дуже складно.

«Зрозумійте, каналізація не працює, а нечистоти пішли, люди зливають їх. Всі ці стоки йдуть знову в ці каналізаційно-насосні станції. Той момент, коли подача цих стоків по трубопроводам була мінімальною, об’єми цих стоків було реалістично відкачати, дістатися обладнання, осушити його і спробувати запустити. І тільки після цього давати воду. Зараз відкачувати треба такими насосами, яких немає в Маріуполі.  У нас були стаціонарні потужні насоси на станціях, але зараз вони теж затоплені. Тепер потрібні переносні насоси, які зможуть викачувати 50 тисяч кубів стоків на добу!», - зазначає Антоненко. 

І тут важливий момент: всі ці нечистоти, весь цей квітник мікробів та бактерій, що несуть загрозу життю людей, доведеться зливати в річку. На жаль, іншого способу відкачати нечистоти не існує, каже Володимир Антоненко.

Чим це може закінчитися для міста – важко навіть уявити.

Окрім затопленого обладнання на КНСах, також є серйозна загроза прориву каналізаційного колектора на вулиці Митрополитській. Він і до війни був в поганому стані, а в березні 2022-го в колектор були прямі влучання снарядів, каже Антоненко.

 Те, чим зараз займаються окупанти в Маріуполі – це просто пил в очі, вважає експерт.

БІЛЬШЕ ВІДЕО - дивіться ЗА ПОСИЛАННЯМ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ніяк. Влада може робити, що хоче, і витрачати бюджетні гроші на власний розсуд до кінця війни
47,7%
Влада має сама ініціювати механізм впливу громади на ухвалення рішень, поки це питання не буде врегульовано на державному рівні
15,3%
Громада може вимагати запровадити спрощену процедуру петицій по питаннях бюджетних витрат і таким чином впливати
30,0%
Ситуація станом на зараз цілком задовільна, враховуючи стан війни в країні. Тож втручання громади не потрібно
7,0%
#Маріуполь #каналізація #окупанти
live comments feed...