• Головна
  • Азовське море стало занадто солоним - його заповнили медузи, - ФОТО
09:00, 9 липня
Надійне джерело

Азовське море стало занадто солоним - його заповнили медузи, - ФОТО

Ось так виглядає сьогодні узбережжя Азовського моря біля Маріуполя, на Білосарайській косі.

Медузи знову, як і минулоріч, зайшли в Азов з Чорного моря.

Азовське море стало занадто солоним - його заповнили медузи, - ФОТО, фото-1

Як розповідали 0629 ще у 2018 році у відділі природи Маріупольського краєзнавчого музею, солоність Азовського моря не є стабільною, вона постійно коливається - від 7 до 11 одиниць, тому що залежить від різних факторів - господарчої діяльності людини, рівня води у ріках, які впадають в море, та інші.

Зараз вочевидь кількість і якість води річок Кальчик та Кальміус, через те, що вони приймають каналізацію без очистки вже більше двох років, така низька, що ця вода не може підтримувати низьку солоність води в Азові. Тож все більше води з більш солоного Чорного моря потрапляє сюди.

В результаті чорноморські медузи знаходять для себе сприятливими умови і заходять із Чорного моря в Азовське, що ми і бачимо на узбережжі.

Азовське море стало занадто солоним - його заповнили медузи, - ФОТО, фото-2

Нормалізація ситуації навряд чи можлива зараз, поки триває війна, тому що через бойові дії кількість прісної води у регіоні скоротилась, а вода із Сіверського Донця через канал не потрапляє у Надазов'є.

БІЛЬШЕ про те, як і чим живе Азовське море, ЧИТАЙТЕ в нашому матеріалі від 2018 року "Коктейль «Азовское море»: как выживает самое мелкое море мира, и куда подевалась его рыба"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Азов #море #медузи
live comments feed...