• Головна
  • Директор “Маріупольтепломережі” отримав 1,4 млн гривень зарплати у 2023 році
Декларації
13:31, 8 липня
Надійне джерело

Директор “Маріупольтепломережі” отримав 1,4 млн гривень зарплати у 2023 році

Декларації

Маріуполь вже два роки окупований, проте в структурі міського управління досі існують Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління, КП «Зеленбуд», mEHUB та інші структури. Їхні керівники отримують чималу зарплату. Зокрема, директор ККП "Маріупольтепломережа" Костянтин Пісмарьов отримав 1,352 млн гривень у 2023 році. Тобто щомісяця він отримує понад 112 тисяч гривень за роботу на підприємстві, якого фактично не існує. При цьому зарплата директора комунального підприємства зростає. Для порівняння - у 2022 році Пісмарьов задекларував 904,4 тис. гривень зарплати.

Про це свідчать дані його декларацій за 2022 та 2023 роки. 

Костянтин Пісмарьов очолив “Маріупольтепломережу” після окупації міста - 16 червня 2022 року. До цього він був директором департаменту з питань управління енергетичними підприємствами міськради Маріуполя.

Наразі адресою реєстрації в декларації за 2023 рік Костянтин Пісмарьов вказав окупований Росією Алчевськ (Луганська область). 

Згідно з декларацією, у родини Пісмарьових немає нерухомості у Маріуполі, проте у їхній спільній власності є квартира площею 48 кв.м у Алчевську. Інша нерухомість задекларована виключно на його дружину Наталію. Це квартира у Києві площею 164 кв.м, заміський будинок у Луганській області площею 373 кв.м, три земельних ділянки, а також гараж в Алчевську та паркомісце у Києві.

Крім того, у родини Пісмарьових є чотири автівки, три з яких належать Наталії. Директор маріупольського комунального підприємства їздить на BMW X3 2018 року випуску. Вартість цієї автівки в декларації не вказана, проте на одному із українських сайтів з продажу автомобілів ціна  BMW X3 2018 року випуску стартує від 27 тисяч доларів.

Основним джерелом доходів родини є робота Пісьмарьова на посаді директора ККП “Маріупольтепломережа”. У 2023 році він отримав 1 352 820 гривень. Інших доходів у родини у минулому році не було. 

У 2023 році Костянтин Пісмарьов задекларував 71 тис. доларів, 22 тис. євро і 283 тис гривень готівкою та на власних банківських рахунках. 

Крім того він вказав у декларації, що з 2007 року володіє годинником Bovet. В декларації його цінність не вказується. В Україні його вартість становить до кількасот тисяч доларів.

Нагадаємо, 2023-й був першим роком, коли Маріуполь жив без бюджету і міг витрачати не все, а тільки 1/12 від витрат минулого року на місяць.

Крім того, 2023 рік став першим роком для маріупольського бюджету без податків від військовослужбовців військових частин, які зареєстровані у Маріуполі і сплачували податки місту. Верховна Рада восени 2023-го забрала ці податки від місцевих бюджетів і перевела їх до державного. Через це маріупольський міський бюджет втратив 60% своїх надходжень.

Раніше на запит 0629 щодо високих зарплат чиновників у міськраді відповіли, що таким чином намагаються зберегти працівників комунальних установ, і  вимушені виплачувати заробітну плату найціннішим працівникам.

Проте, чи не занадто вони цінні для бюджету окупованого Маріуполя?

Читайте також:

Охорона для гуртожитку. Навіщо переселенцям з Маріуполя люди зі зброєю

Скільки заробив Маріуполь минулого року і як витратив гроші

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
#Маріупольтепломережа #Пісмарьов #декларація
live comments feed...