• Головна
  • Скільки зерна та сільгосптехніки вкрала Росія на окупованих територіях
11:30, 3 липня
Надійне джерело

Скільки зерна та сільгосптехніки вкрала Росія на окупованих територіях

Скільки зерна та сільгосптехніки вкрала Росія на окупованих територіях

Щомісяця  через Маріупольський морський торговий порт, який захопили росіяни, країна-агресорка краде українське збіжжя. Кількість зерна, яке вкрала Російська Федерація в України, обраховується вже  мільйонами тон. Міністр сільського господарства Тарас Висоцький в інтерв’ю виданню NV.Бізнес розповів, скільки всього Росія вкрала в агросектора України.

Крадіжки відбувалися в декілька етапів.

«Перший етап, коли росіяни окупували Херсонщину, і просто крали те, що вже вирощено і зібрано на елеваторах. Там йшла мова до 2 млн тонн. На цих [окупованих] територіях за цей час фактично вже збирали два врожаї. Перший, що було посіяно у 2022-му році, і у 2023-му. Ячмінь, пшениця. Кукурудза там майже не сіється. Два рази по 8 млн тонн, і 2 млн тонн тих, що зафіксували на елеваторах, тож, за цей період можна вже говорити наближаємося до 18−20 млн тонн. 

Якщо говоримо про кількість суб'єктів, це 4 650 підприємства залишилися в окупації. Втрачено приблизно 10 млн тонн ємності по зберіганню. Це елеватори. Що дуже важливо, втрачено 30 тисяч садів, це 28,5 тисяч гектарів багаторічних насаджень. І сади, це ж десятиріччя [щоб виростити]. Для порівняння, ми за 2 роки видали гранти на 2,5 тисячі га садів для всієї України. А тут 28,5 тис га, тобто це на десятки років роботи, відновлення. 

Я б додав до втрат 86 тисяч поголів'я свиней, 3,2 мільйона голів птахів. Одна лише Чорнобаївка — це 2 мільйони поголів'я. Це те, що зафіксовано. В цілому прямі втрати з погляду вартості — до $ 10 млрд. З них основні — це техніка. Понад $ 5,5 мільярдів. Лише елеваторне обладнання — $ 2,5−3 млрд», - розповів Тарас Висоцький.

За його інформацією, зараз міністерство формує реєстр збитків для судових процесі над РФ.

Крім того, Великобританія запропонувала ввести практику експертизи щодо зерна, яке експортує РФ у світі. Справа в тому, що технічно, завдяки лабораторному аналізу, можна чітко встановлювати, де саме було вирощене зерно, і таким чином виявляти вкрадене в України зерно в партіях експортного російського збіжжя.

«Є специфіка регіону, ґрунту, що може підтвердити, що цей штам може бути лише з Херсонщини чи Запоріжжя, чи Донеччини тощо. От зараз є ідея з британцями запустити цей лабораторний аналіз. Для цього напрацьовувалася порівняльна база. Ми надавали зразки, які у нас є в доступі з цих регіонів. Потім можна брати пробу з судна Х, і довести — так, це наше зерно», - розповів міністр.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
#Маріуполь #порт #Херсон #Запоріжжя #зерно #збіжжя
live comments feed...