• Головна
  • "Азовець" подав заяву в ДБР на генерала ЗСУ, "який вбив більше українських військових, ніж будь-який російський генерал"
11:49, 24 червня

"Азовець" подав заяву в ДБР на генерала ЗСУ, "який вбив більше українських військових, ніж будь-який російський генерал"

"Азовець" подав заяву в ДБР на генерала ЗСУ, "який вбив більше українських військових, ніж будь-який російський генерал"

Начальник штабу бригади "Азов" Національної Гвардії України підполковник Богдан Кротевич подав заяву в Державне бюро розслідувань (ДБР) на генерала ЗСУ, "який вбив більше українських військових, ніж будь-який російський генерал".

Про це Кротевич написав у Телеграм ввечері 23 червня.

"...Іноді здається, що за спілкуванням з американцями та іншими західними партнерами дехто зовсім забуває про власний народ та війська. Цю форму комунікації я називаю "мороз". І мабуть, якби мене цікавило особисте благо, я б мовчав, бо прямо на мене це на даний момент майже не впливає. Але це впливає на перемогу України у війні (а точніше на ЇЇ віддалення). Тому відверто заявляю - я старався (не тільки я, це факт, але кажу за себе), казав в кабінетах, передавав інформацію всім, кому була змога. Більш того, даючи свідчення, по тим справам, по яким я не можу казати, я прямо заявляв про, на мою думку, «військові злочини». Але, мабуть, більшості похер", - написав Кротевич.

не судять генерала за втрату областей та десятків міст та втрату тисяч солдат

"...Написав листа в ДБР з закликом про відкриття розслідування на одного військового генерала, який, на моє переконання, вбив більше українських військових, ніж будь-який російський генерал. Мені похрін, чи почнуть розслідування проти мене і мені похер, чи посадять мене в тюрму. Мені не похер, що судять комбатів та комбрігів за втрату спостережного посту, але не судять генерала за втрату областей та десятків міст та втрату тисяч солдат. Ті умови, при яких зараз воюють бригади, я скажу так - це нереальний героїзм, в першу чергу солдат, командирів взводів, рот, батальйонів та бригад. І героїзм їх покладається в тому, що вони стримують ворога не завдяки, а всупереч", - зазначив військовий.

"Іноді мені здається, що світ посилає нам покидьків, щоб нас згуртувати. І всі військові зараз розуміють, про яку людину я кажу, бо 99 відсотків військових його ненавидять за те, що він робить. Ця людина починає розслідування проти командирів, які наступають і не втрачають позиції, проте проти себе він службові розслідування не ініціює", - пише начштабу "Азова", при цьому не називаючи прізвища генерала.

військові часто вдаються до медійної огласки напрямків не від кращого життя

"Мене це дістало, Рубікон перейдений. Вам треба розуміти, що військові часто вдаються до медійної огласки напрямків не від кращого життя. В нас форма правління, нажаль, така. На даний момент це, бляха, єдина можливість змінити ситуацію. Це факт. На себе мені трохи похрін. І єдине, за що мені буде завжди соромно - це за те, що я не зробив це раніше. Доля допомагає сміливим, а деяким істотам допомагає те, що більшість мовчать через розуміння наслідків «особистої вендети» проти них самих та їх підрозділів. Тому відмічу, що це моє особисте рішення і наслідки я повністю приймаю на себе", - заявив Кротевич.

Богдан Кротевич в "Азові" з 2014 року. Разом з підрозділом потрапив у полон після тривалої оборони Маріуполя та "Азовсталі". Повернувся з у вересні 2022 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Азов #Кротевич #ДБР
live comments feed...