10 років та 142 дні війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн
Сьогодні 11 червня. Триває 839 доба повномасштабного російського вторгнення.
Україна разом із партнерами готується до 23 засідання контактної групи з питань оборони нашої країни "Рамштайн. А вчора ввечері дізнались про перший успішний крок в реалізації партнерства в сфері ремонту та виробництва зброї. Укроборонпром разом із німецькою компанією - світовим оборонним гігантом Rheinmetall запустив перший цех з ремонту і виробництва бронетехніки в рамках створеного спільного підприємства. На підприємстві працюють українські фахівці під контролем німецьких інженерів.
Сподіваємось, це тільки початок. Не забуваємо донатити на ЗСУ і разом робити нашу армію сильнішою. Стежимо за подіями в країні онлайн.
18.10 Оперативна інформація Генштабу ЗСУ щодо російського вторгнення
Від початку доби на фронті відбулося 69 бойових зіткнень. Найбільша активність ворога наразі на Покровському та Куп’янському напрямках. Наші захисники стають на заваді наступальним спробам російських окупантів та завдають їм втрат.
На Куп’янському напрямку кількість ворожих атак збільшилась до чотирьох, з них дві, в районах Піщаного та Берестового, тривають.
Наразі три спроби російських окупантів просунутись вперед стримують наші підрозділи на Лиманському напрямку. Бої точаться у двох локаціях біля Греківки та в районі Тернів. Загальна кількість штурмових дій ворога на цьому напрямку за сьогодні – 14.
На Сіверському напрямку кількість штурмових дій росіян не змінилася. Втім, загарбники застосовують тут авіацію. Район Білогорівки бомбардували шістьма КАБами, а по Роздолівці били некерованими авіаракетами.
На Краматорському напрямку наші захисники продовжують відбивати атаки противника. Наразі тривають три боєзіткнення в районах населених пунктів Часів Яр та Кліщіївка. Загальна кількість ворожих штурмів на напрямку зросла до дев’яти.
На Покровському напрямку активність ворога зберігається в районах Новоолександрівки, Сокола, Новоселівки Першої і Калинового. Наразі мова йде вже про 18 різних атакувальних дій окупантів на цьому напрямку з початку доби.
Крім того, ворог вдень почав активніше діяти на Оріхівському напрямку – завдав ще трьох авіаударів, по районах сіл П’ятихатки і Лобкове та неподалік селища Велика Новосілка.
На решті напрямків обстановка суттєвих змін не зазнала.
17.56 Сполучені Штати нададуть Україні 824 мільйони доларів для підтримки енергетичної інфраструктури.
Про це сьогодні у Берліні під час конференції з відновлення України заявила спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, пише "Укрінформ".
"З урахуванням ситуації у сфері енергетики, яка дійсно є дуже важкою, я оголошую тут, що Сполучені Штати надають 824 мільйони доларів для підтримки української енергетичної інфраструктури", – сказала представниця американського уряду.
За її словами, Штати розуміють, наскільки серйозною є ситуація в Україні, та "разом із союзниками та друзями в Європі наполегливо працюють для прискорення військової, економічної та енергетичної підтримки України".
17.54 Естонія оголосила про новий пакет військової допомоги для України, в якому значаться зенітно-ракетні комплекси малого радіуса дії Mistral та боєприпаси до них, повідомили в Міноборони Естонії.
«Україні терміново потрібна протиповітряна оборона для відбиття жорстоких атак Росії, в прямих інтересах безпеки Естонії сприяти в цьому разом зі своїми союзниками. Ми сформували пакет допомоги таким чином, щоб Україна отримала від нього максимальну користь, без шкоди для боєготовності Сил оборони Естонії і щоб ми могли якнайшвидше відновити необхідні постачання», — сказав міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
У естонському військовому відомстві підкреслили, що з міркувань безпеки не вказуватимуть кількість переданих Україні ЗРК.
17.53 Члени «Великої сімки» створять фонд для підтримки України, який фінансуватимуть доходами від заморожених російських активів.
Про це пише видання Nikkei.
Зазначається, що фонд створять під егідою міжнародної організації, наприклад, Світового банку. США, Велика Британія, Японія та інші країни робитимуть внески у вигляді кредитів. Україна отримуватиме ці кошти у вигляді пожертвувань, їх не потрібно буде повертати.
У виданні зазначають, що лідери G7 мають намір досягти домовленості з цього питання на саміті в Італії, який розпочнеться в четвер 13 червня.
17.42 У віці 40 років загинула військовослужбовиця, активістка, колишня художниця по костюмах і стилістка на телебаченні та в кіно Шура Рязанцева з позивним «Ялта». Обставини її смерті невідомі.
Про це повідомила її сестра Валерія Рязанцева.
Шура Рязанцева народилася у Криму. Під час Революції гідності вона рятувала поранених учасників з Інститутської вулиці. Її історія увійшла до документальної стрічки «Жіноче обличчя революції».
Згодом, після анексії Криму у 2014 році, Шура намагалася пробратися на півострів, проте на контрольно-пропускному пункті потрапила в полон до росіян, де пробула пʼять днів.
До початку повномасштабного вторгнення вона працювала стилісткою та художницею з костюмів, зокрема для телеканалів «Інтер» та «Україна», «Студії Квартал 95», шоу «Орел і Решка», а також для українських зірок, як-от Тіна Кароль, гурти O’Torvald, Kozak System і «Бумбокс».
На початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року Шура долучилася до лав Територіальної оборони. В інтервʼю виданню «Цензор.НЕТ» вона розповіла, що «мріє заїхати у рідний Крим на танку».
17.40 Росіяни вчергове набрехали про захоплення кількох населених пунктів, при цьому одного із них не існує вже 37 років. Про це у коментарі LIGA.net сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.
Міноборони РФ випустило 11 червня чергове зведення, заявивши про захоплення окупантами населених пунктів Артемівка Луганської області та Тимківка Харківської області.Волошин наголосив, що село Тимківка Куп’янського району ліквідували ще в 1987 році. А Артемівку у Сватівському районі перейменували в М’ясожарівку ще в 2016 році – в межах декомунізації.
"Зазначимо, що наразі М'ясожарівка контрольована українськими Силами оборони!" – наголосив речник ЗСУ.
17.27 Зловмисна гібридна діяльність Росії в країнах НАТО викликає глибоке занепокоєння, наголосили президенти Румунії, Польщі й Латвії 11 червня у заяві, оприлюдненій 11 червня під час зустрічі країн-учасниць «Бухарестської дев’ятки» (B9) в Ризі. Головами саміту є президенти Румунії Клаус Йоганніс, Польщі Анджей Дуда і Латвії Едгарс Рінкевичс.
Як йдеться в заяві, Росія використовує тактику, починаючи від диверсій і кібератак до нелегальної міграції, щоб дестабілізувати країни країни Альянсу.
«Росія є і залишатиметься найбільш значною і прямою загрозою безпеці Альянсу. Ми працюватимемо над всеохопною стратегією протистояння, стримування і протидії Росії, в тому числі шляхом обмеження її можливостей відновити свою армію і здатність створювати загрози», – йдеться в заяві.
17.14 За одну добу росія застосувала 135 КАБів, обсяг кожної близько тонни. Подібні обсяги обстрілів перевищують можливості будь-якої системи ППО. Про це президент України Володимир Зеленський сказав на спільній конференції з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
17.09 Канцлер ФРН Олаф Шольц заявляє, що тільки Україна може вирішити, коли настане час для участі РФ у мирних переговорах.
"Ми зустрінемося з державами всього світу на першому Саміті миру в Швейцарії. Там відбудеться діалог про принципи справедливого і міцного миру", - сказав Шольц на пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у вівторок у Берліні.
Він наголосив, що це будуть ще не переговори про закінчення війни, оскільки для цього Володимир Путін мав би дати зрозуміти, що він готовий закінчити свою "військову кампанію і відвести війська".
"Водночас, можливо, вдасться показати шлях, яким можна покласти початок процесу, в якому колись і Росія сидітиме за столом. Коли настане час для цього - вирішить тільки Україна", - заявив Шольц.
За його словами, доки РФ продовжуватиме війну, партнери не послаблять підтримку України.
17.06 Президент Володимир Зеленський, коментуючи зростання мобілізації в Україні та реакцію суспільства, заявив, що якщо українці хочуть зберегти державу, то треба її відстояти.
Про це він сказав під час пресколференції разом із Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом
"Що стосується мобілізації, я абсолютно тверезо на це дивлюсь, тому що мобілізація у нас триває через стан війни з першого дня.
Я бачу, що це питання є в суспільстві, безумовно, не перший день війна, але якщо ми хочемо зберегти державу, то треба її відстояти", - наголосив Зеленський.
За словами Зеленського, для європейських країн важливо, щоб проросійські і російські гасла не лунали і не набирали обертів у демократичній Європі.
Президент зазначив, що сам факт проведення Конференції з відновлення України в Берліні уже є успіхом, адже Росія наразі намагається зірвати проведення саміту миру у Швейцарії. Країна-агресор намагається зібрати країни і провести власний захід щодо війни в Україні.
15.05 Під час виконання бойового завдання на Донеччині загинув український художник, музикант та стиліст, представник квір-спільноти Артур Сніткус. Йому було 36 років.
Про це повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.
"Герой віддав своє життя 7 червня під час виконання бойового завдання у Донецькій області. Співчуваємо всім рідним та близьким захисника. Щиро розділяємо біль утрати та схиляємо голови в глибокій скорботі. Вічна пам’ять нашому захиснику!", – написав він.
15.04 У Дніпрі під час повітряної тривоги пролунав вибух. Мешканців закликають перебувати в укриттях.
Про це пишуть моніторингові чати.
Як зазначається, практично відразу після оголошення повітряної тривоги у Дніпропетровській, Запорізькій та Полтавській областях у Дніпрі пролунав вибух.
Місцеві телеграм-канали пишуть, що після вибуху піднявся стовп диму.
14.59 У Кремлі розкритикували повідомлення про те, що адміністрація США дозволить українському військовому підрозділу «Азов» використовувати американську зброю.
Як заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, це рішення є «вкрай негативним» і свідчить, за його словами, про те, що Вашингтон не зупиниться ні перед чим у своїх спробах «завдати шкоди» Росії.
14.57 Понад 6 тисяч підручників потребують українські школи за кордоном. Про це повідомляє Мінреінтеграції.
Це питання обговорювали учасники спеціальної наради під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.
За інформацією Інституту модернізації змісту освіти, до МОН надійшла заявка на виділення понад 6000 підручників із резервного фонду для українських шкіл при громадських організаціях, які працюють за кордоном. А саме:
• 2117 підручників для Бельгії,
• 4327 – для Польщі,
• 430 – для Швейцарії.
Наразі виділено вже більш ніж 5000 підручників (Бельгія – 1830, Польща – 3510 і Швейцарія – 247). Це становить 82% від потреби.
14.55 Уряд Італії готує пакет економічної допомоги Україні для відновлення інфраструктури на суму 140 мільйонів євро.
Про це заявив віцепрем’єр-міністр - міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні на Конференції з відновлення України в Берліні, передає Укрінформ.
«Уряд Італії прийняв рішення надати (Україні – ред.) новий пакет, 140 мільйонів євро, на відновлення інфраструктури – залізниці, сільського господарства, сфери охорони здоров’я, розмінування й інше», - сказав Таяні.
Він додав, що на конференції в Берліні планується підписати меморандуми між українською та італійською сторонами стосовно згаданих сфер та зауважив, що уряд Італії заохочує італійські компанії долучатись до відбудови України.
14.54 Наприкінці травня росія звільнила групу жінок із в'язниці під Санкт-Петербургом для участі у війні проти України. А втім, наразі невідомо, чи є їхнє звільнення поодиноким випадком.
Про це пише New York Times із посиланням на двох колишніх ув’язнених, які підтримують зв’язок із тими, хто все ще перебуває у тюрмі.
Як зазначає видання, військові вербувальники почали відвідувати жіночі в'язниці по всій європейській частині росії восени 2023 року. Загалом на початку повномасштабного вторгнення у рф відбували покарання близько 30 тисяч жінок.
14.52 Європейська комісія сьогодні, 11 червня, запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців, які були вимушені рятувалися від повномасштабної війни Росії проти України, ще на рік – з 5 березня 2025 року до 4 березня 2026 року.
Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Єврокомісії.
У ЄК зазначили, що на тлі продовження російських атак на цивільну й життєво важливу інфраструктуру, в Україні не існує жодних умов для безпечного повернення українських біженців. Тому комісія вважає, що підстави для надання тимчасового захисту не зникли й що слід продовжити їх ще на рік.
14.48 Служба безпеки України повідомила про затримання доньки колишнього мера Полтави: за даними слідства, вона працювала на "виборчий штаб" партії російського диктатора Володимира Путіна. Співрозмовник LIGA.net у правоохоронних органах підтвердив, що йдеться про доньку колишнього мера міста Олександра Мамая.
Співбесідник повідомив, що фігурантка — Наталія Веретеннікова (у дівоцтві — Мамай). Вона донька колишнього мера Полтави, котрого у 2023-му звільнили з посади за вироком Вищого антикорупційного суду.
За даними СБУ, фігурантка співпрацювала з країною-агресоркою під час російських псевдовиборів у 2022-му та 2023 роках.
12.58 Влада Харкова наразі не розглядає варіанту скорочення чисельності населення міста для розв'язання його проблем, зокрема з житлом, енергетикою, теплом і водою, що різко загострилися останнім часом через регулярні російські обстріли, заявив міський голова Харкова Ігор Терехов.
"Скажіть, а як на це відреагують військові, які захищають нас?", - відкинув такий варіант вирішення проблем Терехов у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах конференції "Відновлення Харкова. Основні цілі та плани", що відбулася в Берліні 10 червня.
Терехов у своєму виступі наголосив, що Харків націлений на відновлення й активно працює з міжнародними партнерами над цим.
12.58 У застосунок "Повітряна тривога" інтегрували техніки психологічної самодопомоги від Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?", ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Набір спеціальних вправ та порад допоможуть стабілізувати емоційний стан під час повітряної тривоги, вибухів чи інших стресових ситуацій. Про це повідомили в компанії Ajax Systems, яка є розробником застосунку.
12.57 Учора росЗМІ повідомили, що кілька днів тому на баржу "Секція-179" та буксир "Інженер Смирнов" ворога в Азовському морі була здійснена атака з допомогою БпЛА. Та речник ВМС Дмитро Плетенчук припускає, що це могла бути справа рук самих росіян. Під час телемарафону він відкинув причетність української сторони до цього інциденту.
"Можливо, вони (росіяни — ред.) спробували свої морські дрони, якими хизуються, що вони є. Взагалі friendly fire (дружній вогонь — ред.) для них нормальна практика", — сказав Плетенчук, нагадавши, як колись Північний флот РФ під час навчань ракетою знищив риболовний траулер.
Він також розповів, що сьогодні тимчасово окупований Крим залишається для російських кораблів ремонтною базою. Але проблема для ворога полягає у тому, що іноді до "ремонту" там можуть долучитися й українські військові, які спеціалізуються здебільшого на "модернізації" російських кораблів, жартує Плетенчук.
12.56 Прикордонники відпрацювали дронами по ворожих "Муром-П" та "Пергам РТР-60" на північному напрямку.
Як повідомила Державна прикордонна служба України , росіяни використовуються комплекси відеоспостереження для розвідки, а також планування атак. Їх знищення лише посилює нашу безпеку.
12.54 Графіки відключень світла в усіх областях України сьогодні будуть діяти з 14 по 23 годину, повідомив оператор «Укренерго» вранці 11 червня. Раніше у компанії зазначали, що обмеження будуть застосовувати до 19:00.
В «Укренерго» додали, що години застосування графіків довелося розширити через спеку і відсутність економії електроенергії споживачами.
«Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі. Тому диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів», – розповіли в компанії.
12.51 Повідомлення про стрілянину та поранення чоловіка поліція отримала 11 червня о 07:55.
Стрілка розшукують.
Як пишуть ЗМІ, мова йде про Максима Денщіка. Донедавна він обіймав посаду директора департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради, але в травні був тимчасово відсторонений від виконання обов'язків на час проведення службового розслідування.
12.48 Уже в липні 1,5 млрд євро прибутків від заморожених доходів Росії стануть доступними для передачі Україні. Про це на берлінській конференції з відновлення України сказала президентка Єврокомісії Урсула фон Дер Ляєн.
10% підуть на відновлення України. А більшість суми – на оборону.
"Цього тижня на саміті «Великої сімки» ми будемо обговорювати, як Україна ще скоріше зможе отримати більшу користь від заморожених російських активів", – сказала вона.
Фон дер Ляєн підкреслила, що Росію примусять заплатити.
12.47 Село Іванівське Донецької області біля Часового Яру перебуває під контролем Сил оборони України.
Про це пише Укрінформ із посиланням на речника Оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Назара Волошина.
«Щодо Іванівського можу сказати наступне: населений пункт належить Україні, Сили оборони контролюють ситуацію на тому напрямку», - зазначив речник.
Водночас, за словами Волошина, російські війська не припиняють спроб штурмувати і завдавати ударів по селу з усіх видів озброєння.
12.39 Протягом наступних тижнів і місяців Німеччина передасть Україні третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T і Gepard, а також ракети та боєприпаси.
Про це сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц на церемонії відкриття Ukraine Recovery Conference 2024 в Берліні.
Шольц звернувся до міжнародної спільноти із закликом підтримати німецьку ініціативу зі збільшення спроможності української ППО «усім, чи можна». За його словами, найкраща відбудова — «та, яка не має бути зреалізована». Він додав, що на саміті лідерів G7, що проходитиме в Італії 13—15 червня, виступатиме за «далекосяжні та довгострокові зобовʼязання для України».
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що зараз Україні потрібні додатково щонайменше 7 систем Patriot, щоб закрити основні міста України та зменшити можливість Росії атакувати цивільні міста ракетами й керованими авіабомбами.
12.38 В Європейському союзі виникла ідея, яка дозволить Україні зберегти транзит газу. Вона полягає у тому, щоб замінити російський газ азербайджанським, пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.
Переговори знаходяться на ранньому етапі, але Україна в принципі не проти. Транзит – це додаткові гроші для економіки, а якщо трубопроводи не будуть використовуватися, вони можуть стати військовими цілями для Росії.
10.38 Протягом минулої доби, 10 червня, росіяни 15 разів обстріляли населені пункти Донеччини - одна людина загинула. Ще 9 людей в області за добу дістали поранення. З лінії фронту евакуйовано 94 людини, у тому числі 11 дітей.
Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.
Покровський район. У Мар'їнській громаді з артилерії обстріляні Зоряне і Єлизаветівка. У Курахівській громаді пошкоджено підприємство у Новоселидівці, обстріляні Курахове, Курахівка, Гостре і Гірник. У Покровську поранено 2 людини. Пошкоджено підприємство у Галицинівці Новогродівської громади.
Краматорський район. У Лиманській громаді під вогнем Терни, Ямполівка і Зарічне. У Миколаївській громаді обстріляна промзона. У Костянтинівці поранені 5 людей, пошкоджені 16 багатоповерхівок, 2 адмінбудівлі і 2 інфраструктурні об'єкти.
Бахмутський район. У Часовоярській громаді пошкоджені 6 приватних будинків і 2 багатоповерхівки. У Торецьку пошкоджено 4 будинки і адмінбудівлю, ще 1 будинок пошкоджено у Щербинівці.
10.05 Війська Російської Федерації вночі та зранку шість разів обстріляли прикордоння Сумської області.
“Вночі та зранку росіяни здійснили 6 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 16 вибухів. Обстрілів зазнали Хотінська, Лебединська, Білопільська, Краснопільська та Есманьська громади”, - повідомляє Сумська обласна військова адміністрація.
10.03 Ірину Фаріон офіційно поновили на посаді професорки кафедри в університеті «Львівська політехніка». Наказ про її звільнення скасували.
Про це йдеться в наказі ректора університету Юрія Бобала, який Фаріон опублікувала у своєму Telegram-каналі.
Зі спеціального фонду університету їй також виплатять 123 927 гривень зарплати за період вимушеного прогулу.
9.54 За 10 червня росіяни вбили 1 жителя Донеччини — у Сергіївці. Ще 9 людей в області за добу дістали поранення, повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.
9.49 Моніторинговий ресурс DeepState повідомив, що війська країни-агресора Росії окупували село Іванівське Донецької області.
За даними DeepState, російські окупанти просунулися біля Новопокровського, а також у Старомайорському.
«Уточнено лінію зіткнення в Кліщіївці», — йдеться у повідомленні.
Село Іванівське знаходиться поблизу Часового Яру.
Інституту вивчення війни (ISW) повідомив, що росіяни мають підтверджені просування в селі Старомайорське на Донеччині і могли повністю його захопити.
9.42 В Україні запрацював спільний виробничий майданчик «Укроборонпрому» і німецького оборонного концерну Rheinmetall — цех з ремонту й виробництва бронетехніки.
Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
За словами Камишіна, запуск цеху дозволить швидше ремонтувати іноземну техніку і, відповідно, швидше повертати її на передову. В перспективі там вироблятимуться нові зразки броньованої техніки.
8.56 Внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України енергетичний сектор зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму $56,2 млрд.
Потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об'єктів за принципом «Відбудувати краще, ніж було», становлять $50,5 млрд.
За оцінками аналітичної команди Київської школи економіки (KSE), прямі збитки енергетичного сектору України станом на травень 2024 року складають понад $16,1 млрд. Найбільші збитки спричинили руйнування об'єктів генерації електричної енергії ($8,5 млрд), магістральних ліній передачі електроенергії ($2,1 млрд), а також нафтогазової інфраструктури ($3,3 млрд).
Під час повномасштабного вторгнення було окуповано понад 18 ГВт електрогенеруючих потужностей, зокрема найбільшу в Європі атомну електростанцію — Запорізьку АЕС. До того ж були повністю зруйновані Каховська та Дніпровська ГЕС, а також Зміївська та Трипільська ТЕС.
Критичних пошкоджень (понад 80%) зазнали приватні теплоелектростанції, серед яких Ладижинська, Бурштинська, Добротвірська, Курахівська, Криворізька та Придніпровська ТЕС. Пошкоджено близько половини високовольтних підстанцій передачі електроенергії. Російські війська фактично знищили всі нафтопереробні заводи на території України та значну частку інфраструктури зі зберігання нафти та нафтопродуктів.
8.54 Українські удари по російських військових і логістичних об’єктах змусили російські війська змінити свою дислокацію і транспортні схеми, припускають в американському Інституті вивчення війни (ISW).
Кадри, датовані 8 червня, показують, що Росія почала транспортувати паливо через Керченську протоку через залізничний міст, йдеться у звіті аналітиків від 10 червня.
8.51 У горах Північної Осетії в Росії розбився винищувач Су-34. Попередньо, він ударився об скелю. Усі, хто був на борту, загинули.
Подія сталася близько опівночі 11 червня в районі села Дзуарикау, пишуть росЗМІ. Воно знаходиться на відстані близько 760 кілометрів від лінії фронту в Україні.
Літак Су-34 – це російський винищувач-бомбардувальник, вартістю близько 50 мільйонів доларів. Його створили для заміни більш застарілої версії військового літака Су-27. Він може наносити удари не тільки по повітряних цілях, але і по наземних об'єктах, які мають невелику площу.
8.50 Президент України Володимир Зеленський у ніч проти вівторка прибув із робочим візитом до Німеччини для участі в конференції з відновлення України "URC-2024" і перемовин із федеральним канцлером Олафом Шольцом.
"Конференція “URC-2024” об'єднає уряди, десять з яких - на рівні прем'єр-міністрів, компанії та організації для допомоги Україні. В умовах російського повітряного терору термінові рішення для української енергетики будуть нашим основним пріоритетом", - написав Зеленський у своєму Телеграм-каналі.
Президент України також повідомив, що має намір обговорити з федеральним канцлером подальшу оборонну підтримку, розвиток української системи ППО, спільне виробництво озброєнь.
8.49 Окупанти за добу завдали по Запорізькій області 548 ударів, у Пологівському районі є поранені, повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров у вівторок уранці.
"Протягом доби окупанти 548 разів ударили по Запорізькій області. Під ворожим вогнем перебували 10 населених пунктів... Дві жінки і чоловік поранені під час атаки росіян по Пологівському району", - написав він у своєму телеграм-каналі.
Федоров також уточнив інформацію про інтенсивність ворожих обстрілів.
"Ворог завдав 5 авіаційних ударів по Цвітковому і Кам'янському. 220 БПЛА різної модифікації атакували Гуляйполе, Малу Токмачку, Левадне, Роботине, Малинівку і Новоандріївку. 22 обстріли з РСЗВ накрили Роботине, Малу Токмачку, Новоандріївку і Малинівку. 301 артобстріл завдано по території Гуляйполя, Малої Токмачки, Новоандріївки, Роботиного, Левадного, Малинівки, Новоданилівки та Степногірська", - повідомив голова ОВА.
Також, за даними обладміністрації, надійшло 10 повідомлень про руйнування житла.
8.48 У Куцурубській громаді Миколаївської області внаслідок ворожих артобстрілів горіло фермерське господарство, повідомляє інформацію за минулу добу голова обласної військової адміністрації Віталій Кім станом на 07:00 ранку 11 червня.
"Миколаївський район: Зранку, 10 червня, о 07:13 ворожих артилерійських обстрілів зазнало с. Дмитрівка Куцурубської громади. Внаслідок чого виникла пожежа на території фермерського господарства, яка була оперативно ліквідована. Пошкоджено господарську будівлю. Постраждалих немає. Удень, 10 червня, о 15:30 ворожі артилерійські обстріли фіксувалися по акваторії Очаківської громади. Постраждалих немає", - написав він у телеграм-каналі.
Також, Кім повідомив про російський обстріл Баштанського району.
"Увечері, 10 червня, о 18:49 ворог здійснив ракетний удар по Горохівській громаді. Внаслідок чого виникла пожежа господарчої споруди та сухої трави, яка була оперативно ліквідована. Крім того, вибуховою хвилею та уламками пошкоджено чотири приватних домоволодіння та один автомобіль. Постраждалих немає", - написав голова ОВА.
8.47 Напередодні, 10 червня, росіяни вдарили трьома КАБами по Харкову. У лікарні помер чоловік, що постраждав від обстрілу РФ.
Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов.
"У лікарні сьогодні вранці помер постраждалий від вчорашнього обстрілу, той самий, якого дві години наші рятівники витягали з-під завалів", - йдеться у повідомленні.
8.45 Російські військові ввечері 10 червня та вранці 11 червня атакували Нікополь − окупанти пошкодили інфраструктурний об’єкт та житлові будинки, але люди не постраждали.
"Увечері ворог бив дронами-камікадзе та артилерією по Нікополю і Марганецькій громаді. Вранці знову атакував райцентр. Там пошкоджені інфраструктурний об’єкт, 3 приватні будинки й господарська споруда. Загиблих і постраждалих немає", - повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Голова облради Микола Лукашук уточнив, що вранці 11 червня загарбники запустили по Нікополю 6 дронів-камікадзе.
"Пошкоджений інфраструктурний об’єкт, але наслідки атак наразі ще уточнюються", − повідомив голова облради.
8.42 У ніч на 11 червня росіяни скинули на житловий квартал у Костянтинівці авіабомбу «КАБ-500» – п’ятеро цивільних дістали поранення.
Про це повідомила Донецька обласна прокуратура.
“10 червня 2024 року, о 23:20, армія держави-агресора нанесла авіаудар по м. Костянтинівка. За попередніми даними, ворог скинув на прифронтовий населений пункт «КАБ-500» з універсальним модулем планування й корекції”, - йдеться у повідомленні.
За даними прокуратури, росіяни поцілили по житловому мікрорайону, де у своїх квартирах внаслідок розбиття скла та потужної вибухової хвилі зазнали тілесних ушкоджень 5 місцевих мешканців. Чоловіка 65 років та жінок віком від 63 до 88 років доставлено до лікарні. У потерпілих діагностовано черепно-мозкову травму та множинні різані рани тіла – усім надано кваліфіковану медичну допомогу.
Пошкоджено щонайменше 13 багатоквартирних житлових будинків: в оселях вибиті вікна та шибки.
8.20 Станом на 6:30 11 червня в Чорному морі продовжує перебувати одне судно-носій крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет, а в Азовському морі — 8 військових кораблів, 3 з яких є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 24 ракет.
Про це повідомили Військово-морські сили України на своїй сторінці в Facebook.
Зазначається, що в Середземному морі перебуває 2 російські кораблі, які є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 12 ракет.
За добу, в інтересах окупантів прохід Керченською протокою здійснили:
- до Чорного моря – 9 російських суден, з них 1 продовжило рух у напрямку протоки Босфор;
- до Азовського моря – 5 ворожих кораблів, які не рухались з протоку Босфор.
8.19 "Відповідно до наказу Міністра оборони України від 10 червня 2024 року полковника Вадима Сухаревського призначено командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України", — йдеться у повідомленні Генштабу
8.13 Результати роботи українських захисників за минулу добу.
8.00 Оперативна ситуація від Генштабу ЗСУ.
За минулу добу відбулося 81 бойове зіткнення. Ситуація залишається напруженою, проте - контрольованою.
Впродовж доби Сили оборони уразили 13 районів зосередження особового складу противника, сім засобів ППО, один підрозділ артилерії та радіолокаційну станцію.
Разом з тим, російські загарбники завдали по території України два ракетних із застосуванням п’яти ракет та 45 авіаційних ударів із застосуванням 64 КАБів, задіяли 486 дронів-камікадзе. Також ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах із застосуванням артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.
На Харківському напрямку відбулися чотири безуспішні атаки ворога в районах Вовчанська та Глибокого. Українські військові продовжують проводити заходи щодо посилення оборонних позицій та рубежів.
Попередні втрати агресора на цьому напрямку склали 64 окупанти загиблими та пораненими. Знищено один танк, сім автомобілів та п’ять одиниць спеціальної техніки. Крім того, пошкоджено два танки, бойову броньовану машину, три артилерійські системи та чотири автомобілі. Також уражено 15 бліндажів та склад боєприпасів ворога.
На Куп’янському напрямку противник намагався відтіснити наші підрозділи із займаних позицій в районах населених пунктів Синьківка, Степова Новоселівка, Піщане та Берестове. Успіху не мав. Втрат позицій і територій не допущено.
На Лиманському напрямку кількість боєзіткнень зросла до 12. Російські окупанти намагалися просунутися в районах Дружелюбівки, Невського, Тернів, Торського, Григорівки та Серебрянського лісу. Всі атаки успішно відбито українськими захисниками.
На Сіверському напрямку обстановка суттєвих змін не зазнала. Чотири штурмові дії в районах Спірного, Івано-Дар’ївки та Верхньокам’янського для ворога завершились невдачею.
На Краматорському напрямку агресор сім разів намагався атакувати підрозділи Сил оборони в районах Нового, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки. Шість спроб російських окупантів прорвати наші рубежі успіху не мали. Ситуація напружена. Триває бій в районі Нового.
Найгарячіша обстановка залишається на Покровському напрямку. Ворог 21 раз намагався вклинитися в бойові порядки захисників України поблизу Євгенівки, Новоолександрівки, Новопокровського, Яснобродівки, Уманського та Карлівки. 19 ворожих атак відбито. Ще два боєзіткнення тривають неподалік Новоолександрівки та Новопокровського.
Сили оборони докладають максимум зусиль для виснаження та стримування російських загарбників. Попередні втрати агресора на цьому напрямку склали 198 окупантів вбитими та пораненими. Знищено літак СУ-25, один танк, бойову броньовану машину, гармату та чотири автомобілі.
На Курахівському напрямку ситуація залишається напруженою. Від початку доби кількість бойових зіткнень збільшилась до 17. Загарбники намагаються просунутися поблизу населених пунктів Невельське, Красногорівка, Георгіївка, Костянтинівка та Парасковіївка. 14 ворожих атак успішно відбито Силами оборони. Тривають бої в районі Красногорівки. Вживаються заходи щодо недопущення просування російських військ в глибину нашої території.
На Времівському напрямку загарбники намагалися йти вперед поблизу Водяного та Старомайорського. Штурмові дії російських окупантів зазнали невдачі. Сили оборони контролюють ситуацію.
На Оріхівському напрямку окупанти здійснили одну безуспішну штурмову дію в районі населеного пункту Копані.
На Придніпровському напрямку нашими захисниками відбито дві атаки ворога в районі північніше Кринок. Втрат позицій не допущено.
На інших напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала.