• Головна
  • "Це провокація". Український омбудсман заперечив слова росіянки Москалькової про припинення обмінів полонених через "умови України"
08:14, 30 травня
Надійне джерело

"Це провокація". Український омбудсман заперечив слова росіянки Москалькової про припинення обмінів полонених через "умови України"

"Це провокація". Український омбудсман заперечив слова росіянки Москалькової про припинення обмінів полонених через "умови України"

Омбудсман Дмитро Лубінець заперечив слова російської омбудсманки Москалькової про те, що між Україною та РФ припинилися обміни полоненими через, мовляв, умови, які висуває українська сторона.

В ефірі Нацмарафону Лубінець підкреслив, що ця заява - брехлива.

"Це не відповідає дійсності! Україна нічого не призупиняла і не займала ультимативної позиції у питанні обмінів військовополонених! Обміни не відбуваються, бо цього не хоче Росія! Україна ж постійно пропонує нові підходи у поверненні наших Захисників та Захисниць додому", - заявив український омбудсман.

Він назвав три основних вимоги Женевської конвенції щодо утримання полонених і обміни полоненими, які не виконуються Російською Федерацією.

1) Відповідно до Женевських конвенцій, першочергово варто здійснювати обмін тяжкопоранених і хворих. Україна вже давно одноосібно створила змішану медичну комісію. Таку ж комісію мала створити РФ. Однак країна-агресор традиційно гальмує усі процеси, які націлені на збереження життя та здоров’я військовополонених.

2) РФ не забезпечує належне листування українських полонених із родичами. А це також передбачено у Женевських конвенціях. Україна, своєю чергою, взагалі надає можливість здійснювати телефонні дзвінки. 

3) Червоний Хрест також не має повного допуску до місць утримання українських військовополонених. Звідси виникає й проблема із верифікацією українських полонених Захисників та Захисниць. Натомість Україна надає допуск до російських полонених без жодних перепон.

"Відкритість української сторони на власні очі бачив і омбудсман Туреччини, який відвідав табір для російських військовополонених. Проте відповідного візиту до Росії ми досі не бачили. 

Також Росії була озвучена готовність української сторони спільно з представниками російської візаві відвідати місця утримання військовополонених з обох сторін. Проте Росія не погодилася на цю пропозицію", - повідомив Дмитро Лубінець. 

Він зазначив, що Росія має  дотримуватися вимог міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій, але не робить цього.

Дмитро Лубінець назвав заяву російської омбудсманки Москалькової  провокацією!

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чи вірите ви в деокупацію Маріуполя?
проголосувало 3728 відвідувачів
Так
56,7%
Ні
35,0%
Забороняю собі думати про це
8,3%
#Маріуполь #полон #обміни #Лубінець #Москалькова
live comments feed...