• Головна
  • Дівчинка-сирота з Маріуполя розповіла про суд над Путіним в Гаазі,- ФОТО
15:40, 23 травня

Дівчинка-сирота з Маріуполя розповіла про суд над Путіним в Гаазі,- ФОТО

Дівчинка-сирота з Маріуполя розповіла про суд над Путіним в Гаазі,- ФОТО

Наприкінці травня одразу дві вистави про Україну отримали премії у США — премії The 2024 Elliot Norton Awards та The Helen Hayes Awards.

Про це розповіла NV драматургиня, авторка обох вистав Саша Денисова.

"Два раза за день говорили об Украине, а два спектакля о войне в Украине выигранной для Америки! Слава Украине! Это звучало дважды! Я кричала от счастья, когда шла из бистро в бистро, сегодня точно мой день!"- написала Саша в ФБ.

Так вистава "Гаага", яка була поставлена в Arlekin Players Theatre, отримала престижну нагороду The 2024 Elliot Norton Awards за Найкращу режисуру від Бостонської асоціації театральних критиків.

Вистава демонструє уявний суд над Путіним, про який розповідає дівчинка-сирота з Маріуполя. Вона уявляє, також серед підсудних і подільників Путіна — від Кадирова до Ковальчука.

У виставі взяла участь рекордна кількість — 18 акторів з Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Бостона. Режисером віртуальної версії вистави, яку змогли подивитися глядачі по всьому США, став Ігор Голяк, американський режисер українського походження. Хореограф вистави — Ірина Кружиліна.

Друга перемога — це нагорода The Helen Hayes Awards За Найкращу виставу. Її удостоїлась постановка "Моя мама і повномасштабне вторгнення" за однойменною п'єсою Саші Денісової. В її основі - історія 82-ї мами драматургині. Вона була поставлена на сценах двох найбільших театрах США — Woolly Mammoth Theater і The Wilma Theater.

В обох преміях перемогли також і художники-сценографи.

Обидві вистави мали гучний резонанс і рецензії у таких виданнях як Washington Post, New Yorker, The Guardian.

«Україна перемогла на театральному фронті: розповідаючи театральними засобами страшну правду про злочини РФ на українській землі та неймовірний опір українців», — зазначила драматургиня Саша Денисова коментуючи вручення нагород двом виставам, поставленим за її творами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Саша_Денисова #Гаага #вистава
Останні новини
live comments feed...