• Головна
  • Україна втрачає молодь: близько 50% закладів освіти не проводять підготовчі курси для вступників з ТОТ
15:34, 22 травня

Україна втрачає молодь: близько 50% закладів освіти не проводять підготовчі курси для вступників з ТОТ

Україна втрачає молодь: близько 50% закладів освіти не проводять підготовчі курси для вступників з ТОТ

 Близько 50% закладів освіти не проводять підготовчі курси для вступників з ТОТ (тимчасово окупованих територій). Це може привести до того, що Україна буде втрачати молодь.

Про це розповів омбудсмен Дмитро Лубінець під час заходу «Освітній компас на українське майбутнє для молоді з тимчасово окупованих територій».

"Росія хоче не тільки захопити українські території, а й змінити самоідентифікацію українців на ТОТ. Тому ми маємо діяти швидко й рішуче, аби наші громадяни виїжджали з ТОТ і вступали до вищих навчальних закладів тут, на підконтрольній території України",- вважає омбудсмен.

Водночас є низка проблем, які варто розв’язувати:

  • 1. Українці з ТОТ мають обмежену інформацію про те, як вступити до закладу освіти. Тобто основна проблема – це саме брак інформації.
  • 2. Безпекова складова: виїзд з ТОТ України для наших громадян може бути небезпечним. Значна кількість вступників надалі має суттєві труднощі з виїздом з ТОТ, люди фактично їдуть у невідомість і навіть не знають, чи зможуть потратити на підконтрольну Україні територію.
  • 3. Фінансова складова: вступникам необхідно мати кошти, аби виїхати на підконтрольну Україні територію, проживати тут, а також у разі не проходження на бюджетну форму навчання – оплатити його.
  • 4. Вступники з ТОТ мають обмежені знання з таких предметів, як українська мова та історія України. Вони ж є основою для вступу до закладів освіти. Водночас у близько 50% закладів освіти підготовчі курси для вступників з ТОТ не проводяться.

"Ми не можемо допустити, щоб українці здобували освіту за стандартами рф",- вважає Дмитро Лубінець.

Тому, в Україні необхідно розробити та впровадити реінтеграційні програми для молоді з ТОТ, що вимагає комплексного підходу та спільних зусиль Уряду, громадськості, міжнародних організацій. Програми реінтеграції мають охоплювати освіту, здоров'я, психологічну підтримку та можливості для розвитку кар'єри.

Також важливо запровадити окремі освітні курси з інтеграції в українське суспільство молоді, яка фактично все своє життя проживала під окупацією рф.

"Адже Україна не повинна втрачати молодь, бо це наше майбутнє!"- підкреслив Лубінець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #ТОТ #Лубінець #абітурієнти
Останні новини
live comments feed...