• Головна
  • "Золота дзиґа-2024": серед п'яти найкращих стрічка "20 днів у Маріуполі",- ВІДЕО
12:38, 16 травня

"Золота дзиґа-2024": серед п'яти найкращих стрічка "20 днів у Маріуполі",- ВІДЕО

"Золота дзиґа-2024":  серед п'яти найкращих стрічка "20 днів у Маріуполі",- ВІДЕО

Українська кіноакадемія оголосила номінантів на національну кінопремію "Золота дзиґа-2024". Цьогоріч за звання найкращого фільму змагатимуться 5 стрічок. Серед них стрічка про Маріуполь.

Про це повідомили на сторінці кінопремії в Instagram.

Учасників обирали з 40 фільмів і 10 серіалів. Переможців кінопремії обиратимуть у червні 2024 року.

У категорії “Найкращий фільм” за «Золоту Дзиґу» змагатимуться:

"20 днів у Маріуполі"

У фільмі показують 20 жахливих днів березня 2022 року в Маріуполі, які провів режисер Мстислав Чернов разом зі своїми колегами після початку повномасштабної війни. Вони зафільмували документальні кадри знищення окупантами міста та людей. Стрічка вже отримала Оскар та BAFTA.

"Довбуш"

"Довбуш" – це історичний фільм від Олеся Саніна. У стрічці зображені події XVIII століття в українських Карпатах. Два брати Іван та Олекса Довбуші ведуть за собою ватагу опришків і стали надією для народу у війні з ворогами. Однак пізніше шляхи братів розходяться, а місцеве панство робить усе, аби придушити волелюбні настрої населення.

"Ля Палісіада"

Режисером фільму став Філіп Сотниченко. У картині він показав події 1996 року – останній рік існування смертної кари в Україні. Головними героями стали психіатр Олександр та його товариш – слідчий Ільгар. Вони розслідують вбивство поліцейського. Троє героїв працювали разом, товаришували та мали почуття до однієї жінки. А зараз вона вдова загиблого.

"Уроки толерантності"

Режисер Аркадій Непиталюк показав у фільмі історію провінційної української родини, яка опинилася у скруті. Для того, щоб заробити на життя, вони погодилися взяти участь у європейській програмі. Для цього вони мають прийняти до себе хлопця нетрадиційної орієнтації.

 "Як там Катя?"

Головна героїня Анна – мати-одиначка, яка стала ще й опорою для всієї родини: сестри, матері та маленької доньки Каті. Спочатку фільму зображена щаслива Анна, яка готується розпочати нове життя. Жінка взяла кредит на житло і намагається створити найкращі умови для своєї дитини. Згодом Анна потрапляє у біду. Режисером фільму стала Крістіна Тинькевич.

Читайте також: "20 днів у Маріуполі" та “Маріуполь. Сто ночей” увійшли в лонглист Золотої дзиґи 2024

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#20_днів_у_Маріуполі
live comments feed...