• Головна
  • Окупанти назвали обсяги грабежу новою залізницею через Маріуполь та Мелітополь
13:50, 14 травня

Окупанти назвали обсяги грабежу новою залізницею через Маріуполь та Мелітополь

Окупанти назвали обсяги грабежу новою залізницею через Маріуполь та Мелітополь

Росіяни планують грабувати Донецьку та Запорізьку область за допомогою нової залізничної колії. Перевозить ворог крадене зерно, залізну руду, військові вантажі. Передбачуваний вантажообіг залізничних перевезень окупантів має становити щонайменше 21 мільйон тонн на 10 років.

Це заявив так званий "міністр транспорту і розвитку транспортної інфраструктури Запорізької області" Сергій Прудіус, пише РІА Південь.

"За 2023 рік вантажообіг залізничних перевезень у Запорізькій області склав 1,1 млн тонн різних вантажів. Далі планується поступово збільшувати показники. Плановий рівень вантажообігу на наступні 10 років становить 21 млн тонн вантажів",- повідомив Прудіус.

Окупанти не приховують, що для того, щоб вивозити награбоване з Мелітополя та частини захопленої Запорізької області, спільно з окупаційним держпідприємством "Мелітопольська залізниця" проведено комплексну роботу з відновлення залізничної інфраструктури та наявного рухомого складу.

Протяжність залізничних колій, розташованих на території Запорізької області, становить 922 км.

"Уся залізнична інфраструктура, що перебуває у віданні Запорізької області, була своєчасно підготовлена для запуску пасажирського сполучення, - додав Прудіус. - На поточний момент залізнична інфраструктура сформована і передана у федеральну власність ФГУП "залізниці Новоросії".

"Пасажирськими" і "вантажними" перевезеннями загарбники називають як грабіж українських земель, так і спроби поліпшення військової логістики. Нагадаємо, вони активно намагаються прокласти залізницю, що з'єднає рф з анексованим Кримом через Маріуполь, Бердянськ, Мелітополь і Генічеськ.

ФГУП "Залізниці Новоросії" створено 2023 року і перебуває у віданні федерального агентства залізничного транспорту. Компанія об'єднує залізниці "днр", "лнр", Запорізької та Херсонської областей.

19 березня повідомлялося, що залізниця, що зв'язує Ростов-на-Дону з Кримом через Донбас і "новоросію", почне повноцінно працювати до кінця 2024 року. З вересня минулого року вже проклали ділянку протяжністю 63 км і відновили 140 км шляхів. І це перший етап проєкту. Ще два будуть завершені до кінця 2024 року, запевняють пропагандисти.

За останній місяць такі роботи активізувалися в радіусі близько 40 кілометрів на південь від Донецька, а також прискорилося будівництво на ділянці Маріуполь - Бердянськ. За наявними ознаками, окупанти ймовірно планують укласти нові рейки на 50 кілометрів від Донецька на південь, через селища Андріївка та Новобішеве до Новозар'ївки.

Біля цього селища вже проходить свіжозбудована ділянка с. Новоселівка - с. Гранітне - с. Бурне, з якої і почалася нова залізниця. Загалом за тиждень спостерігається просування будівництва на 16 кілометрів, на яких тривають підготовчі земляні роботи. Супутник Sentinel-2 зафіксував їх між Маріуполем і Бердянськом, від с. Комишувате Донецької області до с. Красне Поле Запорізької області.

Окупанти назвали обсяги грабежу новою залізницею через Маріуполь та Мелітополь, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Бердянськ #Мелітополь
Останні новини
live comments feed...