• Головна
  • Дистанційне обстеження знищеного житла потрібно проводити насамперед в Маріуполі,- Верещук
13:31, 13 травня

Дистанційне обстеження знищеного житла потрібно проводити насамперед в Маріуполі,- Верещук

Дистанційне обстеження знищеного житла потрібно проводити насамперед в Маріуполі,- Верещук

Експериментальний проєкт щодо дистанційного обстеження знищеного житла на тимчасово окупованій території є дієвим і потребує масштабування. Насамперед це стосується Маріуполя.

Про це було зазначено під час наради з питань реалізації прав на житло окремих категорій ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

«Цей проєкт дійсно працює. Його необхідно масштабувати та розповсюдити на інші тимчасово окуповані території, де є зруйноване житло українців. Я кажу насамперед про Маріуполь. Адже там зараз росіяни зносять зруйновані будинки й на їхньому місці будують нові. Тому дуже важливо вчасно зафіксувати руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини», – наголосила Ірина Верещук.

Донедавна обстежити зруйноване внаслідок бойових дій житло та зафіксувати його у Державному реєстрі нерухомості (з метою виплати компенсацій власникам) можна було лише на підконтрольній Уряду України території.

Проте нещодавно був започаткований пілотний проєкт, який дає змогу підтвердити руйнування житла на ТОТ за допомогою інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі – аерозйомки. Реалізація проєкту розпочалась із Мелітополя.

Учасників наради ознайомили з першими результатами його впровадження.

Так, за період реалізації проєкту комісія при Мелітопольській міській раді змогла розглянути та зафіксувати у Державному реєстрі 4 заяви про надання компенсацій за знищені об’єкти нерухомого майна. По двох із них вже були оформлені житлові сертифікати для виплати компенсацій власникам.

Присутні погодилися, що інструмент дистанційного зондування Землі дає можливості встановити факт знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна та надавати компенсації їхнім власникам.

 Читайте також: Житло в окупації: лише третина містян збирається їхати в Маріуполь і рятувати свою власність. Опитування 0629

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #житло
live comments feed...