• Головна
  • Чому маріупольці завжди будуть для Росії людьми другого сорту, - ВІДЕО
Блог
16:34, 18 квітня

Чому маріупольці завжди будуть для Росії людьми другого сорту, - ВІДЕО

Блог

Росіяни з першого дня принижують місцеве населення окупованих територій. В Маріуполі місцеві щодня відчувають приниження  через фільтрації, перевірки на вулицях, довідки, беззахисність  перед людьми з бородами, криміналітет. Але найбільш болюче питання - житло. У людей відбирають їхню приватну власність на тій лише підставі, що вони не можуть довести, що все життя там прожили. У цей час громадянам Росії житло можуть надати безкоштовно, у подарунок. 

Це інколи дивує частину місцевого населення. "Ну як же так, ми ж такі хороші, такі лояльні, а до нас така несправедливість". Але таким маріупольцям хотілося б нагадати дещо дуже важливе.

Дивіться відео

Миколай Т. майже рік прожив на території Російської Федерації. Після того, як армія РФ окупувала Маріуполь, він з родиною був примусово евакуйований до Таганрогу. Іншого шляху для тих, хто мешкав в Лівобережному районі Маріуполя, не було. Підірваний міст через Кальміус, а також безперервні обстріли району заводу «Азовсталь» відрізали людям інші шляхи для порятунку.

Миколай не мав якоїсь принципової громадянської позиції, проте і любителем «руського миру» він себе не вважав. Називав себе звичайною людиною, яка живе побутовими проблемами. Тому коли доля його разом із дружиною та дитиною закинула до Таганрогу, а потім до Ростовській області, він вирішив трохи пожити там, спробувати те життя. Проте жити в Росії він не зміг.

«По-перше, я так і не зміг знайти нормальну роботу. Оренда житла така висока, що потрібно було шукати роботу із зарплатою не менше 70 тисяч рублів, щоб на життя вистачало. Але таких зарплат у Ростові мало де платять. І мені часто казали: «І без вас, хохлов, роботи немає». Доньку в школі ганьбили. Друзів вона так і не знайшла. Тож ми так помикалися, помикалися і повернулися у Маріуполь. Тут жити нема де, але сестра дружини дозволила жити в її квартирі, бо сама поїхала. От живемо. Але місто так змінилося, що мені зараз у Маріуполі так само погано, як і у Ростові було. Ми відчуваємо себе тут чужаками, а ті, хто понаїхав, - новими володарями  життя», - розповів Миколай.

Олена до повномасштабного вторгнення працювала менеджеркою в одному з банків у Маріуполі. Каже, що у 2022 році переїхала до Краснодарського краю свідомо. Вона вважала, що в Росії її родині буде краще. Без війни, російськомовне середовище, море поруч. Яке ж було її здивування, коли в першій же тиждень її перебування у Краснодарі вночі хтось накидав каміння на дах автівки. І це повторювалось декілька разів.

«Я завжди була дуже позитивна до Росії. У мене тут є рідня, є друзі. Ніколи не думала, що дійде до того, що коли ми будемо повертатися із магазину, нам у спину будуть кричати «хохли, нацисти».

Українці, які вирішили спробувати своє життя у країні-агресорі, стикаються з російською ненавистю навіть на побутовому рівні.

Насправді, природа цієї ненависті зародилася сотні років тому, на початку «життя» Російської імперії. Росія як держава вкрала у України все, що могла. Переписала історію, крала українські святині, крала витвори мистецтва і наукові винаходи.

Вона краде все в України і зараз. І мова не тільки про унітази в окупованих містах або квартири в окупованому Маріуполі. 

Нещодавно в Німеччині була проведена виставка російського авангарду у живописі. Вони привезли картини так би мовити російських авангардистів, серед яких не було жодного російського автора – виключно українські художники. Про це розповів відомий художник із Горловки, який зараз мешкає у Німеччині , Петро Антип.

Тож ненависть росіян до українців – це ненависть самозванців.

Ну і звісно, ця ненависть підкріплюється зараз із російського телевізора, з усіх пропагандистських прасок.

Українці винні у теракті в нічному клубі, дамбу в Орську прогризли теж вони. Якщо десь за 600 км від кордону з Україну вибухає військовий об’єкт, то це, безумовно винні українські переселенці на території РФ.

Один із відомих російських пропагандистів на своєму телеграм-каналі поширює допис про бійку в Калінінграді.

«В Калининграде Свинко подрался с Хохлом. Это фамилии двух мужиков, которые чуть не убили друг друга, выясняя, чья фамилия менее украинская. 

Мужчины выпивали в компании и обсуждали политику. В какой-то момент они начали обсуждать фамилии. Первый мужчина заявил, что фамилия Хохол — это клеймо, а второй ответил ему, что настоящим показателем предателя является фамилия которая заканчивается на «ко», Свинко. После этого началась драка. Мужчину с фамилией Хохол доставили в больницу после драки».

Пропагандист вважає, що це дотепно. І тут взагалі не важливо, правдива чи цілком вигадана ця історія. Головне, що у маси вже закинули меседж – «хохли – зло, бей хохлов спасай Россию».

А що відбувається на окупованих територіях?

А те саме.

З перших днів окупації росіяни принижували людей, як тільки могли. Принизливі фільтрації, перевірки на вулицях, поквартирні обходи, довідки, щоденні принизливі черги в різні кабінети чиновників. Абсолютна беззахисність перед людьми з бородами, відсутність поліції, яка не реагує на порушення закону з боку громадян російської федерації.

Необхідність по декілька разів збирати одні й ті самі довідки, щоб отримати пенсію, компенсацію, щоб довести, що квартира, в які прожили три покоління твоєї родини, насправді твоя квартира.

Взагалі тема житла найбільш чутлива і найбільш принизлива. Тому що людей, які жили нікого не чіпали і раптом втратили все, просто тому, що якісь країні захотілося віджати ваше майно. І тепер ця країна позбавляє людей навіть технічної можливості захистити свою приватну власність.

Вчора, наприклад, гауляйтер Маріуполя Моргун в своєму телеграм-каналі розповів, що буде виділяти безкоштовно квартиру для вчительки і її родини, яка приїхала до Маріуполя в 2022 році «просвєщать» місцевих вчителів та українських дітей. І тепер їй за такий «подвиг» виділять безкоштовну квартиру, а десятки тисяч маріупольців досі живуть у чужих квартирах, а дехто взагалі у підвалі без будь якої надії відновити справедливість.

Декого у Маріуполі вся ця ситуація дивує. Дехто навіть вигадав собі, що у всьому винна так звана фейкова ДеНеРе. Саме ДеНеРе принижує людей, а «святе російське керівництво» нічого про це не знає. Але правда полягає в тому, що українці, де б вони не жили і які б погляди вони не мали, - вони завжди будуть людьми другого сорту для росіян.

І вірити у зворотнє – це значить, заперечувати очевидне.

Росія протягом трьох місяців вбивала маріупольців. Просто як звірят у тирі. Квартал за кварталом. Будинок за будинком. І після цього знаходяться люди, які дійсно вірять, що хтось на Росії буде турбуватися про їхнє життя?

Час дорослішати та позбавлятися ілюзій. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, буду повертатись і переоформлювати його за російськими законами
14,2%
Хочу повернутись, щоб врятувати, але не можу - не пускають
8,7%
Не можу і не хочу повертатись і взаємодіяти з окупантами, навіть заради власної квартири (будинку)
24,5%
У відчаї, не знаю що робити
16,9%
Буду чекати деокупацію, заберу своє
35,7%
#Маріуполь
live comments feed...