Окупанти брешуть маріупольцям про якість водопровідної води
Окупанти стверджують, що провели моніторинг якості водопровідної води у Маріуполі, який підтвердив її відповідність усім мікробіологічним стандартам. Тим часом майже не щодня жителі міста скаржаться на якість питної води. Кажуть, що пити воду з-під крана небезпечно для здоров'я.
“Вода має запах тини. Її вживати в їжу не можна. Лише для господарських потреб”. Після відключення води мені доводиться більше години її тупо спускати інакше вона чорного кольору”. “Її неможливо пити. мене нудить від одного тільки запаху її”, - говорять маріупольці.
Так званий “начальник територіального відділу управління федеральної служби з нагляду за захистом прав споживачів та благополуччям людини у Маріуполі, Новоазовському, Володарському та Мангуському районах Олександр Хоруженко визнав, що перевірка якості питної води виявила деякі відхилення від санітарно-хімічних норм, але, за його словами, вони незначні.
“Ми пов'язуємо це з тим, що на сьогоднішній день маріупольці отримують воду зі Старокримського водосховища. У ній містяться такі елементи, як сульфати та сухий залишок. До того ж, ця вода має інший рівень мінералізації та жорсткості”, - заявив він.
Нагадаємо, що в Маріуполь воду постачали із Сіверського Донця. Якість цієї води вважалася більш високою, але й тоді не відповідала всім вимогам.
Старокримське водосховище було резервним. Кількість та якість води там не відповідала потребам такого міста, як Маріуполь. Вода звідти вважалася суто технічною. Як тільки насоси наближаються до донних відкладень, в труби потрапляє донний осад, який не можуть зупинити старі і неефективні фільтри.
Після окупації Маріуполя воду із Сіверського Донця постачати у місто стало неможливим. Єдиним джерелом залишилося Старокримське водосховище. Жорсткість води у ньому не відповідає стандартам питної води. Згідно із дослідженнями, які проводив сайт 0629 у незалежній лабораторії, жорсткість води там коливається від 22 до 26 одиниць при стандарті 6-8 одиниць.
Детальніше про це читайте у матеріалі 0629 Что содержится в капле воды из мариупольского водопровода (ИНФОГРАФИКА, ВИДЕО, ДОКУМЕНТ)
Навіть маріупольці вже викладають в мережу результати власних вимірювань жорсткості води з крану із поясненнями. За цими вимірами, жорсткість перевищує норматив майже в десятки разів.
Єдиним виходом є припинення війни і відновлення водопостачання із Сіверського Донця або будівництво фільтрувальної станції, яку у Маріуполі мали б побудувати французи вже у 2023 році. Проте Росія завадила реалізувати цей план.
Читайте також: У Маріуполі в квартирах тече вода кольору сечі, - ФОТОФАКТ
Усі статті 0629 проекту "Зневоднення" можна прочитати тут.