• Головна
  • Супутникові знімки зафіксували початок будівництва окупантами нової залізниці з Маріуполя до Криму
15:58, 26 лютого

Супутникові знімки зафіксували початок будівництва окупантами нової залізниці з Маріуполя до Криму

Росія розпочала будівництво ділянки нової залізниці з Маріуполя до Криму. Супутникові знімки 25 лютого фіксують підготовку, а саме - сліди від роботи важкої техніки з укладання земляних насипів, або розрівнювання грунту.

Про це пише Центр журналістських розслідувань.

“Завдяки свіжим даним наразі можна з великою вірогідністю припустити, де саме нові колії перетинатимуть ТОТ Півдня України”, - пише видання.

Зазначається, що роботи на умовній Східній гілці (Ростов –  Таганрог – Маріуполь) не припинялися впродовж усього 2023 року. Наприкінці 2023 р. – на початку 2024 р. Сили оборони України завдали кілька ударів по новому залізничному мосту в районі. селища Гранітне біля Маріуполя, пригальмувавши темп робіт. 

Супутникові знімки показали підготовчі роботи для подальшого будівництва залізниці, якою Росія планує з’єднати Ростов-на-Дону з Кримом через окуповані території Донецької і Запорізької областей.

“Будівництво на Західній гілці (Маріуполь – Бердянськ – Якимівка) росіяни обіцяли розпочати у першому кварталі 2024 року і не збрехали”, - пише видання.

Село Осипенко стане вузловою станцією, разом із воєнним полігоном поблизу села Новопетрівка, який військові РФ активно використовують для тренувань і дислокації особового складу. 

З цих «вузлів» на схід можуть тягнутися дві колії. Одна — вздовж сухопутного коридору, а за кілька кілометрів до Маріуполя повертатиме на північ, де, оминаючи село Нікольське, зєднається з існуючою залізницею в районі села Кальчик. 

Друга – з полігону вздовж узбережжя Азовського моря по маршруту Новопетрівка – Куликівське – Урзуф – Юр’ївка – Ялта – Азовське – морський порт Маріуполя.

Проте наразі йдеться лише про укладання залізничного полотна. На даному етапі супутникові знімки фіксують лише підготовку, а саме, сліди від роботи важкої техніки з укладання земляних насипів, або розрівнювання грунту, де це потрібно. 

Читайте також:

В “ДНР” заявили про будівництво залізниці між Кримом та Ростовом, а також траси “Новоросія”, - ФОТО

Залізниця між Кримом і Таганрогом: аналітики з'ясували, яку роль окупанти відводять Маріуполю

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #Маріуполь #залізниця
live comments feed...