• Головна
  • В Україні будуть оформлювати тимчасове посвідчення громадянина. Навіщо це потрібно маріупольцям та як його отримати
14:45, 26 лютого
Надійне джерело

В Україні будуть оформлювати тимчасове посвідчення громадянина. Навіщо це потрібно маріупольцям та як його отримати

В Україні будуть оформлювати тимчасове посвідчення громадянина. Навіщо це потрібно маріупольцям та як його отримати

Кабмін затвердив порядок реалізації експериментального проєкту щодо оформлення тимчасового посвідчення громадянина України. Вони видаватимуться громадянам України, які втратили паспорти, але проживають на окупованих росією територіях або на територіях, де ведуться бойові дії. Експериментальний проект запроваджується терміном на два роки.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що дана постанова Кабміну спрямована на повернення громадян України з тимчасово окупованих територій через треті країни.

“Оформлення посвідчення особи на повернення в Україну громадянам України, які знаходяться на тимчасово окупованій території, є неможливим з огляду та те, що окремими країнами, особливо державою-агресором, це буде використано як визнання Україною окупованих територій — територією іноземної держави”, - зазначають у Кабміні.

Тимчасове посвідчення громадянина України дає можливість громадянам України можливість виїхати через територію, зокрема російської федерації, в’їхати на територію третіх країн та звернутися до закордонних дипломатичних установ для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Можливість використання такого документа на території інших держав буде узгоджуватися за сприянням Міністерства закордонних справ.

“Уряд ухвалив експериментальний проєкт, який дозволить оформляти українцям на ТОТ тимчасове посвідчення громадянина України через членів сімʼї або законних представників. Тобто йдеться про оформлення документа без присутності самої особи, яка перебуває на ТОТ. Але член сімʼї або законний представник, який звертається за документом від імені людини на ТОТ, має перебувати на підконтрольній території”, - пояснюють у міністерстві реінтеграції

Так, згідно з порядком тимчасове посвідчення громадянина України оформлюватимуть органи ДМС (Державної міграційної служби) на підставі звернень:

• одного з батьків (усиновлювачів);

• опікунів, піклувальників або інших законних представників;

• одного з подружжя;

• повнолітніх дитини або онука/онуки;

• рідного (повнорідного, неповнорідного) брата/сестри;

• офіційного звернення Мінреінтеграції.

Оформлення тимчасового посвідчення громадянина України можливе для таких осіб:

• які втратили паспорт громадянина України, але щодо яких міститься інформація про оформлення паспорта (в тому числі закордонного) в Єдиному державному демографічному реєстрі або у відомчій системі ДМС;

• для осіб до 18 років, щодо яких відсутня інформація в Реєстрі або у відомчій системі ДМС.

Тимчасове посвідчення громадянина України виготовлятиметься безоплатно протягом 15 робочих днів із дня подання заяви-анкети.

Готовий документ надсилатиметься до відповідного територіального органу ДМС або Мінреінтеграції з метою передачі його законному представнику або члену сімʼї.

Представник передаватиме документ особі, на імʼя якої оформлене таке тимчасове посвідчення.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #окупація тимчасове посвідчення громадянина
live comments feed...