• Головна
  • Власник маріупольського зоопарку Вашура визнав, що не може утримувати тварин, та передав деяких у Крим
13:46, 8 лютого
Немає можливості перевірити

Власник маріупольського зоопарку Вашура визнав, що не може утримувати тварин, та передав деяких у Крим

Директор парку левів «Тайган» Олег Зубков незаконно вивіз тварин з тимчасово окупованого Маріуполя до Криму. 

Про це повідомляє видання “Голос Криму” з посиланням на дані окупантів.

Зазначається, що зоопарк у Маріуполі покликав Зубкова, бо не може утримувати тварин через небезпеку та низьку відвідуваність.

“Йдеться про самця зебри, дві пуми, чотири мадагаскарські лемури та стільки ж патагонських мар, дві японські макаки”, -  пише видання.

Також повідомляється, що у грудні 2023 року до Кримського парку левів «Тайган» окупанти вивезли ще 26 тварин із зоопарків тимчасово окупованих територій Запорізької та Донецької областей.

Нагадаємо, що у Маріуполі задовго до війні існував тільки один приватний зоопарк. Його власник - Савелій Вашура. Він був депутатом міської ради в Маріуполі. Балотувався від партії регіонів, потім від Оппоблока.

Його зоопарк спочатку був розташований в селищі Сартана. Селище Сартана хоч і велике, але відвідували люди зоопарк там не настільки активно, щоб забезпечити сталий дохід власнику зоопарку Вашурі. Тож він став просити надати йому ділянку в центрі Маріуполя.

Скориставшись причетністю до депутатського корпусу, в 2016 році він отримав земельну ділянку в рекреаційній зоні виключно під озеленення. Але почав замість дерев, будувати ресторан, потім капітальні споруди для тварин. Все це заборонено робити в рекреаційній зоні. Санітарні лікарі також забороняли будувати зоопарк в пойми річки, бо фекалії тварин потрапляють в воду.

Але коли ти депутат, то можна – все. Тому Вашура порушив земельне законодавство, санітарні норми, його ресторан був незаконним, працював без касових апаратів і продавав алкоголь, не маючи взагалі ліцензій. Тобто шахрайство чистої води.

Фото із архіву 0629

Після повномасштабного вторгнення Вашура розповідав про жахи війни і казав, як болісно переживають обстріли звіри, скільки тваринок загинуло. Але, як тільки прийшли у місто окупанти, Савелій Вашура став казати геть інші речі. І звіри всі цілі, і окупантів він завжди чекав, і Україна – це шлях в нікуди, і навіть вступив до лав партії «Єдина росія».

Наразі окупанти повідомляють, що зоопарк відновив роботу і отримує подарунки. Наприклад, у квітні минулого року у маріупольський зоопарк із Калмикії привезли двох верблюдів

Читайте також: 

Як виживає в обложеному місті маріупольський зоопарк, - ВІДЕО

Шок! Окупанти у Маріуполі зжерли верблюдів в зоопарку Вашури, - ФОТО 18+

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #вашура #зоопарк
live comments feed...