• Головна
  • Нові правила мобілізації. Що пропонує уряд
11:35, 31 січня
Надійне джерело

Нові правила мобілізації. Що пропонує уряд

Нові правила мобілізації. Що пропонує уряд

Вчора ввечері Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію. 

Тексту законопроекту ще не має – на сайті ВР викладена pdf-версія, і можна ознайомитися із основними змінами, які планується внести до діючого закону.

Новий закон – це змінений старий, він не є окремим текстом, а є переліком правок, які пропонується внести до діючої редакції. Тому досить важко розбиратися з основними пропозиціями.

Тож Міністерство оборони зробило 6 слайдів, які пояснюють основні зміни.

1.Терміни служби. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про 36 місяців, після яких військовослужбовець має бути мобілізованим попри дію воєнного стану. На слайді Міноборони такої інформації не зазначено.

Мобілізовані будуть мати 2 місяці після отримання повісток на улагодження своїх особистих справ.

Нові правила мобілізації. Що пропонує уряд, фото-1

2.Відпустка буде щорічною та обов’язковою. Звільнені із полону також будуть мати додаткові 90 днів на відновлення, якщо не висловлять бажання звільнитися взагалі.

Нові правила мобілізації. Що пропонує уряд, фото-2

3.Людині не потрібно буде додатково ходити в ТЦК. Більшість процесів буде цифровізована. Після реєстрації в особистому кабінеті, можна буде все ще вільно змінювати місце проживання, але зазначати нову адресу у електронному кабінеті.

Нові правила мобілізації. Що пропонує уряд, фото-3

4.Скасовується строкова служба. Всі мобілізовані будуть зобов’язані пройти обов’язкову військову підготовку протягом 2-3 місяців, перед тим як потрапити на фронт.

Нові правила мобілізації. Що пропонує уряд, фото-4

5.Влада намагається зробити мобілізацію рівною для всіх, тому на електронний облік мають стати всі. А з державних службовців (окрім певних категорій) буде знята бронь.

Нові правила мобілізації. Що пропонує уряд, фото-5

6.Грошова забезпеченість на досить високому рівні.

Нові правила мобілізації. Що пропонує уряд, фото-6

Цей законопроект досить жорстко ставиться до нових категорій громадян, які підлягають мобілізації (а раніше не підлягали). На війну будуть тепер посилати, починаючи з 25-річного віку. Всі, хто мав обмежену придатність, протягом 9 місяців зобов’язані пройти повторне медичне обстеження. Знімається бронь і з деяких громадян, які навчалися у вищих навчальних закладах.

Ось скріни тексту законопроекту, який стосується переліку тих, хто буде мати бронь після ухвалення змін.

Автори законопроекту наполягають, що він визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних.

І зауважують, що «реалізація запропонованого проєкту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету Украйни».

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #законопроєкт #закон #уряд
live comments feed...