• Головна
  • Помер легендарний маріупольський турист та журналіст Юрій Некрасовський
09:21, 8 січня
Надійне джерело

Помер легендарний маріупольський турист та журналіст Юрій Некрасовський

Юрій Некрасовський вважався у Маріуполі людиною-легендою. Він був першим у місті, хто започаткував туристичний клуб і став розвивати туризм спочатку на машинобудівному завої «Азовмаш», а потім і на міському рівні.

Багато років Юрій Некрасовський надихав людей вивчати свою країну, мандрувати, досліджувати. Тисячі маріупольців (без перебільшення) завдячують саме Юрію Некрасовському своїми першими туристичними відкриттями.

Помер легендарний маріупольський турист та журналіст Юрій Некрасовський, фото-1

Юрій Некрасовський – інженер, журналіст, письменник, автор декількох книг. Остання була написана ним до 100-річчя комбінату імені Ілліча «Огненное столетие».

Повномасштабне російське вторгнення Юрій Некрсовський зустрів у Маріуполі, у своїй квартирі. Вже у перші дні нападу 9-поверховий будинок, де мешкав Юрій Яковлевич, був спалений росіянами. Реліквії, величезна філателістична колекція – згоріли, кіт Некрасовського загинув. Самого Юрія Некрасовського врятували сусіди, донесли до укриття. Там він ледве не загинув від голоду, не мав сил ходити.

Помер легендарний маріупольський турист та журналіст Юрій Некрасовський, фото-2

Друзі допомогли донести хвору людину до лікарні, де окупанти влаштували військовий шпиталь. 

«Я став заручником у росіян і голодував майже два тижні. Цей кошмар (мерзотники з російської адміністрації це називали «харчуванням») - один раз на день о 16.00 у вигляді однієї склянки пійла з 4-5 макаронів, 2-3 шматочків картоплі, 100 грамів хліба (причому, далеко не завжди; гадаю, могли розікрасти) і гарячої води (теж 100 грамів) навіть без солі. Можна було за 2-3 тижні померти з голоду, чого я сам уже хотів. З голоду я втратив 14,5 кг ваги, вже нічого не відчував», - розповідав Юрій Некрасовський про ті страшні дні 2022 року.

Помер легендарний маріупольський турист та журналіст Юрій Некрасовський, фото-3

Його знайшла випадково у лікарні колишня туристка. Вона допомогла знайти друзів, які вивезли вже хвору і безпорадну людину на підконтрольну Україні територію.

Юрій Некрасовський помер 7 січня у своєму новому житлі. Йому виділили окремий модульний будиночок в 40 км від Києва. Ці модульні будиночки побудували американці для переселенців зі сходу. Він був дуже щасливий отримати власне житло і навіть невеличку земельну ділянку. Збирався писати книгу спогадів. Але прожив у своєму новому дому лише 2 дні.  

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чого ви чекаєте від прийдешнього 2024 року?
проголосувало 2727 відвідувачів
Лише поганого
10,4%
Аби не стало гірше, ніж є зараз
18,9%
Перемоги
54,7%
Позитивних змін у особистому житті
6,7%
Нічого не чекаю
9,3%
#Маріуполь
live comments feed...