• Головна
  • Окупанти бісяться від планів України на Маріуполь, - ВІДЕО
21:38, 30 листопада 2023 р.

Окупанти бісяться від планів України на Маріуполь, - ВІДЕО

«Это бред сумасшедшего. Это мыльный пузырь. Этого не может быть никогда» - аж заходиться у своєму обуренні один російський блогер, коли бачить, як маріупольці обговорюють проєкти відновлення міста після деокупації. Цей блогер приїхав у Маріуполь в минулому році, засів там і налаштував ютюб-канал, з якого віщає про «відродження Маріуполя» за російські гроші.

Чого ж він так збудився на повідомлення про проєкт відновлення Маріуполя, ініційований міськрадою?

Причин декілька.

Перша. Така активна робота України щодо підготовки до деокупації змушує маріупольців, які знаходяться у місті, піддавати сумніву головний постулат Російської федерації на окупованих територіях: «Росія тут назавжди».

Друга - самі проєкти, які готують найкращі архітектори України та Європи. Ці проєкти  настільки цікаві, продумані, концептуальні, що коли дивишся на них, розумієш: якщо реалізувати заплановане, то вийде дійсно місто, в якому хочеться жити. І це теж дратує «освободитєлєй». Бо як би вони не намагалися щось створити у Маріуполі, у них все одно виходить совок, Радянський Союз. Совкові фонтани, совкові будинки в стилі глибокого сталінізму, і основне досягнення – військове училище, не для людей, а для того, щоб перетворювати людей на солдатів армії Росії.

Тому перед пропагандистами і стоїть задача – дискредитувати процес. Це можна зробити лише двома способами: кричать до хрипоти , що це – неможливо. І звинуватити всіх у розкраданні грошей.

Насправді проєкт фінансується Агенцією розвитку USAID і компанією Ахметова, який зацікавлений у відновленні Маріуполя, для того щоб туди повернулись люди, фахові працівники. Бо без повернення людей неможливо буде відновити роботу заводів. Тож його фінансування проєкту – це інвестиції і у власний бізнес. Голий прагматизм і розрахунки. 

А от іноземних інвесторів, на підкуп яких натякає блогер, поки в Маріуполі немає і не може бути

Тому що: 

  • Інвестори не прийдуть у місто до деокупації. 
  • Інвестори не будуть вкладати гроші в території, які завдяки росії завжди будуть ризикованою зоною. 
  • Ніяких «залогових коштів» від інвесторів в обмін на порт, завод чи парк так звані товстосуми отримати не можуть фізично, тому що товстосуми не керують портом, парком або заводом. У всіх цих об’єктів – різні власники.

В жодному випадку не ідеалізуємо міську владу. До них є питання, в тому числі і щодо розподілу місцевого бюджету. Проте дії щодо розробки проєкту відновлення Маріуполя, на нашу думку,  – правильні. Україна має повертатися у місто масштабно, швидко, з чітким покроковим планом. А для цього потрібний проєкт. І те, що така робота так дратує окупантів, свідчить, що українці тут на правильному шляху.

Ну а  всі російські розбудови  в Маріуполі – це ніщо інше, як спроба відкупитися від смертей, від тих втрат, які нанесли маріупольцям російські загарбники.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, як тільки звільнять Маріуполь
42,9%
Ні, не збираюсь повертатись. Вже влаштувались на новому місці
17,4%
Вже повернулась (повернувся)
10,0%
Досі не маю відповіді на це питання
29,8%
#Маріуполь
live comments feed...