• Головна
  • Справа, ініційована Маріуполем. В Україні створили реєстр педофілів
14:46, 30 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Справа, ініційована Маріуполем. В Україні створили реєстр педофілів

В Україні нарешті створили реєстр осіб, які скоїли сексуальні та інші насильницькі злочини проти дітей. Знадобилося 6 років, щоб це нарешті сталося.

Ініціатива щодо створення такого реєстру народилася у Маріуполі ще в 2017 році. В квітні  в місті була зґвалтована 11-річна дівчинка. Вона вижила. Проте 14-річну дівчину із Волновахи врятувати не вдалось. Ґвалтівник напав на дитину в червні того ж року. Він зґвалтував і вбив дитину  в 300 метрах від її будинку. Негідник мешкав неподалік від дому, де жила родина дівчинки, спостерігав за нею.

Ця трагедія змусила говорити про необхідність створення реєстру осіб, які скоїли злочини проти дітей. Генерал поліції В’ячеслав Аброськін лобіював цю тему і приводив як приклад «Закон Меган», який існує в США. Там батьки, завдяки реєстру педофілів, мають можливість відстежувати, чи не мешкає біля їхнього дому людина, яка може бути небезпечна для дитини.

В 2017 році, після серії трагедій на Донеччині, в Маріуполі відбулась робоча зустріч із представниками Міністерства внутрішніх справ, де обговорювалась необхідність створення такого реєстру. Депутат Дмитро Лубинець (зараз омбудсман) обіцяв особисто лобіювати ухвалення закону про створення реєстру у парламенті. Проте знадобилося два роки, поки такий закон буде увалений.

В 2019 році рішення про створення реєстру було проголосоване.

І ось нарешті – кінець 2023 року, в МВС повідомляють що реєстр створений.

«Офіс генерального прокурора України  завершив перший етап наповнення реєстру засуджених за злочини проти дітей на сексуальному ґрунті. Такий список має запобігти повторному вчиненню злочинів.

Генпрокуратура уклала Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої дитини. Допомогли в цьому ювенальні прокурори, вони і надалі працюють над наповненням реєстру.

Наразі у переліку понад 600 фігурантів, включно з тими, чия судимість за злочини знята або погашена в установленому законом порядку.

Людина, яка вчинила злочин, потрапляє до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. В анкеті будуть такі дані злочинця:

прізвище, ім'я та по батькові;

дата народження, місце проживання чи перебування;

злочин, за який його було засуджено;

дані про кримінальне покарання, фактично відбуте ним покарання та порушення правил адміністративного нагляду», - йдеться у повідомленні прокуратури.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, як тільки звільнять Маріуполь
42,9%
Ні, не збираюсь повертатись. Вже влаштувались на новому місці
17,4%
Вже повернулась (повернувся)
10,0%
Досі не маю відповіді на це питання
29,8%
#Маріуполь #Волноваха
live comments feed...