• Головна
  • «Помічниця Правого сектору» Ірина Дудіна зрадила Україну. Декілька фактів про колаборантку, - ФОТО
11:31, 30 листопада 2023 р.
Надійне джерело
Колаборантка

«Помічниця Правого сектору» Ірина Дудіна зрадила Україну. Декілька фактів про колаборантку, - ФОТО


Ірина Дудіна, колишня редакторка маріупольського телеканалу МТБ (звільнена навесні 2022 року), взяла участь у конференції «Жінки, які змінюють світ» у Санкт-Петербурзі. Цей захід організувала партія «Единая Россия» і запросила жіноче крило цієї партії по «донецькій народній республіці».

Довгий час було відомо, що маріупольська журналістка повернулась в окупацію, але не було помітно її ролі там. І ось нарешті засвітилася – Дудіна увійшла у російську політику у якості представниці жіночого руху партії «Единая Россия».

На фото Ірина Дудіна ліворуч третя

Нагадаємо, що Ірина Дудіна була не просто журналісткою. Вона ще й двічі депутатка Маріупольської міської ради. Балотувалася за списками команди Вадима Бойченка. В депутатському корпусі очолювала комісію з питань етики (комісія з питань депутатської діяльності, етики, засобів масової інформації та гендерної політики). Але саме у Ірини Дудіної виявилася повна відсутність і етики, і моралі,  і взагалі совісті.

Вона дозволяла собі образливі вислови на адресу маріупольської опозиції публічно, в сесійному залі. Виступала проти демократичних змін у суспільстві. Наприклад, якщо громада вимагала заборонити цирки з тваринами, то Дудіна була за такі цирки. Якщо громада виступала проти зоопарку в клітках в рекреаційній зоні Маріуполя, де взагалі заборонено законом розміщувати такі об’єкти, то Дудіна підтримувала зоопарк.

Але головне не це. Ірина Дудіна любила Росію, «руський мир», і ненавиділа Україну. Очолюючи комісію з перейменувань у Маріуполі, Дудіна фактично не дозволила перейменувати проспект маршала Жукова на проспект Героїв АТО, чим дуже образило військових, які демонстративно залишили сесійну залу.

 Про антиукраїнську атмосферу, яка панувала на телеканалі МТБ, в Маріуполі ширилися чутки і складалися легенди. Люди вимушені були звільнятися через свою проукраїнську позицію з українського, здавалося б, телеканалу. І це є шокуюча правда.

Ірина Дудіна була центром цього «руського духу» серед журналістів. «Її основною командою був Саша Бузулук, Анжеліка Новак, які зараз перейшли на бік окупанта», - пригадує колишня працівниця каналу Юлія Гаркуша.

«Дудіна була моєю наставницею. Вона вчила мене новинам, бо вже мала досвід. Я спочатку не розуміла, бо політика була чимось таким далеким. Але десь у середині нульових я почала оцінювати те, що відбувається. Тоді пішла перша хвиля звільнень з МТБ. Дудіна спеціалізувалася на програмах про Другу світову війну. Вона неодноразово їздила в Крим. Там робила програми про російських військових моряків».

«Помічниця Правого сектору» Ірина Дудіна зрадила Україну. Декілька фактів про колаборантку, - ФОТО, фото-1

Юлія Гаркуша стверджує, що Дудіна ніколи не приховувала своїх уподобань, була ідейною. Вона повернулася в Маріуполь, де Росія вбила її мікрорайон Чеоемушки».

Юлія Гаркуша каже, що очікувала цього і зовсім не здивована. 

«На її робочому столі завжди стояв прапор Російської федерації. Що ще тут можна додати», - каже Юлія.

В 2017 році Ірина Дудіна стала директоркою МТБ. І саме в цей час на канал повернулася ретрансляція  російські пропагандистської програми «Территория заблуждений», де поширювались антиукраїнські фейки. Коли ця історія набула розголосу, Дудіній довелося вибачатися і казати, що російська програма потрапила в етер через халатність. Але Юлія Гаркуша стверджувала, що це не була випадковість.

Невдовзі після цього Дудіна була звільнена з поста директорки і переведена назад, у редакцію новинних програм.

Любов Ірини Дудіної до Росії плекалася у дитинстві. Вона народилася у родині російських військових, потрапила до Маріуполя через батьків і, мабуть, так і не змогла прийняти Україну у серце. (Хоча публічно, як і багато інших, одягала вишиванку, мімікрувала під обставини).

«Помічниця Правого сектору» Ірина Дудіна зрадила Україну. Декілька фактів про колаборантку, - ФОТО, фото-2

Про проросійські уподобання редакторки було відомо і на каналі, і серед колег з інших ЗМІ, і серед колег-депутатів, проте це не заважало Дудіній залишатися у провладному політичному Блоці Вадима Бойченка.

Журналістка Анна Хіжникова (залишилася в окупації, її чоловік-поліцейський порушив присягу, погодився на співпрацю з ворогом і зараз викладає для майбутніх російських поліцейських) у 2018 році написала просто «оду во славу» Ірини Дудіної. Дозволимо собі декілька цитат.

«Помічниця Правого сектору» Ірина Дудіна зрадила Україну. Декілька фактів про колаборантку, - ФОТО, фото-3

«Более 20 лет на Мариупольском телевидении работает уникальный человек, ответственный профессионал, обаятельная ведущая Ирина Дудина. Сейчас она редактор публицистических программ. А начинала Ирина творческую деятельность на МТВ внештатным диктором информационных выпусков в далеком 1997 году. Тогда она и влюбилась в телевидение. С каждым годом эта любовь становилась крепче, самоотверженнее. В апреле 1998 Ирина Дудина стала редактором программного отдела. А уже через год – выпускающим редактором информационного отдела».

«Ирина Дудина - не только журналист и редактор, но и депутат Мариупольского горсовета VII созыва. При ее участии на сессиях было принято много решений, важных для жизни города».

Цей набір пафосних вульгарних фраз Хіжникова доповнює не менш пафосними цитатами колег.

«Коллеги по цеху», также влюбленные в «Мариупольское телевидение», тепло отзываются об Ирине Дудиной. Ее характеризуют как профессионала, мудрую женщину и отзывчивую коллегу.

Генеральный директор ТРО «Мариупольское телевидение» Юрий Данчук отметил: «Ирина Владимировна – не просто опытный редактор, не просто профессиональная и обаятельная ведущая! Она – уникальный человек, безгранично влюбленный в работу на телевидении», - цитує колег Анна Хіжникова.

Але поза очі, неформально, колеги називали Ірину Дудіну по-іншому. Її прізвисько – «Злобний карлик». Колеги відмічали нерівне ставлення до журналістів, лобіювання інтересів вузького кола «проросійських журналістів» і зневагу до тих, хто попри все мав сміливість демонструвати власну позицію.

Цікаву історію про Ірину Дудіну розповіла журналістка та волонтерка Ірина Прудкова. Одного разу Ірина запросила в свою програму командира Правого сектора Андрія Гергерта («Червень»).

«Дудіна дуже перелякалася, коли дізналась, що зараз на канал прийде командир Правого сектору. Бігала по МТБ в жаху, що це буде. Червень зустрівся із нею, поговорив. Я потім спитала його, що сказала Дудіна, і Червень відповів, що вона взагалі сказала, що підтримує Правий сектор, готова у всьому допомагати і навіть якщо треба - допомагати бійцям. Отакої».

Сподіваємось, нові начальники Ірини Дудіної знають про цей факт її біографії.

Під час бомбардувань Маріуполя Ірина Дудіна знаходилася у місті. Повідомляла, що її будинок на Черьомушках був знищений. Проте вона покладає відповідальність за це не на російську армію, а на Україну.

Ще восени минулого року колеги повідомляли, що Дудіна повернулась в окупацію. Її бачили у Маріуполі. Але не було відомо, чи вона співпрацює з ворогом, чи просто повернулась через особисті обставини. І ось тепер вже зрозуміло, що таки співпрацює.

На фото Ірина Дудіна ліворуч друга

«Помічниця Правого сектору» Ірина Дудіна зрадила Україну. Декілька фактів про колаборантку, - ФОТО, фото-4

Нагадаємо, що участь у політичної діяльності країни-агресорки, згідно до змін у законі, внесених в березні 2022 року, тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 15 років ув’язнення, з конфіскацією майна або без такої. 

Більше про колаборантів та зрадників ЧИТАЙТЕ У СПЕЦТЕМІ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, як тільки звільнять Маріуполь
42,9%
Ні, не збираюсь повертатись. Вже влаштувались на новому місці
17,4%
Вже повернулась (повернувся)
10,0%
Досі не маю відповіді на це питання
29,8%
#Маріуполь #колаборанти #Дудіна
Спецтема
Щоб зрадники, брехуни і колаборанти, які так радісно і впевнено паплюжать рідну країну, не загубились після нашої перемоги, а відповіли перед судом згідно з законом про колаборацію, ми розпочинаємо нову рубрику. Присвячена вона буде сепаратистам і колаборантам нашого регіону. Мета цієї рубрики одна: ідентифікувати зрадників і «сочувствующих».

live comments feed...