• Головна
  • Типи пневматичних гвинтівок: пружинно-поршневі, газові, PCP
Новини компаній
17:00, 20 листопада 2023 р.

Типи пневматичних гвинтівок: пружинно-поршневі, газові, PCP

Новини компаній
Типи пневматичних гвинтівок: пружинно-поршневі, газові, PCP, фото-1

Навряд чи є чоловік, який з раннього дитинства не марив би різними автоматами, пістолетами і гвинтівками. У кожного в дитинстві були пістолети на кульках. Але разом із віком захоплення не змінюються, але змінюються іграшки. І справжнім улюбленцем серед любителів зброї є пневматична гвинтівка або пістолет.

Цьому сприяє те, що воздушка не вимагає дозволу і доступна для купівлі з 18 років. Розглянемо 3 основні різновиди пневматичних гвинтівок за принципом роботи механізму, а також деякі юридичні аспекти.

Пружинно-поршнева пневматична гвинтівка - пружиннопоршнева пневматична гвинтівка

Пружинно-поршневі гвинтівки являють собою переломну зброю - це найпростіша і найпоширеніша зброя з пневматичних гвинтівок. Процес пострілу здійснюється завдяки тому, що вивільняється пружина.

Процес зведення відбувається внаслідок переміщення поршня назад, коли відбувається процес "переламування" ствола. Залежно від різновиду пневматичної гвинтівки, взвод пружини може здійснюватися одним із двох способів:

  • за допомогою ствола;
  • за допомогою верхнього, нижнього або бічного важеля.

Принцип роботи механізму безпосередньо впливає на величину сили, яка потрібна для взводу пружини гвинтівки. Крім цього, є пневматичні гвинтівки пружинно-поршневого типу з газовою пружиною.

У конструкції встановлюється не звичайна пружина, а застосовуються спеціальні герметичні конструкції. Подібна зброя відрізняється максимально плавним пострілом, а також зведення може залишатися протягом тривалого часу. Особливо актуально на полюванні.

Гвинтівки СО2

На відміну від попереднього виду пневматичної гвинтівки, в даному випадку енергія пострілу утворюється при переході СО2 з рідкого стану в газоподібний. Основний недолік такого різновиду полягає в мінімальному рівні потужності - до 16 джоулів.

Також ефективність роботи залежить від погоди - що нижча температура, то менше виділятиметься енергії для пострілу. Власники таких гвинтівок завжди повинні стежити за достатньою кількістю газу в балончику. Перевагою є те, що їхня вартість відносно низька.

Якщо говорити про переваги, то подібна пневматика має компактні розміри. Завдяки їхньому принципу роботи вони будуть ідеальним рішенням при ознайомленні з пневматичною зброєю. Але потрібно розуміти, що, переходячи на інший тип зброї, потрібно буде заново навчатися. Зазвичай використовуються в розважальних цілях.

Гвинтівки РСР

Гвинтівки РСР мають схожість з їхніми опонентами, що працюють на СО2. У подібній зброї є значні відмінності. Тут застосовується резервуар великого розміру зі стисненим повітрям. За рахунок постійного газоподібного стану повітря, дає можливість створювати тиск до 200 атмосфер, завдяки чому є можливість проводити велику кількість пострілів, зокрема - потужних пострілів.

Важливою перевагою є те, що повністю відсутня віддача, підвищуючи комфорт під час стрільби. Користувач може самостійно змінювати потужність пострілу, залежно від поставлених завдань. Не потрібно проводити підкачування перед кожним пострілом, а також взвод максимально простий і легкий.

Усе це робить гвинтівки РСР ідеальним рішенням для новачків. Якщо говорити про недоліки, то це необхідність возити з собою насос або балон зі стисненим повітрям.

Юридичні аспекти щодо пневматичних гвинтівок

Незважаючи на те, що пневматична зброя не має такої руйнівної сили, як вогнепальна зброя, це все одно зброя. Купівля такої зброї доступна кожному громадянину України віком від 18 років. Разом з цим, без дозволу доступні тільки пневматичні гвинтівки з калібром 4,5 мм і менше, а також зі швидкістю польоту кулі - до 100 метрів за секунду. Якщо показники потужніші, необхідно отримувати відповідний дозвіл.

Висновок

Як бачите, гвинтівки пневматичного типу представлені в широкому асортименті, тому кожен може вибрати відповідне рішення для конкретних цілей. Деякі моделі будуть прекрасним рішенням для стрільби по мішенях, а інші - для полювання. Перш ніж вирушати в магазин за покупкою, необхідно відразу визначитися з тим, як ви хочете використовувати зброю.

Купуючи якісну зброю, ви протягом багатьох років отримуватимете справжнє задоволення від полювання і стрільби. Але не потрібно забувати про правила безпеки, а також віддавати перевагу тільки перевіреним брендам. Купівля дешевих пневматичних гвинтівок може коштувати не тільки здоров'я, а й життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...