• Головна
  • Департамент освіти Маріуполя відповів на звинувачення директора школи. Лист-відповідь
13:31, 15 листопада 2023 р.

Департамент освіти Маріуполя відповів на звинувачення директора школи. Лист-відповідь

Департамент освіти Маріупольської міської ради написав лист-відповідь на звинувачення, які у своєму публічному зверненні виклав директор школи №34 Маріуполя Олександр Литвинський.

Нагадаємо, Олександр Литвинський виступив з різкою критикою діяльності департаменту освіти і мера Маріуполя. Заявив, що влада кинула освітян під час блокади Маріуполя і не допомагає їм зараз.

Публікуємо відповідь департаменту освіти без скорочень. 

Розуміємо, що наразі всі ми маріупольці знаходимось у не простому становищі. Далеко від рідного дому. Намагаємось адаптуватися до нових громад або навіть країн. Все це впливає на наш емоційний стан і час від часу ці емоції виходять через занадто різкі висловлювання. Освіта не виняток. Ми з повагою відносимось до кожної думки, але все ж таки варто спиратись на факти, а не тільки на власні емоції.

З початку повномасштабного вторгнення та після окупації нашого міста, муніципалітет, департамент освіти зробили все, щоб зберегти нашу маріупольську освіту та підтримати освітян в евакуації. Попри те, що ми не мали фізично наших шкіл, а педагогічний склад знаходився у різних містах та країнах, нам вдалося відновити роботу 6-ох закладів освіти. А саме – шкіл №10, 29, 47, 48, 54, 66. 

У них навчається понад 5 тисяч дітей, 82% з яких перебуває за кордоном. Працює понад 260-ти педагогів. Школи стали своєрідними осередками, що об’єднали учнів,  їх  батьків,  вчителів. Це дозволяє зберігати єдність нашої громади. Ми отримуємо багато слів вдячності від батьків за те, що нам вдалося зберегти наші заклади освіти в онлайн-форматі. Крім того, Маріупольський міський ліцей відновив свою офлайн діяльність у столиці і став підпорядковуватися Київській міській адміністрації.  

Продовжують функціонувати: Центр практичної психології та соціальної роботи, Центр професійного розвитку педагогічних працівників, Логопедичний центр, Інклюзивно-ресурсний центр. Завдяки цьому також підтримуємо наших працівників та дітей. 

З 1 січня 2023 року, відповідно до наказу департаменту освіти міської ради до моменту закінчення воєнного стану встановлено простій керівникам закладів освіти, які не відновили свою роботу, з оплатою в розмірі двох третин від тарифної ставки (посадового окладу), встановлених відповідно до законодавства. Це рішення дозволяє зберегти наш професійний потенціал, наших шановних освітян, які через страшні обставини не можуть поки виконувати свою діяльність. Але це стосується виключно тих працівників освіти, які не були помічені у співпраці з окупантами та фізично знаходяться на підконтрольній території України або в дружніх країнах.

Крім того, Департамент освіти Маріупольської міської ради на регулярній основі спільно з органами служби безпеки, силовими структурами веде роботу щодо виявлення педагогів-колаборантів. Орієнтовно на сьогодні відкрито кримінальні впровадження на 35 педагогів, в тому числі і керівників закладів. Хоч не публічно, але ця робота виконується на постійній основі.

Наша позиція тверда та безкомпромісна – колаборантам не місце в школах! Жоден педагог, який пішов на співпрацю з російськими загарбниками, не буде працювати в закладах освіти після деокупації. 

Зараз ми, як маріупольська громада, обговорюємо, якою має бути наша освіта після визволення міста разом з маріупольцями. Разом з освітянами формуємо плани відновлення освітнього процесу в Маріуполі після його звільнення. Це відкрита дискусія, до якої може доєднатись будь який представник маріупольської освіти, в серці якого живе любов до України та Маріуполя.

Думки можуть та мають бути різними. Але відновлення освіти в Маріуполі – це наша спільна відповідальність як громади Маріуполя. В першу чергу це відповідальність перед тисячами маріупольських дітей, які з надією чекають на повернення додому. Ми всі живемо в складні часи, попереду нова зима, як кажуть, вона може бути ще більшим викликом для кожного українця. Саме тому, заміст того, щоб чекати на щось від інших, зараз потрібно гуртуватись та разом робити все задля повернення Маріуполя та його подальшого відродження. 

Дякуємо всім освітянам, які продовжують працювати та зберігати маріупольську освіту. Дякуємо всім хто вірить, чекає та наближує нашу спільну перемогу.

З повагою, 

Департамент освіти Маріупольської міської ради

ЧИТАЙТЕ початок: Лист від вчителя. Директор маріупольської школи звернувся до колег: все, що робить влада міста, - це дешевий піар

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, як тільки звільнять Маріуполь
42,9%
Ні, не збираюсь повертатись. Вже влаштувались на новому місці
17,4%
Вже повернулась (повернувся)
10,0%
Досі не маю відповіді на це питання
29,8%
#Маріуполь #освіта #школа #колаборанти
live comments feed...