• Головна
  • Колишній маріупольський нардеп працює на підрив України в США, - ВІДЕО
18:12, 14 листопада 2023 р.

Колишній маріупольський нардеп працює на підрив України в США, - ВІДЕО

Фото - Радіо.Свобода

Фото - Радіо.Свобода

Православна церква Московського патріархату найняла лобіста у США за $1400 на годину для просування своїх інтересів у цій країні. Людина, яка сплатила за послуги лобіста,  - колишній нардеп від Маріуполя Вадим Новинський. Він позбавився впливу, значної частини бізнесу, але не позбавився грошей.

Роль Вадима Новинського в тому, що відбулося із Маріуполем, досі не досліджена.

Вадим Новинський був співвласником маріупольських заводів. Одночасно працював протодияконом  православної церкви Московського патріархату. 

Під час виборчої кампанії 2019 року його висунули у депутати. В Маріуполі про Новинського не знав ніхто. Проте маріупольці все одно проголосували за цього пана. 

Він мав шалений вплив на церкви в Маріупольському районі, мав тісні контакти з маріупольськими університетами. 

Напередодні повномасштабного вторгнення Новинський був у Маріуполі. Зустрічався з міською владою. На жаль, ми не знаємо зміст цих розмов. 

Після окупації Маріуполя Новинський раптово склав з себе депутатські повноваження, став виділяти гроші маріупольцям, постраждалим від російської агресії. Може, намагався таким чином замолювати свої гріхи перед Україною і конкретно Маріуполем, - ми не знаємо.

Але тепер з’ясувалося, що він не припинив свою антиукраїнську діяльність. Саме Вадим Новинський найняв у Сполучених Штатах лобіста, який мав би дискредитувати політику українського уряду стосовно релігійних організацій, пов'язаних з країною-агресоркою. Інформацію про це першим оприлюднив Мар'ян Заблоцький, нардеп від Слуги народу. А видання Ліга.нетдетально вивчило документи.

Справа в тому, що лобізм у США регулюється законом. Тож все фіксується у документах.  Відповідний звіт опубліковано у системі FARA eFile – це метод електронного подання документів до Мін'юсту США відповідно до Закону про реєстрацію іноземних агентів. 

"Угода базується на погодинній оплаті в розмірі $1400 за годину. Угода укладається за власним бажанням і діє доти, доки жодна зі сторін не вирішить не продовжувати", – йдеться у документі. Угоду укладено 16 жовтня 2023 року.

Колишній маріупольський нардеп працює на підрив України в США, - ВІДЕО, фото-1

 Згідно з документом, професор права Вільям Вітні Берк-Вайт був найнятий Українською православною церквою (Ukrainian Orthodox Church).

Як адресу УПЦ МП вказано Володимирський кафедральний собор Православної церкви України. Тобто виступаючи від імені церкви Московського патріархату, Новинський чомусь вказує адресу раму, який належить іншій церкві – Православній церкви України.

У звіті вказано, що лобіст вже отримав $7000 від Amsterdam and Partners LLP. У серпні 2023 року фірма повідомила, що її залучив Новинський для "захисту від серії політично вмотивованих атак з боку українського уряду". У публікації Новинського, зокрема, називають протодияконом УПЦ, який зазнав незаконних державних переслідувань.

Що зробив цей лобіст згідно зі звітом:

 публікація статті в The Hill;

Колишній маріупольський нардеп працює на підрив України в США, - ВІДЕО, фото-2

 звернення до Департаменту Державного управління релігійної свободи;

 звернення до офісу сенатора-демократа Джона Оссоффа;

 звернення до Білого дому;

звернення до офісів сенаторів республіканця Марко Рубіо, демократки Джин Шейхін та Комітету Сенату з міжнародних відносин.

"На мою думку, така діяльність Московського патріархату це державна зрада, чергова зрада зі списку їх свідомих зрад. Сподіваюсь, що наші органи перевірять законність такого фінансування. Мені особисто важко уявити, щоб кошти ці могли йти від когось іншого, крім як від одного підсанкційного олігарха — основного спонсора московської церкви тут. Тому порушення цих санкцій тут цілком ймовірне. Можливо, і законодавства США, якщо реальним платником був цей олігарх", – написав нардеп Заблоцький.

Але не менш важливим є і інше питання - про роль Новинського в окупації Маріуполя, яке поки що залишається відкритим.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...