• Головна
  • ЄС виділяє 100 млн євро Україні на гуманітарну допомогу постраждалим від війни
16:00, 14 листопада 2023 р.
Надійне джерело

ЄС виділяє 100 млн євро Україні на гуманітарну допомогу постраждалим від війни

ЄС виділяє 100 млн євро Україні на гуманітарну допомогу постраждалим від війни

Європейська Комісія виділяє 110 мільйонів євро гуманітарної допомоги, з яких 100 мільйонів підуть на відповідну діяльність в Україні, а 10 мільйонів – на підтримку українських біженців і громад, що їх приймають у Молдові.

Про це повідомляє представництво Європейського Союзу в Україні.

Гроші підуть на виплату фінансової допомоги,  продукти харчування, воду, прихисток, медичне обслуговування, психосоціальну підтримку та захист.

"Враховуючи цей обсяг фінансування, видалений останнім часом, загальна сума гуманітарної допомоги ЄС у відповідь на російську війну в Україні становить 843 мільйони євро.

У світлі підступних російських атак минулого року на енергетичну інфраструктуру України Європейський Союз також віддає першочерговість екстреній підтримці енергетики за рахунок надання додаткових 84 електрогенераторів зі своїх стратегічних запасів rescEU. Загалом через Механізм цивільного захисту ЄС в Україну було відправлено понад 5 тис. електрогенераторів. Крім того, Євросоюз забезпечує координацію в процесі збору пожертв від приватного сектору для доставки в Україну важливого енергетичного обладнання", - йдеться у повідомленні.

У своїй заяві про непохитну підтримку України з боку Європейського Союзу Комісар ЄС з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич підкреслив: «Неймовірні страждання, завдані російськими нападами народові України, – це абсолютне свавілля. Оскільки російські ракети сіють хаос по всій країні, гуманітарне співтовариство має бути готове допомогти найбільш уразливим верствам населення протягом суворих зимових місяців. ЄС посилює фінансування гуманітарних потреб в Україні в обсязі додаткових 100 мільйонів євро, водночас виділяючи 10 мільйонів євро на підтримку українських біженців та громад, що їх приймають у Молдові. Наша відданість народові України залишається такою ж міцною, як і в перший день».

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...