• Головна
  • Чому Ірина Фаріон може уникнути покарання. Пояснення СБУ
09:23, 10 листопада 2023 р.

Чому Ірина Фаріон може уникнути покарання. Пояснення СБУ

Викладачка університету «Львівська політехніка», колишня депутата Верховної Ради Ірина Фаріон вже не вперше стає джерелом скандалу, але вперше вона закидала образами бійців, що захищають Україну і власне саму Ірину Фаріон. Тож із заявою до правоохоронних органів на дії Фаріон звернулися і омбудсман, і депутати. 

Проте заяви до правоохоронних органів поступають на Фаріон не вперше.

Декілька місяців тому маріуполець Данило Ребро звернувся із заявою до СБУ. Він попросив дати оцінку заявам політикині про маріупольців. Фаріон звинуватила містян у знищенні їхнього міста. Заявила, що це маріупольців наздогнала «карма».

Данило Ребро вважав це не просто розпалюванням ворожнечі. Він розцінив цю заяву як заперечення російської агресії, що також є кримінальним злочином в Україні.

Проте після проведеної перевірки в СБУ повідомили, що складу злочину у заяві Ірини Фаріон про маріупольців немає.

Ми попросили пресслужбу СБУ прокоментувати ситуацію. Чому дозволяється ображати людей, розколювати суспільство за  мовною, національною ознаками абсолютно безкарно.

Галина Прищепа, керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, пояснила,  що для того, щоб притягнути до відповідальності за заявою, потрібно проводити мовні експертизи. Треба, щоб людина прямо погрожувала комусь. Або щоб на Фаріон подавали заяву ті, кого власне вона ображає.

От наприклад, вона звинувачує бійців полку «Азов», так  хтось з «Азову» міг би подати заяву, і це було б ефективніше, аніж заяви від депутатів і навіть омбудсмана.

«Розумієте, як би там хто не ставився до Ірини Фаріон, але неможна заперечувати, що вона розумна людина. І вона абсолютно точно знайома зі статтями Кримінального кодексу, за якими її звинувачують. Тому завжди її слова, її заяви – вона на межі. І притягнути до відповідальності людину в такому випадку неможливо. Але я особисто дуже сподіваюсь, що цього разу реакція буде», - прокоментувала Галина Прищепа.

Нагадаємо, Ірина Фаріон звинуватила захисників України, які розмовляють на війні російською, у зраді, назвала їх москалями і заявила, що вони порушують закони України. У відповідь отримала заяву в правоохоронні органи від Дмитра Лубінця, українського омбудсмана. Також із протестом проти Фаріон та її позиції виступили студенти «Львівської політехніки», а також військовослужбовці.

Проте це не зупинило політикиню, і вона у своєму Телеграм-каналі продовжила закидати військових і всіх, хто їх підтримує, звинуваченнями.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Фаріон #Азов
live comments feed...