• Головна
  • Як люди в Маріуполі вирішують питання з «безхазяйним» житлом
12:03, 10 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Як люди в Маріуполі вирішують питання з «безхазяйним» житлом

Як люди в Маріуполі вирішують питання з «безхазяйним» житлом

В Маріуполі поновили інвентаризацію приватного житла маріупольців. Такого явища, як тотальна інвентаризація приватного майна, не відбувалося ніколи ані в окупованому Донецьку, ані в окупованому Луганську. Але чомусь окупантам не дає спокою майно саме маріупольців.

Вже вдруге вони запустили своїх перевіряючих, які ходять по квартирах та будинках людей і питають документи, на яких підставах там хтось мешкає.

Маріупольці в паніці. Багато хто з них живе у квартирах, які належать родичам, друзям, знайомим, що виїхали з території окупації і дозволили своїм рідним або друзям там жити.

Окупанти кажуть, що їхня мета – вирахувати такі квартири, власники яких загинули. Проте в реаліях маріупольці повідомляють, що від окупаційної адміністрації лунають погрози виселити тих, хто живе в приміщеннях без документів на право власності.

«Їм мало тих квартир, які вони вже віджали у населення, так вони знову взялися за старе – вишукують нові квартири, щоб заселитися туди самим або «понаєхавших» туди засунути», - розповіла 0629 мешканка Маріуполя Оксана Д.

Ситуація ускладняється тим, що цього разу окупанти не пропонують ніякого більш-менш притомного виходу із ситуації, що склалася, для власників, окрім як приїхати в окупацію. Якщо минулого разу під час інвентаризації вони вимагали власників їхати до російського консульства і там брати завірені доручення на право керувати майном, доки власник не повернеться, то тепер окупанти не визнають дійсними і такі доручення.

Тож люди зараз на свій страх і ризик домовляються із КСНами.

«Я запросив свого племінника, у будинку якого живу,  щоб він надіслав фото документів на будинок і написав довіреність від руки, що дозволяє мені жити разом із родиною. Також запросив  його паспортні дані,  фото з паспортом та довіреністю, та окремо фото довіреності.

Був у КСНі нашому, і там мені сказали, що якщо побачать такий набір папірців, то будинок не заберуть. Просили просто написати довіреність від руки, навіть без нотаріального затвердження. Сподіваюсь, що це спрацює», - розповів 0629 Олександр Ж., який зараз мешкає в будинку свого племінника, що виїхав та залишається за кордоном. 

Олександр каже, що якщо з КСНами ще можна домовитися, то в райадміністрації це вже не вийде. І без документів приватну власність будуть відбирати.

Нагадаємо, що приватні квартири, власники яких поїхали ще з 2014 року, не відбирають в жодному іншому окупованому місті Донеччини та Луганщини. За свідченнями місцевих журналістів, були випадки – окремі – коли топ-бандити «ДНР» захоплювали приватні будинки, які їм сподобалися, для себе. Наприклад, очільник терористичної організації «ДНР» зараз мешкає у будинку, який він вкрав у відомого українського олігарха. Проте таке явище не носило масовий та системний характер, як у Маріуполі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворожий кордон. Як українцю потрапити до Маріуполя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...