• Головна
  • Є вирок! Хто такий колаборант Адамов з Маріуполя, і за що він отримав 8 років за гратами
08:21, 9 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Є вирок! Хто такий колаборант Адамов з Маріуполя, і за що він отримав 8 років за гратами

Суд ухвалив рішення щодо колаборанта Дмитра Адамова. За матеріалами СБУ,  "заступник голови окупаційної адміністрації Жовтневого району Маріуполя", а також за сумісництвом - "проректор МДУ" отримав 8 років за гратами.

Завдяки доказовій базі, яку забрала Служба безпеки України, ще один колаборант з окупованого Маріуполя отримав реальний строк тюремного ув'язнення.

Є вирок! Хто такий колаборант Адамов з Маріуполя, і за що він отримав 8 років за гратами, фото-1

"Зрадник добровільно погодився обійняти посаду «заступника голови адміністрації Жовтневого району» міста, - йдеться у повідомленні СБУ. - Колишній посадовець Сартанської селищної військово-цивільної адміністрації зрадив присязі держслужбовця та в умовах воєнного часу перейшов на бік ворога.

Тепер зловмисник опікується руйнуванням Маріуполя, сприяє забезпеченню комунальними послугами місць дислокації ворожих підрозділів та будівель, в які заселилися сім’ї російських військових, змушує підприємців співпрацювати з окупаційними адміністраціями, координує облік житлового фонду тощо".

Крім того, за даними проєкту "Зрадомір", Дмитро Адамов в минулому році заробляв на похованні загиблих маріупольців. Він брав із нещасних людей, вбитих горем, по 20 тис. грн за ось яку послугу: дістати тіло загиблого з-під завалів, покласти у труну і поховати на території кладовища.   

Ким був Адамов до війни

Зрадник Батьківщини Дмитро Адамов народився 24 лютого 1984 року у місті Маріуполі. Закінчив Донецький державний університет. Навчався на факультеті економіки та бухгалтерського обліку. Також має науковий ступінь – кандидат наук.

Є вирок! Хто такий колаборант Адамов з Маріуполя, і за що він отримав 8 років за гратами, фото-2

Але в науку Адамов не пішов, а зайнявся бізнесом.  У 2018 році був зареєстрований як фізична особа-підприємець, основний вид діяльності – роздрібна торгівля харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами.

 До 24 лютого 2022 року працював в адміністрації селища Сартана та обіймав посаду начальника управління з гуманітарних питань.

Коли почалась війна

Війна застала Адамова у Сартані. Його не налякав і не образив російський літак, який знищив половину села. Тож після окупації Сартани Адамов одразу погодився на співпрацю з ворогом. А за даними СБУ, навіть сам запропонував свої послуги окупантам.

Наразі колаборант обіймає посаду заступника голови "Жовтневої районної адміністрації", а також є начальником відділу з гуманітарних питань в окупаційній адміністрації.

Є вирок! Хто такий колаборант Адамов з Маріуполя, і за що він отримав 8 років за гратами, фото-3

Також зловмисник бере активну участь у пропагандистських акціях та маніпулює свідомістю громадян щодо законності діяльності загарбників. 

Крім того, у досудовому розслідуванні зловмисник фігурує як перший проректор так званого «Федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования «Мариупольский государственный университет имени А.И. Куинджи», який перейшов під юрисдикцію міносвіти рф.  На своїй посаді зловмисник займається послідовним переведенням освіти на російські стандарти, перепідготовкою викладачів на курсах підвищення кваліфікації у російських вишах. Навчання в університеті проводиться за навчальними посібниками загарбників, а українські документи про освіту змушують нострифікувати.  

Разом з тим у навчальному закладі систематично відбуваються пропагандистські заходи на підтримку війни та президента країни-окупанта. Під час зустрічей зі студентами та абітурієнтами керівництво фейкового МДУ позиціонує навчальний заклад як російський, закликає до консолідації з Москвою заради перемоги РФ, збираються кошти для бойовиків.      

Тож суд мав багато матеріалів, фактів, свідоцтв задля винесення вироку - 8 років за ґратами.

Викриття та документування злочинної діяльності здійснювали співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.

Наразі Дмитро Адамов переховується від правосуддя на окупованій території.

Більше інформації про колаборантів та зрадників ЧИТАЙТЕ В НАШІЙ СПЕЦТЕМІ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
Спецтема
Щоб зрадники, брехуни і колаборанти, які так радісно і впевнено паплюжать рідну країну, не загубились після нашої перемоги, а відповіли перед судом згідно з законом про колаборацію, ми розпочинаємо нову рубрику. Присвячена вона буде сепаратистам і колаборантам нашого регіону. Мета цієї рубрики одна: ідентифікувати зрадників і «сочувствующих».
live comments feed...