• Головна
  • Рада схвалила законопроєкт: місцеві громади залишать без військового ПДФО
16:13, 8 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Рада схвалила законопроєкт: місцеві громади залишать без військового ПДФО

Верховна Рада проголосувала у повторному другому читанні урядовий законопроєкт №10037 про спрямування військового податку на доходи фізичних осіб з місцевого до державного бюджету.

Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

За його словами, законопроєкт ухвалили 253 голосами.

«Ціна питання в цьому і наступному році для загального Бюджету від законопроекту 10037 становить: 214,7 млрд грн… на військові видатки. З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року «військове ПДФО» спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн)», – повідомив Железняк.

Він також зазначив, що, згідно із законопроєктом, з 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан «військове ПДФО» розподіляється в таких пропорціях:

45% - ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн)

45% - Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн)

10% - розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд) 

У КМУ зауважували, що рішення тимчасово перенаправити отриманий ресурс від військового ПДФО на розвиток ОПК в цілому та купівлю дронів зокрема з одночасним створенням низки компенсаторів дозволить не розпорошувати бюджетні кошти на непріоритетні під час війни речі.

Нагадаємо, що після окупації Маріуполя більша частина бюджету міста (60%) складають саме доходи від податків з зарплат військовослужбовців. Раніше у міськраді наголосили, що якщо бюджет міста зменшиться за рахунок обсягу надходжень від військових, всі проєкти, а також виплата заробітних плат можуть бути під загрозою.

«Місто опиниться в складному становищі», - прокоментував тоді ситуацію заступник міського голови Маріуполя Денис Кочубей.

Як саме це може вплинути на бюджет Маріуполя, і чи залишаться в разі такого рішення у маріупольської громади гроші на фінансування гуманітарних центрів «ЯМаріуполь», читайте у матеріалі 0629 Бюджет Маріуполя та податки від військових. Чи вистачить грошей на «ЯМаріуполь»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Верховна Рада #законопроект #військовий ПДФО
live comments feed...