• Головна
  • В Україні відкриють ще один табір для військовополонених росіян
17:02, 7 листопада 2023 р.
Надійне джерело

В Україні відкриють ще один табір для військовополонених росіян

Через велику кількість російських військовополонених, найближчим часом в Україні відкриється новий табір для утримання військовополонених. Разом з цим тривають роботи з підготовки до запуску ще одного табору.

Про це повідомивУповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Збільшення кількості військовополонених пов'язане як із ситуацією на фронті, зниженням рівня мотивації російських солдатів, так і через блокування обмінів військовополоненими російською стороною", - пояснив омбудсман.

Він зазначив, що за гарним прикладом табору «Захід-1», умови у новому таборі відповідатимуть усім вимогам норм міжнародного гуманітарного права. Російських військових забезпечать медичною допомогою, триразовим харчуванням, зв'язком із рідними, а також постійним доступом до представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Сам табір знаходиться в глибокому тилу, оскільки це передбачено Женевськими конвенціями.

"Утримання військовополонених виключно у спеціально відведених для цього місцях передбачене Женевськими конвенціями. На відміну від РФ, Україна дотримується міжнародних гуманітарних норм. У той час як російська сторона, наприклад, утримує українських військових у звичайних в'язницях та виправних колоніях разом із ув'язненими, часом у нелюдських умовах, не поважаючи і фактично не визнаючи їхнього статусу військовополоненого", - наголосив Дмитро Лубінець.

Читайте також:

У російському полоні перебуває близько 2000 бійців Маріупольського гарнізону, - Білецький

"Ціна нашої свободи – другий рік їхньої неволі". У Тернополі родини полонених оборонців Маріуполя провели акцію підтримки, - ФОТО

«Ми – голодні і у лахміттях, а вони – з чемоданами і яблуками». Медсестра з Маріуполя пів року провела у полоні, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #полонені #Лубінець
live comments feed...