• Головна
  • «Азов» проти Фаріон. Скандальна українка може опинитися за ґратами
11:22, 7 листопада 2023 р.

«Азов» проти Фаріон. Скандальна українка може опинитися за ґратами

«Азов» проти Фаріон. Скандальна українка може опинитися за ґратами

Викладачка університету «Львівська політехника» Ірина Фаріон, відома організацією мовних скандалів в Україні, дала чергове інтерв’ю журналістці Янині Соколовій. В ньому вона звинуватила бійців полку «Азов», які розмовляють на російській мові, у зраді. Назвала їх москалями.

Раніше Ірина Фаріон робила подібні заяви і стосовно мешканців Маріуполя. Вона заявляла, що маріупольці самі винні у тому, що їхнє місто знищене, а десятки тисяч людей – вбиті. 

В інтерв’ю каналу «Це ніхто не буде дивитись» Фаріон назвала вбивство цілого міста – кармою, або за латиницею – детермінізмом.

Після виступу Фаріон, маріуполець Данило Ребро звернувся із заявою у прокуратуру. Правоохоронці провели перевірку, але не побачили складу злочину у заяві колишньої депутатки Верховної Ради. Про що і повідомили позивача Данила Ребро письмово.

«Азов» проти Фаріон. Скандальна українка може опинитися за ґратами, фото-1

Проте зараз ситуація може виявитися більш загрозливою для скандалістки.

Спочатку на звинувачення відповів екс-командир «Азову» Максим Жорін. Він в грубій формі спитав у Фаріон, яке право вона має відкривати рота на бійців, які захищають Україну, і натякнув, що вона виконує настанови російської пропаганди, націленої на розкол українського суспільства.

«Азов» проти Фаріон. Скандальна українка може опинитися за ґратами, фото-2

Потім у соцмережах стали з’являтися відеовідповіді від азовців.

Підтягнулися із реакцію і депутати. Депутат ВР Єгор Чернєв, заступник Комітету з питань національної оборони, звернувся до СБУ із закликом перевірити діяльність Ірини Фаріон на наявність складу злочину.

«Азов» проти Фаріон. Скандальна українка може опинитися за ґратами, фото-3

Але і це Ірину Фаріон не зупинило. Вона вирішила у своєму Телеграм-каналі ще більше підкинути дров у багаття скандалу, ну щоб не згасав.

"Нарід. Бидломаса має припадок від моєї правди про ухилянтів та москворотих биків, що ганьблять ЗСУ. Гражданє досі не вивчили, що мова ЗСУ - українська, ст. 29. Дякую всім ненависникам. Ви сміття, яке вигребемо з країни неминуче. Інакше війна буде вічно. С*ки і далі служать Путіну. Він вам, бидло, аплодує. А нам своє робити", - заявила Фаріон.

І тут вже у справу втрутився український омбудсман Дмитро Лубинець. Він звернувся із заявою до правоохоронних органів і повідомив про це громадськість. Ось що він написав у своєму Телеграм-каналі.

«Азов» проти Фаріон. Скандальна українка може опинитися за ґратами, фото-4

«У медіа активно поширюється відеоматеріал, на якому транслюються негативні висловлювання та звинувачення стосовно військовослужбовців Збройних Сил України, які спілкуються мовами нацменшин. 

У Збройних Силах України служать та захищають Україну чоловіки і жінки з різних груп суспільства, різних національних спільнот, різного віросповідання та переконань, різного місця проживання тощо.

Нагадую, що небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери – це утиск, форма дискримінації, що заборонена чинним законодавством України.

Особисто звернувся до відповідних органів державної влади — Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо перевірки зазначеної інформації та вжиття відповідних заходів реагування.

Адже порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками — карається відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України.

Наполегливо закликаю усіх, особливо публічних осіб, свідомо ставитися  до ідей та поглядів, які вони транслюють, а медіа — відповідально ставитися  до інформації, яку поширюють. Дискримінація та дискредитація будь-кого в Україні заборонена!»

Інформуємо, що відповідно до частини 1 або 2  ст. 161 Кримінального кодексу України, Ірині Фаріон  загрожує до 5 років позбавлення волі із забороною обіймати державні посади протягом 3 років, а також штраф у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Сподіваюсь, що цього разу наша правоохоронна система вже не буде такою поблажливою, як у випадку, коли пані Фаріон звинувачувала маріупольців, і реакція системи буде більш жорсткою», - сказав 0629 маріуполець Данило Ребро. 

Він зазначив, що Ірина Фаріон – не просто якась колишня політикиня та депутатка. Набагто важливіше, що вона – викладачка, професорка катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка». Тобто вона відповідальна за виховання молоді. Згідно до статуту університету, Фаріон зобов’язана виконувати свої професійні обов’язки.

«Ось посадова інструкція професора катедри. Пункт 1.5. При виконанні своїх завдань і обов’язків професор кафедри керується Конституцією України, чинним законодавством України, нормативними документами з організації освітньої діяльності, Статутом Національного університету «Львівська політехніка», Колективним договором, наказами та розпорядженнями ректора університету, директора навчально-наукового інституту і завідувача кафедри, Правилами внутрішнього розпорядку університету, Положенням про кафедру, цією посадовою інструкцією та іншими нормативно-правовими актами... В цих інструкціях чітко сказано, що викладач мусить поважати честь і гідність, бути етичним у своїх висловлюваннях.  Тож я очікую реакції не тільки від правоохоронних органів, а від поважного університету, який представляє Ірина Фаріон», - зазначив Данило Ребро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фаріон і Маріуполь. Декілька фактів, які спростовують маніпуляції політикині, - ВІДЕО

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що спільного між Фаріон та загонами Путіна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Азов #Фаріон
live comments feed...