• Головна
  • Окупанти вигадали причину для зламу "безхазяйних" квартир у Маріуполі
15:08, 2 листопада 2023 р.
Немає можливості перевірити

Окупанти вигадали причину для зламу "безхазяйних" квартир у Маріуполі

Окупанти вигадали причину для зламу "безхазяйних" квартир у Маріуполі

У терористичній організації "ДНР" затвердили порядок відкриття житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках. Йдеться про так звані "безхазяйні" квартири, тобто про квартири, чиї власники відсутні довгий час.

Відповідний "указ" підписав сьогодні, 2 листопада, ватажок терористів "ДНР" Денис Пушилін.

Нагадаємо, з 23 жовтня представники окупаційної адміністрації розпочали повторну інвентаризацію багатоквартирних та приватних будинків у Маріуполі. На практиці шукають уціліле житло, визнають його "безхазяйним" і нібито передають у комунальну власність. Однак, навіть за російськими законами, без дозволу власника проникнути у чужу квартиру не можна. Тому окупанти вигадали "поважну причину" - "невідкладне усунення аварійних ситуацій".

Чи можна законно проникнути в чужу квартиру без господарів

У статті 3 п.3 ЖК РФ говориться, що "зламування чужих дверей і проникнення в квартиру без присутності та згоди мешканців не буде вважатися злочином у випадку, якщо це проникнення було скоєно задля врятування життя громадян, їх майна, а також забезпечення безпеки при аваріях, стихійних лих та інших надзвичайних ситуаціях При цьому виниклу небезпеку (аварію, лихо чи іншу надзвичайну ситуацію) не можна усунути іншими способами крім злому без дозволу господарів, а сам злом повинен завдати менше шкоди, ніж завданий збиток при аварії (згідно з КК РФ)". Тобто проникнути в чужу власність без господарів можна законним способом лише при повені, пожежі, пошкодженнях комунікацій та проводки.

Насправді здійснити таке неузгоджене проникнення в чужу квартиру досить складно. У більшості випадків, навіть у Росії, керуючі компанії, а також поліцейські відмовляються робити злом, посилаючись на відсутність причин і безвихідь ситуації. У результаті в будинку просто відключають аварійні комунікації та пропонують мешканцям самостійно розшукати господарів нещасної квартири або дочекатися їхнього приїзду.

В "ДНР" все значно спростили.

Як проходитиме злом квартири

Згідно з "постановою" терориста Пушиліна, якщо власники квартири відсутні більше 48 годин, квартиру можна розкривати. Попередньо буде на дві доби відключено аварійні комунікації. Представникам окупаційної адміністрації доручено знайти власників аварійної квартири або їх родичів, або знайомих та повідомити їх про злом.

Потім поліцейські та представники керуючої компанії розкривають квартиру нібито для усунення надзвичайної ситуації.

Після чого має бути складено відповідний акт та забезпечено охорону квартири та майна. Встановлювати новий замок на зламані двері власникам доведеться самотужки, а якщо співробітники керуючої компанії поставили тимчасовий замок, то швидше за все його вартість потрібно буде відшкодувати.

Після усунення аварії майно повинне бути опечатане. Однак про те, хто несе відповідальність за його збереження, в "указі" Пушиліна не уточнюється. Тобто охороняти вашу квартиру ніхто не збирається.

Якщо врахувати, що в окупованому Маріуполі практично всі багатоквартирні будинки знаходяться в аварійному стані, а більшість городян евакуювалися з міста або загинули, окупанти можуть безперешкодно зламувати будь-яку квартиру, що сподобалася, під приводом "аварійної ситуації". Росіяни таким чином "легалізували" зламування квартир маріупольців, які виїхали з міста.

Фактично поки місто в окупації, маріупольці не в змозі запобігти привласнення їхнього житла окупаційною владою та захистити своє майно.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...