• Головна
  • Ахметов остаточно став єдиним власником компанії СКМ
08:00, 1 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Ахметов остаточно став єдиним власником компанії СКМ

Приватне акціонерне товариство СКМ Ріната Ахметова  перетворюється на ТОВ - товариство з обмеженою відповідальністю. Тобто вже офіційно стає власністю однієї людини.

Раніше акціонером компанії СКМ, окрім Ахметова, також був Вадим Новинський, який потрапив під санкції США, ЄС та України. Його майно заарештували. Сам Новинський втік до Німеччини. За інформацією ВВС, туди до нього приїжджало все керівництво української церкви Московського патріархату.

Як вказала СБУ, до списку заблокованих активів Новинського входять корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива. Загальна сума арештованого майна становить більше ніж 3,5 млрд грн.

Тож вихід Новинського із складу акціонерів СКМ був обумовлений саме цим.

Тепер у компанії вирішили остаточно завершили перехід від ПАТ (приватне акціонерне товариство) до ТОВ.

"Останні законодавчі зміни знижують зручність АТ як організаційно-правової форми для компаній з одним власником", - заявила Інтерфакс-Україна речник SCM Владислава Дармостук.

«У червні ми почали процедуру перетворення акціонерного товариства СКМ (АТ СКМ) на товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ СКМ). Розпочаті зміни стосуються тільки зміни організаційно-правової форми АТ СКМ і відбуваються в порядку, як це передбачено чинним законодавством України», — сказала вона.

За її словами, по завершенню процедур ТОВ буде правонаступником усіх зобов’язань, прав і обов’язків, активів і майна АТ СКМ.

«Рінат Леонідович Ахметов залишиться єдиним власником усіх корпоративних прав товариства», — додала прес-секретар.

Вона пояснила, що історично АТ СКМ було створено у формі акціонерного товариства, однак нині, зокрема після набуття чинності новим законом про акціонерні товариства, «фактично ця організаційно-правова форма не є найзручнішою для ведення господарської діяльності компанією, що має лише одного власника».

Згідно зі звітом ПрАТ СКМ за 2022 рік, чистий прибуток компанії скоротився в 2,9 раза — до 443,93 млн грн, а її активи знизилися з 64,24 млрд грн до 60,25 млрд грн.

SCM — найбільша інвестиційна група України. SCM інвестує в гірничо-металургійну галузь (Metinvest B.V., Нідерланди), енергетику (DTEK B.V., Нідерланди), видобуток корисних копалин та інші інвестиції (UMGI), банківський і фінансовий сектор (ПУМБ), телекомунікації (Укртелеком), сільське господарство (HarvEast), нерухомість (ЕСТА Холдинг), а також сферу транспорту і логістики (Лемтранс і Портінвест). Підприємства та холдинги SCM працюють в Україні, Кіпрі, Нідерландах, Італії, Болгарії, Швейцарії, Великій Британії та США.

В Маріуполі компанії належали два металургійних заводи, ММК ім. Ілліча та "Азовсталь". Обидва були зруйновані під час окупації Маріуполя. Також компанії належали певні потужності в Маріупольському порту.

Рінат Ахметов неодноразово заявляв про наміри відбудувати заводи після деокупації Маріуполя.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Ахметов
live comments feed...