• Головна
  • Скандал навколо Маріуполя. Ірина Фаріон знову атакувала місто, - ВІДЕО
12:24, 31 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Скандал навколо Маріуполя. Ірина Фаріон знову атакувала місто, - ВІДЕО

Ірина Фаріон, суспільна діячка, яка відома серією провокативних заяв і нападів на російськомовне населення, зробила черговий випад у бік Маріуполя. Цього разу під «удар» Фаріон потрапила очільниця департаменту культури та громадського розвитку Маріупольської міськради Діана Трима. Фаріон звинуватила її у порушенні Закону про мову. І раптом виявилося, що заява скандальної політикині дуже схоже на заяви, які роблять загони Путіна у Росії.

Ми не знаємо, хто у кого вкрав ідею звертатися до віртуального співрозмовника  за прізвищем, по декілька разів повторюючи його, але схожість кричуща.

А тепер по суті зроблених заяв.

Діана Трима була запрошена на захід щодо обговорення мовного питання та українізації в якості керівниці проєкту «Маріуполь українською». Цей проєкт Маріупольська міськрада запровадила саме задля того, щоб просувати українську серед маріупольської громади, агітувати до переходу на українську, пропагувати українську мову особливо серед молоді.

Тобто міська влада розуміє важливість українізації.

Сама Діана Трима як держслужбовиця говорила на заході виключно українською мовою.

Її думки про те, що примусом неможливо змусити людину перейти на українську не стосувалися сфери державного застосування мови чи її використання у загальних місцях – магазинах, бібліотеках, кінотеатрах. Йшлося про побутове спілкування.

Ірина Фаріон натомість переплутала все на світі і брехала майже у кожному абзаці свого виступу.

По-перше вона переплутала УНІАН та Укрінформ.

По-друге, вона звинуватила чиновницю, яка виконувала закон і говорила українською, у невиконнні закону.

По-третє, спаплюжила слова маріупольської чиновниці. Бо Діана Трима не закликала порушувати Закон про мову. Закон про мову не регулює питання побутового використання мови. В родині люди мають право говорити хоч української, хоч російською, хоч на ідиші – як хочуть, так і мають говорити.

Ось пряма цитата із закону.

 Стаття 2. Сфера дії Закону про функціонування української мови

1. Цей Закон регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України.

2. Дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

3. Порядок застосування кримськотатарської мови та інших мов корінних народів, національних меншин України у відповідних сферах суспільного життя визначається законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Можна не погоджуватися з особистою думкою людини щодо засобів українізації населення, але маніпулювати та брехати – це точно не кращий для цього  спосіб.

Заяви Ірина Фаріон вже не вперше стосуються Маріуполя. Чомусь українське місто, яке боролося за Україну з 2014 року і стало кісткою в горлі для диктатора путіна, викликає роздратування у політикині. Минулого разу Фаріон заявляла в одному з інтерв’ю, що маріупольці самі винуваті у тому, що путін напав і знищив місто.

Маріуполець Данило Ребро подав заяву до прокуратури щодо заяв Ірини Фаріон. Він вбачає злочинні дії з боку Фаріон – звинувачує її у розпалюванні ворожнечі, а також поширенні дезінформації щодо війни, запереченні агресії Російської Федерації. Прокуратура розпочала перевірку за заявою Данила Ребра, але на жаль досі результатів розгляду немає. Фаріон продовжує розпалювати ворожнечу.

ДИВІТЬСЯ також: Фаріон і Маріуполь. Брехня та маніпуляції

ЧИТАЙТЕ по темі: Екс-нардепка Ірина Фаріон звинуватила маріупольців у вбивстві свого міста. Маріуполець Данило Ребро написав заяву в прокуратуру, - ФОТО, ВІДЕО

Генпрокуратура доручила Службі безпеки України розібратися із заявами Ірини Фаріон про Маріуполь та маріупольців, - ДОКУМЕНТ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Наявність роботи
19,7%
Наявність доступного житла
11,5%
Щоб нове місто було схоже на Маріуполь
7,9%
Там, де є близькі, рідні
18,9%
Розвинута інфраструктура, соціальний комфорт
8,5%
Наявність ППО, віддаленість від лінії фронту
10,8%
Не обираю - куди доля занесе
22,7%
#Маріуполь
live comments feed...