• Головна
  • Донеччині бракує саперів. Через бойові дії область не отримала жодного оператора з протимінної діяльності, - Мороз
16:30, 17 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Донеччині бракує саперів. Через бойові дії область не отримала жодного оператора з протимінної діяльності, - Мороз

Донеччині бракує саперів. Через бойові дії область не отримала жодного оператора з протимінної діяльності, - Мороз

Через активні бойові дії Донецька область не потрапила у наказ і план із гуманітарного розмінування деокупованих територій на 2023 рік, який затвердили ще 30 січня. Через це територія області не отримала жодного оператора з протимінної діяльності.

Про це на брифінгу 13 жовтня повідомив виконувач обов’язків глави Донецької обласної військової адміністрації Ігор Мороз.

"Питання розмінування територій особливо важливо для області тому що від можливості використання земельних ділянок залежить і добробут, і  стан справ фермерів, які у свою чергу забезпечують робочі місця а також наповнення місцевих бюджетів", - сказав він.

За словами Мороза, станом на сьогодні площа Донеччини, підконтрольна Україні складає 111,5 тисяч га, з яких земель сільськогосподарського призначення — майже 62 тис. га. Станом на початок жовтня були обстежені близько 2,5 тисяч га, на яких сапери знайшли 118,5 тисяч вибухонебезпечних предметів.

«В зв'язку з недостатньою кількістю підрозділів, враховуючи активні бойові дії, діяльність піротехніків зосереджена лише на об'єктах інфраструктури та оперативному реагуванню по факту виявлення вибухонебезпечних предметів. Щодо заявок на розмінування від фермерів — ми маємо з початку війни близько 300 заявок із сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств на обстеження земель на наявність мін і снарядів, які опрацювали й направили ДСНС Донеччини й інших регіонів України», — зауважив Ігор Мороз.

Він також повідомив, що наразі вже перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які потребують обстеження на лінії 20 км від  фронту. Загальна площадь цих ділянок складає близько 22 тис. га. Розташовані вони на території 12 громад.

Наразі за рекомендаціями центру підтримки протимінної діяльності, сільськогосподарським і фермерським господарствам рекомендували розміщувати заявки на розмінування на інтернет-ресурсі «Мілітарі Феодал», щоб сформувати електронну мапу території, яка потребує обстеження.

На найближчому засіданні обласної комісії ДСНС питання розмінування розглянуть додатково.

Нагадаємо, національну стратегію з протимінної діяльності планують в Україні ухвалити в грудні цього року. Наразі країна вже почала самостійно виробляти спеціальну техніку для розмінування.

Читайте також: Україна готується до масштабного розмінування території. Почала виробляти спеціальне обладнання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #Донеччина #розмінування
live comments feed...