• Головна
  • Через загострення на фронті влада закликає жителів Донеччини евакуюватися. Як це зробити безкоштовно та де можна отримати допомогу та житло
14:47, 17 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Через загострення на фронті влада закликає жителів Донеччини евакуюватися. Як це зробити безкоштовно та де можна отримати допомогу та житло

Через загострення на фронті влада закликає жителів Донеччини евакуюватися. Як це зробити безкоштовно та де можна отримати допомогу та житло

Чим довше люди залишаються в окупації, тим більше пристосовуються до нових умов і починають сприймати цю аномалію – життя під окупаційним прапором, примусову паспортизацію, довідки і інші знущання – як нормальність. Донецька обласна військова адміністрація заявляє про загострення ситуації на фронті та закликає жителів евакуюватись.

Про це йшлося на брифінгу  в. о. начальника Донецької ОВА Ігоря Мороза.

"Примусово виселити людей з області ми не можемо. В Авдіївці залишаються півтори тисячі жителів без світла, газу, води. Найбільше потерпають від обстрілів Торецька, Мар'їнська, Курахівська, Авдіївська, Часовоярська, Вугледарська, Краматорська, Костянтинівська громади", —  зазначив Ігор Мороз.

Демографічна ситуація на Донеччині

З 22 серпня 2022 року в області діє обов'язкова евакуація.

За словами в. о. начальника ОВА, до 24 лютого 2022 на підконтрольній частині області проживали 1 млн 900 тис. людей. 

Станом на 3 жовтня 2023 з регіону евакуювались майже 1 млн 345 тис. людей, з них — 161 тисяча дітей, близько 42 тисячі людей з інвалідністю.

В рамках обов'язкової евакуації з 22 серпня 2022 по початок жовтня 2023 року евакуйовані 92 тисячі 243 людини, з яких — 11 600 діти, 3200 — люди з інвалідністю.

"В область повернулись приблизно 207 тисяч жителів. Нині лишаються орієнтовно 510-520 тисяч мешканців. Ця цифра змінюється", - зазначив Ігор Мороз.

Примусова евакуація дітей із зони бойових дій 

За оперативними даними, станом на початок жовтня в Донецькій області залишаються 40576 дітей. Більшість із них — у відносно віддалених від фронту населених пунктах. Від 7 квітня, коли розпочалася примусова евакуація дітей з фронтових міст,  524 дитини були перевезені до більш безпечних регіонів.

"На жаль, були й випадки переховування дітей. Зокрема, у Бахмуті дорослі, що самі не бажали виїжджати, ховали своїх дітей за іншими адресами, щоб представники влади не змогли їх евакуювати", — повідомив Ігор Мороз.

Допомога евакуйованим 

"Людей забезпечують безкоштовним житлом у закладах комунальної власності, отримують разову допомогу та щомісячну допомогу ВПО, гуманітарну, психологічну допомогу", — розповів виконувач обов'язків начальника Донецької ОВА.

Він зауважив, що 69 гуманітарних штабів створені у 16 областях України, де евакуйовані жителі можуть отримати консультацію, психологічну й гуманітарну допомогу, подекуди й медичну.

Безкоштовна евакуація цивільних мешканців Донеччини до Житомирщини: Умови та графік руху спецпоїздів

Відповідно до рішення Урядового Координаційного штабу з 18 квітня 2023 року обов’язкова евакуація здійснюється до Житомирської області.

З 8 липня евакуація до Житомирської області здійснюватиметься спеціальним поїздом, 1 раз на 8 днів по парним дням.

Щоб безкоштовно виїхати до безпечного регіону та врятувати свою родину від постійних обстрілів, необхідно дістатися до місця збору, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзду у Покровську.

У Житомирській області переселенці отримають безкоштовне житло у закладах комунальної власності (визначених місцями компактного проживання), а також щомісячну виплату фінансової допомоги.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Наявність роботи
19,7%
Наявність доступного житла
11,5%
Щоб нове місто було схоже на Маріуполь
7,9%
Там, де є близькі, рідні
18,9%
Розвинута інфраструктура, соціальний комфорт
8,5%
Наявність ППО, віддаленість від лінії фронту
10,8%
Не обираю - куди доля занесе
22,7%
#Україна #рф #війна #Донеччина #евакуація
live comments feed...