• Головна
  • Три російські бригади проти однієї української: що відбувається на фронті біля Авдіївки
17:02, 16 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Три російські бригади проти однієї української: що відбувається на фронті біля Авдіївки

Авдіївка - напрямок основних зусиль російських військ на Донбасі. Місто штурмують 114-та, 15-та, 21-ша мотострілецькі бригади, посилені спецпідрозділами 1-го армійського корпусу ЗС РФ. В резерві зосереджена 30-та мотострілецька бригада. Їх підтримує артилерія та авіація зі значною кількістю боєприпасів. Ворог атакує Авдіівку одночасно з півдня та півночі. На цьому напрямку ворог створив перевагу у 3-4 рази у кількості особового складу, а також перевагу у бронетехніці, артилерії та авіації.

Таку оцінку дає військовий журналіст Юрій Бутусов у своєму Телеграм-каналі.

"З 1 по 9 жовтня росіяни силами 114-і бригади вели розвідку боєм. 10 жовтня почався штурм Авдіївки. Удар головних сил було націлено для охоплення міста з півночі у напрямку від Красногоровки на села Степове та Бердичи. Саме на північній околиці Авдіївки знаходиться знаменитий у російському телеграмі «Авдіівський терикон».

З 10 по 14 жовтня російські війська вдень та вночі проводили безперервні штурмові діі, одночасно вводячи у бій значні сили - окремі наші взводні опорні пункти атакували колони до 30 одиниць бронетехніки з десантом", - повідомляє журналіст.

У боротьбі з окупантами за Авдіївку військовий подвиг для України здійснила 110-а механізована бригада, яка обороняє місто. 

"110-та бригада, посилена 2-м батальйоном Президентської бригади та кількома спецпідрозділами показала високу боєздатність та добре підготувалась до російського нападу. Під ударом одразу трьох російських бригад і під ураганним обстрілом, наші війська втримали в цілому першу лінію оборони. 15 жовтня ворог був змушений зупинитись для перегрупування, оскільки у них закінчилась піхота", - розповів Бутусов. 

За його словами, лише за чотири дні навколо Авдіївки було знищено та підбито 135 одиниць бронетехніки ворога. Так, одна передова посадка, яку захопили росіяни, коштувала їм трьох штурмових батальйонів, і вони змушені були перегруповуватись. 

Розвідувальний батальйон 114-ї бригади ЗС РФ атакував безпосередньо "авдіівський террикон", і штурмова група дійсно змогла вилізти на верх – на висоту у 40 метрів, але там вони усі і залишились. 

На жаль, серйозні втрати зазнали і українські підрозділи. Але ЗСУ зберігають ефективне управління, бойовий дух, втримали основний рубіж оборони, і продовжують нищити ворога. 

Як зазначив Юрій Бутусов, російське командування планує новий штурм та поповнення розбитих частин, тому ЗСУ потрібні додаткові сили. Авдіївка має стратегічне значення для усього нашого фронту на Донбасі, це велике українське місто має бути надійно захищене. 

"Щоб не довелось потім співати про "фортецю Авдіівка" та вирішувати кризу, необхідно зараз вчасно посилити нашу ефективну на цей час оборону. Громадянське суспільство може зараз допомогти героям – 110-й механізованій потрібні дрони, особливо нічні дрони з тепловізорами, потрібні FPV дрони, плати ініціації, антени для управління дронами. Це все необхідно терміново. Прошу всіх, у кого є можливість, негайно надати дрони для оборони Авдіївки. І сподіваюсь, що буде посилення гарнізону резервами та боєприпасами", - наголосив журналіст.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #рф #війна #Донеччина #Авдіївка
live comments feed...